DataLife Engine 9.2 > C места событий > «Велике будівництво» Зеленського виявилося добудовою напівготових об’єктів за місцеві кошти

«Велике будівництво» Зеленського виявилося добудовою напівготових об’єктів за місцеві кошти


7 июля 2020. Разместил: inna

Велике будівництво Зеленського, в Офісі президента повідомили деталі - Україна 24

Велике будівництво» Зеленського виявилося добудовою напівготових об'єктів за місцеві кошти - СТИКДо ініційованої президентом Володимиром Зеленським програми «Велике будівництво» включені в більшості об’єкти на завершальній стадії будівництва та 10 довгобудів. Кошти на ці роботи, як і за попередньої влади, йдуть з Державного фонду регіонального розвитку, багато будівництв завершуються взагалі без участі держбюджета.

Про це йдеться в матеріалі Ольги Комарової для «Радіо Свобода».

В березні 2020 року уряд оголосив про старт нацпроекту «Велике будівництво», який ініціював президент Володимир Зеленський. Але жодного урядового документа, який би містив перелік об’єктів, умови участі в конкурсі цієї програми, умови відбору і бодай якісь критерії – немає.  Існує лише інтерактивна карта, сторінка проекту в Інтернеті та фейсбуці, де загальними фразами оголошені наміри побудувати сотні шкіл, лікарень, дитячих садочків, спортивних комплексів, тисячі кілометрів доріг в 2020 році.

За даними міністерства розвитку громад та територій, до проекту включені також об’єкти, що будувалися в попередні роки або були на стадії довгобуду. Таких лише десять, розташовані вони в семи областях.

Проекти, які реалізуються понад 10 років та будуть завершені в 2020 році в рамках проекту Великого будівництва

 

п/п

Найменування проектів (заходів) та їх місце розташування, вид робіт для проектів будівництва Період реалізації (рік початку і закінчення) Результативність (для проектів будівництва, потужність, відповідних одиниць)
                              Київська    
1 Будівництво ІІ черги Вишнівської загальноосвітньої середньої школи №1 по вул.. Червоноармійська 9, в м. Вишневе Києво-Святошинського р-ну (І пусковий комплекс) 2007-2020 420 учн. місць
                              Одеська    
2 Школа на 250 учнів с. Ставрове Окнянського р-ну (будівництво) 2008-2020 250 учн. місць
                             Полтавська    
3 Будівництво школи, м. Заводське Лохвицького р-ну.

 

(Блок А). Коригування

2009-2020 500 учн. місць
                             Тернопільська    
4 Будівництво дитсадка на 25 місць в с. Слобідка Козівського р-ну. Коригування 2008-2020 25 місць
                            Хмельницька    
5 Загальноосвітня школа в с. Залужжя по вул. Садовій 1А, Білогірського р-ну – будівництво (І черга) 1990-2020 260 учнів
6 Загальноосвітня школі І-ІІІ ступенів в с. Корчик Шепетівського р-ну – будівництво (І черга) 1998-2020 200 учнів
7 Школа на 274 учня і сільського клубу на 400 відвідувачів, с Новолабунь Полонського р-ну – будівництво (І черга) 1991-2020 274 учня
                           Чернівецька    
8 Будфівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. в с. Рідківці Новоселецького р-ну 2010-2020 650 учнів
                            Чернігівська    
9 Коригування РП школи №5 на 520 місць по вул. Вокзальній в м. Носівка 1990-2020 520 учн. місць
10 Будівництво ІІ корпусу школи-гімназії та реконструкція існуючого по вул. Київській, 190 в м. Прилуки 2011-2020 480 учн. місць

За словами міністра розвитку громад та територій Олексій Чернишов, відбір об’єктів до «Великого будівництва» здійснювали обласні держадміністрації. Заслугою уряду він називає те, що під час секвестру бюджету вдалося зберегти Державний фонд регіонального будівництва, який фінансує «Велике будівництво», що він робив і в попередні роки.

При цьому, в регіонах стверджують, що ОДА відібрали до президентського проекту об’єкти, які знаходяться на фінальній стадії будівництва і мають бути скоро відкриті. Наприклад, це школа в Бучі під Києвом, спортивний комплекс з футбольним полем в Южному Одеської області або обласний кардіоцентр в Полтаві. Їх будівництво розпочалося декілька років тому. А в поточному році, після оголошення програми «Велике будівництво», роботи на цих об’єктах фінансувалися виключно з місцевих бюджетів.

На цих об’єктах на відкриття очікують президента Володимира Зеленського. Запуск багатьох об’єктів має відбутися до осені.

Від «Наших грошей»

В рамках програми «Велике будівництво» президент Зеленський обіцяв збудувати 4000 км доріг. У бюджеті на це передбачили рекордні 85 млрд грн., пізніше парламент також дозволив виділити з Covid-фонду на дороги понад половину його грошей – 35 млрд грн. При цьому, було встановлено, що вартість матеріалів для цих будівельно-ремонтних дорожніх робіт є суттєво завищеними через надвисокі ціни на асфальтобетон. Ці ціни контролює «Укравтодор», який через створення відповідного «картелю» найбільших підрядників максимально знизив конкуренцію та економію на крупних тендерах.

Джерело: http://nashigroshi.org/2020/07/07/velyke-budivnytstvo-zelens-koho-vyiavylosia-dobudovoiu-napivhotovykh-ob-iektiv-za-mistsevi-koshty/


Вернуться назад