DataLife Engine 9.2 > Новости > Власник депозиту, під який купили готель «Дніпро», перед аукціоном через суд отримав необхідні гроші

Власник депозиту, під який купили готель «Дніпро», перед аукціоном через суд отримав необхідні гроші


20 ноября 2020. Разместил: inna

Власник депозиту, під який купили готель «Дніпро», отримав більше мільярда гривень через суд - Kyiv Media

ТОВ «Газ ком трейд» через суд домоглася від чеської компанії «Promtorg s.r.o.» виплату боргу за непоставлений газ на суму $30,34 млн та 12,05 млн євро.

Про це стало відомо з рішення Господарського суду Києва від 21 травня.

В судовому рішенні сказано, що «Газ ком трейд» ще у листопаді 2018 року уклала рамковий договір з «Promtorg s.r.o.» на закупівлю газу. Попри предоплату, повністю обмовлений обсяг газу українська фірма не отримала. Після цього, в січні 2020, вона звернулася з позовом в Госпсуд Києва, засідання було призначене на 21 травня. За два дня до засідання до суду надійшла заява «Promtorg s.r.o.», в якій вона визнала пред’явлені вимоги та не заперечувала проти задоволення позову. Заяву чеської фірми підписав її директор Юрій Лопушанський.

В підсумку, суд позов задовольнив, чеська «Promtorg s.r.o.» не стала подавати апеляційну скаргу.

Згаданий в судовому рішенні як директор «Promtorg s.r.o.» Юрій Лопушанський також вказаний власником цієї фірми. Він також є засновником та директором іншої чеської фірми – «Leogaming s.r.o.».  В Україні діє однойменна міжнародна платіжна система Leogaming, платіжною організацією якої вказане ТОВ «Фінансова компанія Леогеймінг пей», бенефіціаром якої позначена Олена Шевцова (дівоче прізвище Дегрік) – дружина начальника відділу Головного слідчого управління Нацполіції Євгена Шевцова.

Серед власників фірми також Віктор Капустін, Вадим Гордієвський та громадянин США Юрій Каплун.

Раніше видання Mind стверджувало про бізнес-зв’язок в Україні платіжної системи Leo з платіжною системою Tyme. В 2018 році Нацбанк скасував цій платіжній системі реєстрацію через інформацію Служби безпеки України про здійснення Tyme переказу коштів за посередництвом заборонених в Україні російських платіжних систем.

Платіжна система Leogaming надає послуги з прийому та опрацювання платежів для он-лайн казино, ігор та букмекерських контор. Шевцова разом з чоловіком та власниками ТОВ «Парі матч» були фігурантами кримінальної справи № 42017000000002925 про фіктивне підприємництво і легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом. Справа була закрита.

Відмітимо, що саме депозит «Газ ком трейд» розглядався як застава  для отримання ТОВ «Смартленд» кредиту для купівлі готелю Дніпро за 1,10 млрд грн. (близько $41 млн). Тоді депозит «Газ ком трейд» розглядав «РВС Банк». Пізніше кредитна лінія в розмірі 1,05 млрд грн. для «Смартленд» відкрив «Банк Січ». Заставою також став депозит, але ім’я поручителя банк не називав.

Засновниками ТОВ «Смартленд» вказані Максим Терещук та ТОВ «Айс Таун» Олексія Ігуніна. Після аукціону, що відбувся липні, «справжнім» покупцем готелю назвав себе бізнесмен Олександр Коханівський, який заявив, що створить у готелі центр для кіберспорту. Він відмовився називати публічно хто ще крім нього взяв фінансову участь у придбанні готелю. Після цього видання «Kyivpost» повідомило з посилання на урядове джерело, що серед покупців «Дніпра» є букмекерська компанія «Parimatch».

Джерело: Наші гроші


Вернуться назад