DataLife Engine 9.2 > C места событий > Якщо замовник сам «помилився» у своїй документації, то має право відмінити процедуру – суд

Якщо замовник сам «помилився» у своїй документації, то має право відмінити процедуру – суд


14 ноября 2020. Разместил: inna

Експерти «Ліги антитрасту» розібрали скандальну закупівлю пелет Харківського державного вищого училища фізичної культури №1  за 4,1 млн грн.

На торги подались 10 учасників. Однак замовник виявився дуже «перебірливим» та, розглянувши їх пропозиції, відхилив 8 з 10. Підстави відхилення хоч і були здебільшого правомірні, але багато з них досить формальні – відсутній реєстр документів, підпис на одному з документів, не повністю заповнений проект договору тощо.

Пропозицію ФОП Константинова О.В., наприклад, замовник відхилив, бо він мав досвід поставки паливних гранул (біопелетів), а не пелетів. ФОП спочатку звернувся до замовника із вимогою, яка була проігнорована, потім написав в ДАСУ і подав скаргу до тендерної Колегії АМКУ.

Однак на наступний день після подачі скарги, поки вона ще не була прийнята органом до розгляду, замовник відмінив процедуру закупівлі. При чому, у протоколі засідання тендерного комітету просто вказав, що підстава відміни процедури – порушення, які неможливо усунути.

ФОП звернувся до Господарського суду Харківської області та стверджував, що замовник свідомо відмінив процедуру, оскільки розумів, що відхилення неправомірні, а пропозиції допущених учасників не відповідають умовам документації. Тому і АМКУ, і ДАСУ встановить, що замовник порушив вимоги закону та за це настане відповідальність. Відмінивши процедуру, замовник уникнув всіх проблем – АМКУ припинив розгляд скарги, ДАСУ також надали відповідь, що не почнуть моніторинг, бо процедура відмінена.

Цікавим тут видався погляд суду – у задоволенні позову теж відмовили. Під час судового розгляду замовник так само не надав жодних вичерпних аргументів та не пояснив, що ж все таки сталось, що неможливо виправити, зазначивши лише, що «знайшов помилки в документації». Для суду такого пояснення виявилось достатньо, а оспорюване рішення «є законним, достатньо обґрунтованим та таким, що містить конкретну обставину, визначену у ст. 31 Закону, як підставу для відміни торгів».

В цьому випадку ми знову бачимо всі переваги нової редакції Закону «Про публічні закупівлі», який з 19.04.2020 дозволяє учасникам оскаржувати рішення замовників про відміну процедури. До того ж на практиці, замовникам зараз дуже важко довести Колегії, що вони дійсно не мали можливості виправити якісь порушення, тому більшість скарг на відміну процедури з такої підстави виграють саме учасники.

Посилання на процедуру:

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-03-18-000012-b

Посилання на рішення суду:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/92252228

Джерело:http://nashigroshi.org


Вернуться назад