DataLife Engine 9.2 > В зоне особого внимания > Елітні землі під Києвом розкрадає банда людей Медведька?

Елітні землі під Києвом розкрадає банда людей Медведька?


14 апреля 2009. Разместил: admincat
alt В Обухівському районі Київської області діє організоване злочинне угруповання з махінацій із землею, до якого входять посадові особи Генеральної прокуратури та держадміністрації Обухівського району. Про це заявив голова ліквідаційної комісії Обухівського управління земельних ресурсів Костянтин Шурубейю.

За даними ліквідаційної комісії, за минулий рік в Обухівському районі було виділено 830 гектарів землі з порушеннями законодавства.

За словами Шурубея, в основному йдеться про ділянки, що відчужуються в місті Українка та скандально відомому селищі Козин. Середня вартість гектара землі в цій місцевості становить 1 мільйон доларів.

"В Обухівському районі діє організоване злочинне угруповання, до якого входять посадові особи Генеральної прокуратури та держадміністрації Обухівського району. Важливу роль у цій злочинній організації відіграє старший слідчий Генпрокуратури з особливо важливих справ", - заявив Шурубей після проведення інвентаризації архіву та електронної бази даних власників земельних ділянок району.

Голова ліквідаційної комісії називає діяльність начальника управління земельних ресурсів Обухівського району Київської області Сергія Сергієнка незаконною.

Шурубей стверджує, що у нього є докази того, що незаконна передача земельних ресурсів в Обухівському районі відбувається за безпосередньої підтримки прокурора району Олега Бучинського.

Як приклад незаконної схеми відчуження землі Шурубей навів той факт, що старший слідчий Генпрокуратури Валерій Силін постійно проводить вилучення документів з земельного відділу та адміністрації району та їхніх архівів. Після чого ці документи переходять в його власний архів, і отримати їх для проведення перевірки іншими компетентними органами стає неможливо.

"Місяць тому цей слідчий вилучив книгу реєстрації видачі земельних актів, в якій було лише 20 записів. Серед них зареєстровані три акти на право власності на земельні ділянки на острові площею 70 гектарів на річці Козинка під Українкою. Але ці дії суперечать закону, адже, згідно з Земельним кодексом, надавати землю на островах у приватну власність заборонено", - зазначив Шурубей.

При цьому, за його словами, від слідчого не було жодної реакції на це порушення.

Голова ліквідаційної комісії також оприлюднив факти про виведення з власності територіальної громади низки заповідних, ландшафтних, лісових і гідрологічних заповідників, розташованих на території Обухівського району.

Тепер ці ділянки, за даними Шурубея, відійдуть у приватну власність.

В управлінні земельних ресурсів Обухівського району Київської області, яке очолює Сергієнко, а також в місцевій прокуратурі офіційно коментувати звинувачення відмовляються.

У свою чергу Шурубей стверджує, що йому часто погрожували фізичною розправою, змушували писати заяву про звільнення.

Крім цього, неодноразово до нього зверталися власники незаконно виданих актів на землю, щоб Шурубей підписав ці документи.

"Вони погрожували не тільки мені, але і членам моєї родини", - сказав він. У зв'язку з цим чиновник звернувся до Генпрокуратури, МВС і СБУ.


За матеріалом "Українська правда"


Вернуться назад