DataLife Engine 9.2 > C места событий > Про ДБР.

Про ДБР.


21 октября 2018. Разместил: inna

Ð157;а данном изобÑ128;ажении можеÑ130; наÑ133;одиÑ130;Ñ140;Ñ129;Ñ143;: Ñ130;екÑ129;Ñ130;Останніх півроку я брав участь в оголошеному конкурсі на посади в новостворюваному правоохоронному органі під назвою Державне бюро розслідувань. 
Не те щоб я був такий наївний, але, як слушно зауважив Юрій Білоусов, про чесність конкурсу можна буде говорити тільки після того, як сам візьмеш у ньому участь. Я погодився, що казати наперед “зрада”, якось “безпідставно і необґрунтовано”.

До того ж прочитав в Законі про квоти, за якими, під час початкового формування підрозділів Державного бюро розслідувань встановлюються і повинні бути дотримані квоти, згідно з якими:
1) формування слідчих підрозділів Державного бюро розслідувань забезпечується за рахунок:
а) осіб, які протягом останнього року обіймали посади слідчих прокурорів, - не більш як на 30 відсотків;
б) осіб, які протягом останнього року обіймали посади слідчих в інших органах державної влади, - не більш як на 19 відсотків;
в) інших осіб, які мають відповідний стаж роботи в галузі права, - не менш як на 51 відсоток.

Словом, подався. На декілька посад одразу (від заступника директора територіального управління ДБР до слідчого другого слідчого відділу). 
Питання щодо об’єктивності конкурсу з’явилися відразу. Наприклад. Комісія продовжувала приймати документи кандидатів на участь у конкурсі після визначеного нею строку. Ок, хотіли збільшити кількість учасників, щоб було серед кого вибирати, – закриваємо на це очі.

Далі. Тестування. 100 запитань. Потрібно надати мінімум 66 вірних відповідей, що буде дорівнювати 33 балам. Підходжу до комп’ютера, на якому вже написане моє прізвище і визначені запитання. Тобто я не вибирав наосліп логін і пароль, система його не генерувала, місце і питання для того чи іншого кандидата визначені наперед. Відповів я вірно на 79 питань зі 100, набрав 39,5 балів (0,5 бала за вірну відповідь). Підняв руку, підійшов член комісії, записав набрану кількість балів.

Другий етап. Те саме. Жодних логінів, паролів. 25 задач. 2 бали за одну вірну відповідь. 18 з 25 вірно розв’язав, набрав 36 балів. Загалом набрав 75,5 балів. 
Забігаю наперед, скажу, що деякі учасники набрали 98, 99 чи навіть 100 балів зі 100 можливих. Більше того, деякі учасники розв’язували задачі за 5-10 хв. Тобто, для того, щоб прочитати умови задачі, подумати і надати відповідь в них пішло менше хвилини.

Далі. Співбесіда. Рекомендовані кандидати на посади.
Взагалі кількість набраних балів не є визначальним моментом. Теоретично кандидат, який набрав 63 бали, після співбесіди може бути рекомендований комісією на посаду. І навпаки. Кандидат, який набрав 100 балів зі 100 можливих, після співбесіди може не бути рекомендований на посаду. В комісії свої критерії оцінки і внутрішні переконання.

Стосовно кількості кандидатів по квотах - інформація не оприлюднувалася.

20.07.2018 р. з’явилися перші результати. Комісія №2 рекомендувала на призначення перших заступників і заступників директорів територіальних управлінь. 14 посад, 142 кандидати. Мого прізвища серед переможців конкурсу нема. Дивлюся кого призначили заступниками директора територіального управління ДБР в Мелітополі (куди я подавався). 
Перший заступник директора територіального управління ДБР в Мелітополі – Примаков Каміль Юрійович. Людина без вищої юридичної освіти, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, до того керівник фракції “Солідарність-БПП”. Подивився в рейтингу скільки в нього набраних балів. 92. Хороший результат. Навіть для юриста. Беремо також до уваги той факт, що кваліфікаційні вимоги для перших заступників директорів територіальних управлінь – відсутні (для інших посад – є).

Заступник директора територіального управління ДБР в Мелітополі – Чегіль Богдан Іванович. 96,5 балів. Вища юридична освіта, керівні посади в прокуратурі, все нормально.

Далі. Протокол Комісії №2 від 17.08.2018 р. Начальник другого слідчого відділу територіального управління ДБР в Мелітополі – Булашев Роман Леонідович. Працював суддею, головою Приморського районного суду Запорізької області, восени 2016 року подав у відставку. Другий слідчий відділ - це відділ з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя.

Ну добре, керівниками і начальниками в ДБР призначили осіб з досвідом роботи на керівних посадах (перших заступників правда ще не призначили). Залишаються посади слідчих. Пам’ятаємо про квоту “В” – не менше 51% для інших осіб, які мають відповідний стаж роботи у галузі права. Під цю квоту, наприклад, підпадають і прокурори, які працювали в прокуратурі, але не на посадах слідчих.

Заходжу вчора на сторінку ДБР у Facebook, читаю пост, де написано, що в понеділок (22.10.2018 р.) на сайті Державного бюро розслідувань з’явиться протокол з прізвищами переможців конкурсу на посади слідчих територіальних управлінь ДБР. 
Читаю коменти під цим постом. Алиса Сидорова пише: “Всех победителей обзвонили еще вчера, можете не ждать))” Alisa Koval пише: “Вже подали декларації деякі кандидати як переможці конкурсу на сайті НАЗК!” І т.д. 
Не полінувався, зайшов на сайт НАЗК, глянув декілька декларацій від 20 жовтня.

Бесага Павло Миколайович, подав декларацію як слідчий третього слідчого відділу, 20.10.2018 р. о 20.56 год.
Барабан Юрій Михайлович, 20.10.2018 р., 20.33 год. Виправлена декларація. Посада: “як переможець конкурсу на посаду слідчого третього слідчого відділу ТУ ДБР у м. Києві”.
Шеремета Роман Русланович, слідчий першого слідчого відділу, подав декларацію 20.10.2018 р. о 19.58 год.
Більше не дивився. Достатньо. Окрема подяка цим хлопцям, які не витримали, і подали декларації в НАЗК ще до офіційного оголошення переможців конкурсу.

Так як мені з ДБР не телефонували, очевидно, що мого прізвища і серед переможців конкурсу на посади слідчих територіальних управлінь ДБР не буде.

Я намагався максимально коректно описати свої враження від пройденого відбору. Дехто може сказати, що я це написав тому, що не переміг у конкурсі. Ні. Я розумію, що при 10 кандидатах на посаду заступника директора територіального управління – 9 не будуть переможцями. Як і 8 з 9 кандидатів на посаду начальника управління не будуть переможцями. Чи 4 з 5 кандидатів на посаду слідчого. Все це я розумію. 
Я не розумію іншого. Чому таке завершення відбору? 
Уточню запитання. Чому переможці конкурсу повідомляються телефоном за три дні до запланованого оприлюднення протоколу комісії? Чому навіть формальна сторона порушена? 
До речі, це питання адресую секретарю комісії №2 Петро Варишко, адвокату і земляку з Івано-Франківщини.

Державне бюро розслідувань, яке повинно розслідувати злочини найвищих посадовців, суддів, працівників правоохоронних органів, військослужбовців, ще не розпочало свою роботу, а довіру суспільства вже втратило.

Перед початком конкурсу я чув, що “випадкових людей там не буде”. Своєю участю у конкурсі я намагався спростувати таке твердження. Мушу констатувати, що нічого не змінилося. Чесні і незалежні фахівці не потрібні, більше того, вони є загрозою корупційній системі. На посаду призначають керованих кандидатів, які давно в системі влади, або на яких є компромат.

Я не буду оскаржувати результати конкурсу. Тому що розумію усю безперспективність цієї затії. 
Вважайте цей пост неподавленою емоцією на результат піврічного марафону. 
Тай таке… Далі не буду.
P.S. Без матюків важко писати. Все буде добре. Потім.

Ð157;а данном изобÑ128;ажении можеÑ130; наÑ133;одиÑ130;Ñ140;Ñ129;Ñ143;: 1 Ñ135;еловек, Ñ131;лÑ139;баеÑ130;Ñ129;Ñ143;, Ñ130;екÑ129;Ñ130;

Ð157;а данном изобÑ128;ажении можеÑ130; наÑ133;одиÑ130;Ñ140;Ñ129;Ñ143;: Ñ130;екÑ129;Ñ130;

Ð157;а данном изобÑ128;ажении можеÑ130; наÑ133;одиÑ130;Ñ140;Ñ129;Ñ143;: Ñ130;екÑ129;Ñ130;

Джерело: https://www.facebook.com/zebriy


Вернуться назад