DataLife Engine 9.2 > Специальный повод > ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ХОЧЕТЕ ПОВЕРНУТИСЯ З-ЗА КОРДОНУ ДОДОМУ ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ХОЧЕТЕ ПОВЕРНУТИСЯ З-ЗА КОРДОНУ ДОДОМУ ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС.


15 марта 2020. Разместил: inna

Картинки по запросу "що робити якщо хочете повернутися з за"Відбувається безпрецедентне в історії української дипломатії навантаження на систему закордонних установ.

 

Україна закриває кордони для іноземців та закликає співвітчизників повертатися додому - бо від 17 березня призупиниться щонайменше до 3 квітня все пасажирське сполучення - літаками, поїздами, автобусами. Можна буде дістатися лише власним транспортом - якщо пропустять інші країни, бо там також масово закривають кордони через стрімке поширення смертоносного коронавірусу.

 

"Ми зібрали для вас усю корисну інформацію, яку треба знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з COVID-19. Зараз тисячі українців одночасно дзвонять на гарячі лінії посольств та консульств, стукають в їхню пошту і соцмережі та реєструються в системі ДРУГ. Немало є тих, хто починає сердитися, що вони не додзвонюються, не достукуються і не можуть зареєструватися. І потім емоційно пишуть у ФБ як все погано. Я розумію вас. І лише хочу, щоб ви знали, що в цей же час сотні українських консулів в усьому світі відповідають на безкінечні запити, паралельно організовують евакуації, збирають інформацію про поширення коронавірусу, проводять переговори, щоб країни давали дозволи українським громадянам на перетин їхнього кордону тощо", - написaв у Facebook міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

 

Він наголосив, що "відбувається безпрецедентне в історії української дипломатії навантаження на нашу систему закордонних установ. Тож я щойно доручив посольствам залучити не лише консулів, а необхідною мірою усіх наявних дипломатів до обробки запитів громадян. Це повна мобілізація дипломатичної служби. Ми також посилили гарячу лінію МЗС у Києві та домовилися з операторами мобільного зв‘язку, щоб дзвінки на цю гарячу лінію з-за кордону були безкоштовними, а отже громадяни не витрачатимуть дорогоцінні кошти в роумінгу на отримання допомоги від держави. Препрошую, якщо ми не можемо одразу відповісти вам або наші можливості не відповідають вашим очікуванням. Але запевняю, що Міністерство закордонних справ України робить усе, що в наших силах, щоби надати вам необхідну допомогу".

 

РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД МЗС УКРАЇНИ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО В’ЇЗД НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ ТА КОНСУЛЬСЬКУ ДОПОМОГУ У ЗВ’ЯЗКУ З COVID-19

Стрімке поширення коронавірусної інфекції у світі стало глобальним викликом для всього людства. 13 березня Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус наголосив, що саме Європа стала епіцентром пандемії COVID-19.

 

Країни в усьому світі вживають надзвичайні заходи для запобігання поширенню інфекції та захисту населення від наслідків хвороби. 

 

Оскільки від коронавірусної інфекції ще не існує вакцини, найефективнішими засобами протидії пандемії визнані обмеження пересування людей і режим карантину. 

 

14 березня уряд України ухвалив розпорядження про тимчасове обмеження перетину державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України вірусу COVID-19. 

 

 

Як вберегтися від коронавірусу

Міністерство закордонних справ України робить усе можливе для захисту та допомоги громадянам України за кордоном та роз’яснює, що треба знати про надзвичайні заходи:

 

1) Коли Україна закриває кордони на в’їзд?

16 березня 2020 року від 00 годин 00 хвилин до 00 годин 00 хвилин 3 квітня (у ніч з 2 на 3 квітня) припиняється в’їзд на територію України для іноземців та осіб без громадянства. 

 

Заборона на в’їзд може бути скасована чи продовжена залежно від ситуації із поширенням коронавірусу в світі. 

 

2) Чи зможуть потрапити до країни громадяни України впродовж періоду заборони на в’їзд?

Так, усі громадяни України мають право на перетин державного кордону для повернення на територію України.

 

3) Заборона діє тільки на в’їзд чи також на виїзд з України?

Станом на зараз Україна не встановлювала обмежень на виїзд. Але інша країна, до якої виїжджає громадянин, може мати обмеження на в’їзд. 

 

Оперативну інформацію щодо заходів, які вживаються іноземними державами з протидії розповсюдженню COVID-19, можна знайти на сайті МЗС.

 

4) Хто не зможе потрапити в Україну?

Іноземні громадяни або особи без громадянства, які не мають права на постійне або тимчасове проживання в Україні. 

 

5) Чи зможуть потрапити в Україну іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні?

Іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, можуть в’їхати на територію України так само, як і громадяни України.

 

6) Хто ще може в’їхати до України?

Також в'їзд дозволено для людей, які є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей, водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажу.

 

Крім того, передбачені винятки для певних груп іноземців. Рішення про їхній допуск ухвалюватиме МЗС разом з Державною прикордонною службою України. Наприклад, якщо буде необхідно прибуття в Україну лікарів або інших фахівців. 

Джерело: ТСН


Вернуться назад