DataLife Engine 9.2 > Важно знать > ФІЗИЧНА ОСОБА ПРОДАЄ ЛЕГКОВИЙ АВТОМОБІЛЬ: ЯК СПЛАЧУВАТИ ПДФО?

ФІЗИЧНА ОСОБА ПРОДАЄ ЛЕГКОВИЙ АВТОМОБІЛЬ: ЯК СПЛАЧУВАТИ ПДФО?


27 октября 2018. Разместил: inna

Ð157;а данном изобÑ128;ажении можеÑ130; наÑ133;одиÑ130;Ñ140;Ñ129;Ñ143;: авÑ130;омобилÑ140;

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що дохід від продажу фізичною особою протягом року одного легкового автомобіля, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Тобто, в такому випадку у фізичної особи не виникає обов’язку щодо сплати податку.
Водночас, у разі продажу протягом звітного року двох та більше легкових автомобілів отриманий дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.
З такого доходу також сплачується військовий збір за ставкою 1,5%.
Дохід від продажу легкового автомобіля визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку). 
Середньоринкова вартість легкових автомобілів визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому КМУ (для кожної марки, моделі транспортного засобу з урахуванням року випуску та пробігу), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом. 
Фізична особа (продавець) під час оформлення договору відчуження іншій фізичній особі легкового автомобілю в органі, який здійснює реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів або через товарну біржу, зобов’язана самостійно сплатити до бюджету податок з доходів фізичних осіб та військовий збір. Орган, який здійснює реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів, виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого податку (податковий розрахунок Ф.№1ДФ).У разі нотаріального посвідчення договору купівлі – продажу легкового автомобіля з іншою фізичною особою податок сплачується до нотаріального посвідчення такого договору.
Якщо одною стороною договору купівлі – продажу є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа виконує обов’язки податкового агента та перераховує ПДФО та військовий збір з суми отриманого доходу фізичною особою, з урахуванням інформації про черговість продажу автомобіля, зазначеної платником у договорі купівлі – продажу чи в окремій заяві.

Джерело: https://www.facebook.com/sfs.kharkiv/


Вернуться назад