DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Я підприємець і платник фіксованого податку, торгую на ринку. Чи можуть члени моєї сім'ї замінити мене на ринку, якщо я занедужаю?

Я підприємець і платник фіксованого податку, торгую на ринку. Чи можуть члени моєї сім'ї замінити мене на ринку, якщо я занедужаю?


14 января 2010. Разместил: andrew

alt  Порядок придбання патенту регулює Декрет Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 р., а також Інструкція про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю. Дані документи дозволяють членам сім'ї підприємця — платника фіксованого податку брати участь у його діяльності.

  Однак торгувати на ринку з патентом підприємця замість нього члени його сім'ї не можуть.

  Згідно з п. 14.2 цієї Інструкції і п.1 Порядку заповнення патенту про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 137 від 25.03.1998 р., патент оформляється безпосередньо на підприємця — платника фіксованого податку. Передавати оригінали патента іншим особам заборонено.

  Проте якщо родичі є в патенті серед членів сім'ї, котрі беруть участь у підприємницькій діяльності, то вони вправі торгувати на ринку замість підприємця (п.7 Порядку № 137).

  А якщо член сім'ї підприємця, відомості про якого не вписані до патента, торгуватиме на ринку, то патент буде анульовано податківцями до закінчення терміну його дії і буде застосовано штрафну санкцію в розмірі повної суми фіксованого податку в розрахунку за місяць на кожну особу, дані про яку відсутні в патенті.


 


Вернуться назад