DataLife Engine 9.2 > C места событий > ДАБІ відмовилася видати Апарату Верховної Ради дозвіл на ділянку, яку хоче забудувати «слуга народу»

ДАБІ відмовилася видати Апарату Верховної Ради дозвіл на ділянку, яку хоче забудувати «слуга народу»


24 апреля 2020. Разместил: inna

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 14 квітня відмовила Управлінню справами Апарату Верховної Ради у видачі дозволу на виконання будівельних робіт по об’єкту «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з об’єктами соціально-побутового призначення по вул. Глибочицькій, 79-97 у Шевченківському районі м. Києва». Про це свідчать дані офіційного сайту ДАБІ.

У видачі дозволу ДАБІ відмовила у зв’язку з невідповідністю поданих документів вимогам законодавства.

Зокрема, відсутнє погодження будівництва в зоні історичного ареалу столиці, відсутнє погодження органу охорони культурної спадщини, не надано висновок з оцінки впливу на довкілля, не дотримано відсоток забудови ділянки (ділянка площею 0,52 га, площа забудови – 0,40 га (77%), у той час як можливий відсоток забудови – не більше 30-35%), не дотримано вимоги містобудівних умов та обмежень щодо щільності населення і т.д.

Нагадаємо, 4 грудня 2018 року парламентський комітет з питань регламенту під головуванням першого заступника голови комітету Павла Пинзеника погодив укладення договору між Управлінням справами Апарату ВРУ і ТОВ «Статус Буд-Прайм» з питань будівництва житлових будинків на земельній ділянці по вулиці Глибочицькій, 79-97 (8000000000:91:119:0109) на умовах передачі Управлінню справами майнових прав на 8% від загальної площі об’єкта будівництва, але у будь-якому випадку не менше 30 квартир.

У подальшому 23 липня 2019 року Управління справами Апарату ВРУ отримало у КМДА містобудівні умови та обмеження для проектування багатоповерхівки на вказаній ділянці.

Відповідно до Генплану ділянка на вул. Глибочицькій, 79-97 належить до території житлової середньо- та малоповерхової забудови. У МУО умовну висоту об’єкта визначено на рівні 26,5 м (не вище 9 поверхів), однак остаточно вона має бути визначена проектною документацією. Зауважимо, що на сусідній ділянці площею 1,07 га по вул. Глибочицькій, 73-77 (8000000000:91:119:0046) «Статус Буд-Прайм» будує ЖК Podil Plaza & Residence (чотири секції по 25-26 поверхів).

Ділянка по вул. Глибочицькій, 79-97 знаходиться в межах історичного центру столиці, в зоні охоронюваного ландшафту, на території пам’ятки археології національного значення «Культурний шар городища», в межах пам’ятки місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпро».

Власниками ТОВ «Статус Буд-Прайм» є ТОВ «БК «Буд» (0,05%) Сергія Дубовчука і Петра Задорожного та ТОВ «ЖКГ «Березняки-Сервіс» Юрія Барщевського.

«БК «Буд» і Барщевський є співвласниками ОК ЖБК «Дніпровська Рів’єра», керівником якого є Віта Камаєва, з якою раніше був зареєстрований за однією адресою Андрій Стріхарський – народний депутат від партії «Слуга народу». Стріхарський свого часу створив фірму «Укрпроектреконструкція», яку потім перереєстрували на Віту Камаєву.

Стріхарський був засновником і директором ТОВ «Компанія «Статус Групп», яку перереєстрували на іншу особу після його обрання до парламенту.

Девелоперська компанія Status Group, окрім ЖК Podil Plaza & Residence, має ще кілька проектів у Києві, а саме: ЖК Olympic Park, ЖК «Рів’єра», Клубний будинок «Золотий лев», ЖК «Статус Град».

Джерело: http://nashigroshi.org


Вернуться назад