DataLife Engine 9.2 > Дела житейские > Харків’яни можуть спостерігати найяскравішу комету останніх років (відео)

Харків’яни можуть спостерігати найяскравішу комету останніх років (відео)


13 июля 2020. Разместил: inna

Харків’яни можуть спостерігати найяскравішу комету останніх років (відео)

Щоночі найближчі кілька тижнів містяни можуть споглядати на небі найяскравішу за останні сім років комету.

Астроном-аматор Павло Пахоменко з дитинства захоплюється космічним простором. Розповідає: цьогоріч претендентів на звання найбільшої комети року було доволі багато. Та всі вони руйнувалися на стадії перигелію – тобто на найближчій точці від Сонця.

Павло Пахоменко, астроном-аматор

27 березня була помічена комета Neowise, і від неї вже ніхто нічого не очікував. Попередні дві розпалися і ця теж розпадеться.

Проте наприкінці червня комета змусила повірити в себе як наукову, так і любительську спільноту. Коли почала набирати яскравості. Павло каже: почав спостерігати “хвостату” тиждень тому з власного балкона.

Павло Пахоменко, астроном-аматор

І я шукав-шукав – не міг знайти. Прибираю бінокль, щоб подивитися, чи там я взагалі шукаю. Раптом бачу неозброєним оком! І я такий: “Ого!”.

У планетарії кажуть: до 20 липня комету варто починати шукати на небі з другої години ночі у північно-східному напрямку. Тобто трошки лівіше від місця світанку.

Володимир Кажанов, лектор-астроном Харківського планетарію 

А вот после 20-х чисел комета, двигаясь в космосе, будет видна и после 10 вечера уже на северо-западе.

У цих пошуках може допомогти сузір’я Великий Віз, його інша назва – Велика ведмедиця.

Володимир Кажанов, лектор-астроном Харківського планетарію 

Мы все знаем Большую Медведицу как ковш, а это ее туловище и хвост. Если присмотреться – можно увидеть голову и лапы. И вот между лап медведицы будет эта яркая комета.

Аліка Піхтерева, кореспондентка

Комету Neowise можна побачити не тільки через такий потужний телескоп, як у планетарії. А й через звичайний, навіть театральний бінокль. Проте, запевняють астрономи, і неозброєним оком в окремі дні можна побачити хвостате небесне тіло.

Аби не проґавити комету, астроном радить завантажити безкоштовний мобільний додаток Sky safari. Завдяки ньому можна спостерігати рух “хвостатої” в реальному і майбутньому часах.

Проте, каже Павло, комету можна встигнути і гарно роздивитися, і сфотографувати.

Павло Пахоменко, астроном-аматор

Виглядати вона буде як дуже маленька, яскрава зірочка з хвостом, який ви точно побачите. У всіх зірок не буде хвоста, а в неї буде. Це і робить її великою кометою 2020 року.

Свою назву Neowise отримала від однойменного телескопа, за допомогою якого її й відкрили. Астрономи попереджають: не варто дивуватися, якщо на знімках у комети буде кілька хвостів. Один газовий, а другий – з пилу. Дивитися на “космату”, на відміну від сонячного затемнення, безпечно для зору, а її поява на небосхилі нічим не загрожує нашій планеті.

Джерело: https://www.objectiv.tv/objectively/2020/07/13/harkiv-yani-mozhut-sposterigati-najyaskravishu-kometu-ostannih-rokiv-video/


Вернуться назад