DataLife Engine 9.2 > Новости > Кононенко через суд поновив оренду ділянок біля ботсаду на Печерську, де зводить ТРЦ (фото)

Кононенко через суд поновив оренду ділянок біля ботсаду на Печерську, де зводить ТРЦ (фото)


25 мая 2020. Разместил: inna

Суд визнав укладеними між Київрадою і ТОВ «Янтра» договори про поновлення оренди земельних ділянок площею 0,33 га і 0,49 га по вул. Мічуріна, 56 у Печерському районі м. Києва. Про це свідчать рішення Господарського суду м. Києва від 15 травня і 30 січня.

Ділянки, які орендує ТОВ Янтра

Договір оренди ділянки площею 0,33 га поновлено на три роки, а ділянки площею 0,49 га – на п’ять років. Договори визнано укладеними з моменту набрання чинності вказаними судовими рішеннями.

Власником ТОВ «Янтра» є ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «ВІК» Ігоря Кононенка. У 2010 році Кононенко був депутатом Київради від Блоку Черновецького. За часів Порошенка він був першим замголови фракції БПП у Веровній Раді. При Зеленському він поїхав за кордон «на змагання по тенісу» і у публічній політиці участі поки що не бере. Керівником ТОВ «Янтра» є Валерій Тригубенко.

У 2010 році Київрада прийняла рішення про передачу ТОВ «Янтра» в оренду для будівництва офісно-торговельно-розважального комплексу з паркінгами дві ділянки по вул. Мічуріна, 56. Зокрема, 0,33 га на 3 роки, і 0,54 га – на 5 років. При укладенні договору оренди розмір другої ділянки було зменшено з 0,54 га до 0,49 га.

Проект торгового центру на вул. Мічуріна, 56 станом на 2010 рік. Фото Блоку В. Кличка, Українська правда

Щодо ділянки площею 0,33 га суд встановив, що оренда перший раз поновлювалася у 2015 році. А у 2019 році фірма пропустила строк подання листа про друге поновлення, однак вона продовжує користуватися ділянкою і не отримала від Київради відмови у поновленні. Як вказав Госпсуд, відсутність протягом одного місяця заперечення орендодавця проти такого користування ділянкою можна кваліфікувати як «мовчазну згоду» орендодавця на пролонгацію договору. Даних про оскарження рішення Госпсуду в апеляції поки немає.

Щодо ділянки площею 0,49 га суд встановив, що постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування 05.09.2017 прийняла рішення про поновлення «Янтрі» оренди на 5 років. Однак, Київрада договір так і не підписано. Госпуд дійшов висновку, що у фірми виникли «правомірні очікування» щодо продовження користування ділянкою. Київрада подала апеляцію на рішення Госпсуду по ділянці 0,49 га, розгляд триває.

У 2010 році Київрада відхилила протест заступника прокурора міста Києва про скасування передачі в оренду ТОВ «Янтра» ділянок по вулиці Мічуріна, 56. Прокуратура підкреслювала, що оскільки вся ділянка розташована або в зоні зелених насаджень загального користування, або на території вулиць і доріг, то будівництво на ній торговельно-офісного і розважального центру суперечить законодавству. Зокрема, прокуратура вказувала, що частина ділянки площею 0,13 га перебуває в користуванні Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка.

Після відмови Київради прокуратура пішла в суд, і виграла у перших двох інстанціях (вони скасували рішення про передачу ділянок «Янтрі»), однак Вищий адмінсуд у 2011-му ці рішення скасував і у задоволенні позову прокуратурі відмовив. Скасувати рішення ВАСУ у Верховному Суді у 2012 року прокуратурі не вдалося.

На сьогодні відомо, що «Янтра» розпочала процедуру будівництва, зокрема, отримала містобудівні умови та обмеження забудови ділянки, а також у лютому 2016 року надала в столичну Держархбудінспекцію повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, і у подальшому зміну даних у ньому.

Джерело: http://nashigroshi.org


Вернуться назад