DataLife Engine 9.2 > По горячим следам > Стосовно надання інформації щодо проекту землеустрою, договору оренди, на підставі яких регіональному ландшафтному парку «Фельдман-Екопарк

Стосовно надання інформації щодо проекту землеустрою, договору оренди, на підставі яких регіональному ландшафтному парку «Фельдман-Екопарк


7 января 2019. Разместил: inna

 

 

Ð154;аÑ128;Ñ130;инки по запÑ128;оÑ129;Ñ131; ландÑ136;аÑ132;Ñ130;номÑ131; паÑ128;кÑ131; «ФелÑ140;дман-Ð149;копаÑ128;к»

Головним управлінням, в межах компетенції, в порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян», за дорученням Харківської обласної державної адміністрації розглянуто Ваше звернення стосовно надання інформації щодо проекту землеустрою, договору оренди, на підставі яких регіональному ландшафтному парку «Фельдман-Екопарк» було передано земельні ділянки лісогосподарського призначення га з інших питань.

 

Повідомляємо, що за наявними у Головному управлінні відомостями рішенням XII сесії VII скликання Харківської обласної ради від 31.08.2017 було затверджено Проект організації території регіонального ландшафтного парку «Фельдман-Екопарк». охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів.

За приписами статті 3 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» від 16.06.1992 № 2456-ХІІ (далі - Закон № 2456) регіональні ландшафтні парки відносяться до природних територій та об’єктів.

За статтею 23 Закону №2456 регіональні ландшафтні парки є природоохоронними рекреаційними установами місцевого чи регіонального значення, що створюються з метою збереження в природному стані типових або унікальних природних комплексів та об'єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

Регіональні ландшафтні парки організовуються з вилученням або без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів у їх власників або користувачів.

Частиною другою статті 24 Закону № 2456 встановлено, що проект організації території регіонального ландшафтного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об'єктів і порядок його реалізації затверджуються державним органом, який прийняв рішення про організацію парку.

В силу частини четвертої статті 7 Закону № 2456 межі територій та об'єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об'єктів природно- заповідного фонду.

У відповідності до статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції приймають рішення про організацію територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні.

Інформуємо, що запитувані Вами у пунктах 1-3 звернення проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення у архіві Головного управління не обліковуються, у зв’язку із чим надати відповіді на питання 1-3 звернення щодо проектів землеустрою та їх державної експертизи не є можливим.

З приводу договору оренди землі, за яким регіональному ландшафтному парку «Фельдман-Екопарк» надані земельні ділянки повідомляємо, що згідно зі статтею 126 Земельного кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 № 1952-ІУ (далі-Закон № 1952).

Згідно зі статтею 4 Закону № 1952 державній реєстрації прав підлягають, крім іншого, право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки.

У відповідності до частини першої статті 6 Закону № 1952 організаційну систему державної реєстрації прав становлять:

 

1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи;

2) суб'єкти державної реєстрації прав:

виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;

акредитовані суб'єкти;

3) державні реєстратори прав на нерухоме майно.

Таким чином, у Головного управління відсутня інформація щодо договорів оренди землі, за якими регіональному ландшафтному парку «Фельдман-Екопарк» надані земельні ділянки.

Стосовно питань 4, 5 Вашого звернення повідомляємо, що Головне управління не є розпорядником такої інформації та не містить відомостей про прийняття Кабінетом Міністрів України, Харківською обласною державною адміністрацією будь- яких розпоряджень, що стосуються вказаних питань.

Про це листом №к-962/0/14, 1-1398/0/21-18  від 07.09.2018, повідомив МГ Адвокат Консалтінг В.о. начальника головного управління В.Даугуль

 

 

 

 

 


Вернуться назад