DataLife Engine 9.2 > C места событий > Хто такий начальник штабу Нацкорпусу та чому його підтримують російські неонацисти?

Хто такий начальник штабу Нацкорпусу та чому його підтримують російські неонацисти?


26 сентября 2018. Разместил: inna

Примітка. Публікую цей текст також анонімно, бо люди та факти, які я в ньому висвітлюю, можуть спровокувати деяких одіозних особистостей на полювання на мене та мою сім’ю. Проте, маючи на руках ці данні, я не можу вчинити інакше — суспільство повинно знати обличчя тих, хто загрожує мирному майбутньому України.

Революція та війна на Сході дали суспільству багато образів справжніх героїв. Дехто каже, що вони повинні очолити Україну, бо є тими самими «новими обличчями». Проте деякі з цих «нових» заслуговують не владне крісло, а камеру у в’язниці. І серед них вище керівництво так званого «Національного Корпусу».

Відправною точкою для мене стало велике розслідування британського центру Bellingcat. Англійці аналізують, як українські ультраправі расисти (переважно з батальйону Азов) відвідують тренувальні табори в Польщі під керівництвом ESA (European Security Academy). Там ветерани Іраку та інших конфліктів, де приймали участь США та НАТО, вчать азовців (не тільки військових, а й цивільних — активістів партії Національний Корпус та ГО Національні Дружини) воювати в великих містах проти «загонів регулярних військ та спецпризначенців».

Не дивлячись на значний обсяг зібраної інформації, матеріал Bellingcat неповний. Не думаю, що через недбалість — просто вони чомусь зосередились лише на пошуку профайлів азовців в Instagram, повністю ігнорував їхні відео-трансляції у Facebook та відкриті чати в меседжері Telegram. Через це головні висновки та акценти у фінальній статті британці, нажаль, зробили не вірні.

Наприклад, вони зосереджуються на постатях Ігоря Маляра(футбольний ультрас, має на скронях татуювання зі свастиками) та Нікіти Макєєва (скінхед та неоцанист із Санкт-Петербурга, Росія). Питань нема — це дійсно «фактурні» особи, їхня біографія викликає питання, проте вони є лише рядовими бійцями в «азовському» середовищі. Більш цікавими є дві інші постаті, про яких Bellingcat згадує лише побіжно — і дарма.

Зліва — Ігор Маляр із тату в вигляді свастики, справа — Сергій Коротких демонструє гітлерівський салют-привітання

Перший з них — Сергій Коротких, він же «Боцман». Народжений в Білорусії, випускник школи КГД БССР, він приймає участь у неонацистських рухах усіх країн СНД із середини дев’яностих років. Саме його російська влада звинуватила в організації теракту на Манежній площі (Москва в 2007 році). В 2014 ця людина, на яку було відкрито безліч кримінальних справ як в РФ, так і в Білорусі, приїхала в Україну — і очолила відділ розвідки батальйону Азов. Після демобілізації в 2015 він єдиний із іноземних добровольців отримав паспорт громадянина України (особисто з рук Петра Порошенка!), очолив відділ охорони стратегічних об’єктів при МВС (де-факто охоронялись підприємства ДТЕК Ахметова на Донбасі) та зайнявся бізнесом, аби підтримувати новостворену політичну організацію Азову «фінансовими засобами».

Під час війни Боцман почав активно просувати одного зі своїх підлеглих — молодого хлопця із Дніпра — Родіона Кудряшова, він же «Радік». Радік свого часу був лідером агресивних футбольних хуліганів Дніпропетровщини. Його найближче оточення складалося із Ігоря Маляра (того самого, із татуюванням свастик на тілі), з яким вони разом пішли на війну. Не зважаючи на відверту кавказьку зовнішність Кудряшова, бійцю за «велич білої раси» Боцману хлопець прийшов до вподоби. Тому саме він за протекцією Коротких (який зараз вважається правою рукою Андрія Білецького, керівника Азовського Руху загалом) після демобілізації став спершу головою громадського корпусу Азов у Дніпрі, а згодом засновником місцевого осередку партії Національний Корпус.

Соратник Кудряшова, нинішній керівник Нацкорпусу Дніпро, Денис «Шкіпер» Котенко

На цій посаді Кудряшов разом із вже відомим Маляром та іншими футбольними фанатами, які не приховували свої нацистські погляди (наприклад, Денис «Шкіпер» Котенко), почали укріплювати свій авторитет в місті та шукати фінансування для політичної діяльності. В цьому їм в пригоді стало партнерство із кримінальним авторитетом Олександром Петровським (Налекрішвілі), він же «Нарік». Саме за його вказівкою Радік із своїми людьми проводив блокування декількох будівництв в центрі міста в 2016–2017 роках, за інформацію місцевого дніпровського телеканалу «9 каналу».

Дивно, але подібна діяльність не тільки не викликала питань у керівника Азовського Руху, а навпаки — на початку 2018 року, знов за рекомендацією Боцмана, Білецький переводить Родіона Кудряшова в столицю та призначає його начальником штабу партії «Національний Корпус»! Це не просто порожнє звання — з цього часу Радік починає командувати усіма силовими «азовськими» акціями, ходить із Білецьким в Верховну Раду та проводить усі політичні перемови організації.

вор у законі Нарік та азовець Радік

Але який зв’язок це має із розслідуванням Bellingcat? Прямий. Родіон Кудряшов, разом із Нікітою Макєєвим та Ігорем Маляром, проходили підготовку в польско-американському таборі ESA. Ось фото — вони навіть одягнуті в уніформу відділу МВС під керівництвом Боцмана (деталі — все в тій самій статті). А ось вже фото із відеотрансляції під час акцій Нацкорпусу в Києві — тоді «азовці» блокували телеканал Інтер та згодом билися з поліцією на будівництві на Осокорках. Це не якась інсайдерська зйомка — це публікував сам Кудряшов на своїй сторінці.

Людина у жовтій куртці — Нікіта Макєєв, що охороняв Радіка під час акціїї біля телеканалу Інтер, 9 травня 2018 року

Як бачите, за Радіком усюди ходять два охоронця — Нікіта Макєєв та Ігор Маляр, випускники школи спецпризначенців ESA, відкриті неонацисти та білі расисти. Навіщо? Про це, можливо, потрібно спитати саме Боцмана — бо обидва з них його підлеглі, так само, як і Кудряшов його протеже та ставленик.

Не виключено, що саме Сергій Коротких і знайшов кошти, які і зумовили як стрімке зростання Кудряшова на політичний арені, так і підготовку Радіка та його «гвардії» в таборах ESA. Оскільки МВС України вже офіційно дало відповідь, що не платило за підготовку «азовців» іноземним спеціалістам, тож цікавим є інтерв’ю Боцмана нині покійному журналісту Павлу Шеремету. В ньому Коротких розказує про «дружні відносини з неурядовими американськими організаціями». Можливо, фінанси йдуть звідти — як показує діяльність США в Сирії, у фінансуванні радикальних угрупувань різної спрямованості для них немає нічого нового. Непрямим доказом цієї тези може служити те, що після приходу Родіона Кудряшова на посаду начальника штабу будь-які напади «азовців» на культурні центри та марші ЛГБТ (які також у більшості фінансуються із фондів Сполучених Штатів) повністю припинилися.

Неонасист Ігор Маляр та російський скінхед Нікіта Макєєв

В сухому залишку. Прямо зараз партією українських націоналістів під назвою Національний Корпус де-факто керує людина, яка має ділові відносини із кримінальними авторитетами Дніпропетровщини, має особисту охорону із російського неонациста та білого расиста, а також опосередковано підкоряється випускнику білоруської школи КДБ, який ще в 2007 році скоював теракти в Москві заради величі «русской белой раси».

І буде велике горе, якщо ця людина колись, окрім руху націоналістів, узурпує керівництво на рівні будь-яких державних структур незалежної України.

Кудряшов поряд із Білецьким, 2018 рік

Джерело:https://medium.com/@derzhavnyk/nationalcorps-kudriashov-357559cd142


Вернуться назад