DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Моя невістка систематично ухиляється від виховання своїх неповнолітніх дітей, і тому вони вчиняють правопорушення. Чи можна притягнути її до відповідальності?

Моя невістка систематично ухиляється від виховання своїх неповнолітніх дітей, і тому вони вчиняють правопорушення. Чи можна притягнути її до відповідальності?


26 февраля 2010. Разместил: andrew

alt  Згідно зі ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


  Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від 2 до 4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Вчинення неповнолітніми дітьми віком від 14 до 16 років правопорушення України, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Вчинення неповнолітніми особами діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачено Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Згідно зі ст. 166 Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

  Відповідно до ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати її гідність, готувати її до самостійного життя і праці.

  Отже, ваша невістка несе відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дітей.
 


Вернуться назад