DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > За адресою спадщини я за свої кошти збудував веранду, огорожу, гараж. Витрати на похорони та пам'ятник ми розділили порівну з братом. Чи можливо визнати недійсним мамин заповіт?

За адресою спадщини я за свої кошти збудував веранду, огорожу, гараж. Витрати на похорони та пам'ятник ми розділили порівну з братом. Чи можливо визнати недійсним мамин заповіт?


14 января 2010. Разместил: andrew

altУ 2003 році померла моя мама і заповіла будинок моєму рідному брату. По 1993 рік я проживав з батьками і постійно їм допомагав. За адресою спадщини я за свої кошти збудував веранду, огорожу, гараж. Витрати на похорони та пам'ятник ми розділили порівну з братом. Чи можливо визнати недійсним мамин заповіт?

  Ст. 1235 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) визначено право заповідача на призначення спадкоємців.

  Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

  Заповідач може позбавити права на спадкування будь-яку . особу з числа спадкоємців без зазначення причин. У такому разі ця особа не може одержати право на спадкування.

  Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині. Чинність заповіту щодо осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині, встановлюється на час відкриття спадщини.

  Ст. 1236 ЦК визначено право заповідача на визначення обсягу спадщини, що має спадкуватися за заповітом.

  Заповідач має право охопити заповітом права та обов'язки, які належать йому на момент складення заповіту, а також ті права та обов'язки, які можуть йому належати у майбутньому.

  Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.

  Якщо заповідач розподілив між спадкоємцями у заповіті лише свої права, то до спадкоємців, яких він призначив, переходить та частина його обов'язків, що є пропорційною до одержаних ними прав.

  Чинність заповіту щодо складу спадщини також встановлюється на момент відкриття спадщини.

  Частина спадщини, не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах.

  Заповідне і незаповідне майно складається із відносно самостійних груп майна, які успадковуватимуться двома колами спадкоємців: за законом та за заповітом. Якщо ваша мама у заповіті обумовила, що належний їй на праві особистої власності будинок вона заповідає брату, то він спадкує будинок сам. Якщо спадкодавцю належало й інше майно, то воно успадковуватиметься спадкоємцями за законом, тобто і ви маєте право на спадкування, якщо воно не обумовлено заповітом.

  Ст. 1257 ЦК передбачено, що за позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.

  У разі недійсності заповіту спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, має можливість одержати право на спадкування за законом.


 


Вернуться назад