DataLife Engine 9.2 > Показательное дело > справа № 644/8670/18

справа № 644/8670/18


27 января 2019. Разместил: inna
Ð154;аÑ128;Ñ130;инки по запÑ128;оÑ129;Ñ131; Ñ129;Ñ131;д Ñ132;оÑ130;оДержавний герб України

 

 

 

                     ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

__________________________________________________________________

У Х В АЛ А

 

15 січня 2019 року

м. Харків

справа № 644/8670/18

провадження № 22-ц/818/1230/19

 

Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Головуючого Кругової С.С.,

суддів        Маміної О.В., Пилипчук Н.П.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у цивільній справі за позовом Каряки Олександра Геннадійовича до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіакомпанія Азур Ейр Україна» про захист прав споживачів, за апеляційною скаргою Каряки Олександра Геннадійовича на ухвалу Орджонікідзевського районного суду міста Харкова від 10 грудня 2018 року, -

 

в с т а н о в и в :

 

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду міста Харкова від 16 листопада 2018 року позовну заяву Каряки О.Г. - залишено без руху.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду міста Харкова від 10 грудня 2018 року позовну заяву Каряки О.Г. - визнано неподаною та повернуто позивачу.

 

Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції від 10 грудня 2018 року, Каряка О.Г. у передбачений законом строк звернувся з апеляційною скаргою та клопотанням про звільнення від сплати судового збору, клопотанням про розгляд справи за участю сторін.

 

З матеріалів справи вбачається, що на спірні правовідносини, що виникли між сторонами у справі поширюється дія Закону України «Про захист прав споживачів».

 

Відповідно до частини третьої статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, пов'язаними з порушенням їх прав.

 

Отже, клопотання  Каряки О.Г. про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню, оскільки він звільнений від сплати судового збору в силу закону.

 

Що стосується клопотання Каряки О.Г. про розгляд справи за участю сторін, то воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.

 

Зі змісту ч. 2 ст. 369 ЦПК України, з урахуванням п. 6 ч. 1 ст. 353 ЦПК України, вбачається, що апеляційні скарги на ухвалу суду щодо повернення заяви позивачеві розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

 

Відповідно до ч. 3 ст. 369 ЦПК України з урахуванням конкретних обставин справи суд апеляційної інстанції може розглянути апеляційні скарги, зазначені в частинах першій та другій цієї статті, у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

 

З матеріалів справи вбачається, що Карякою О.Г. оскаржується ухвала про визнання неподаною та повернення позовної заяви. Враховуючи характер спірних правовідносин у справі та предмет доказування, її розгляд не вимагає проведення судового засідання з повідомленням сторін, оскільки матеріали справи містять достатньо доказів для встановлення обставин справи та вирішення процесуальних питань викладених в апеляційній скарзі.

 

Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що у задоволенні клопотання Каряки О.Г. про розгляд справи за участю сторін слід відмовити.

 

Апеляційна скарга відповідає вимогам, встановленим ст. 356 ЦПК України.

 

Відповідно ст. 360 ЦПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

 

Керуючись ст. 359, 360, 361, 368 ЦПК України,суд -

 

у х в а л и в :

 

У задоволенні клопотань Каряки Олександра Геннадійовича про звільнення від сплати судового збору та розгляд справи за участю сторін - відмовити.

 

Відкрити апеляційне провадження у справі за позовом Каряки Олександра Геннадійовича  до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіакомпанія Азур Ейр Україна» про захист прав споживачів, за апеляційною скаргою Каряки Олександра Геннадійовича на ухвалу Орджонікідзевського районного суду міста Харкова від 10 грудня 2018 року.

 

Направити учасникам справи разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження копії апеляційної скарги та додані до неї матеріали.

 

Роз'яснити учасникам справи їх право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі та надати докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи, протягом п'яти днів з дня отримання ухвали про відкриття апеляційного провадження.

 

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду судового рішення суду першої інстанції.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, в силу ст. 389 ЦПК України оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

 

Головуючий                                                                                С.С. Кругова

Судді                                                                        О.В.Маміна

 

                                                                                                               Н.П. Пилипчук


Вернуться назад