DataLife Engine 9.2 > Дела житейские > Кернес став фігурантом кримінальної справи про розкрадання бюджету Харкова через фірми в Чехії

Кернес став фігурантом кримінальної справи про розкрадання бюджету Харкова через фірми в Чехії


27 ноября 2020. Разместил: inna

Кернес став фігурантом кримінальної спра…

Про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова, передає Depo.Харків.

 

Суд розглянув клопотання слідчого поліції про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження. Розслідування триває з 23 травня 2019 року за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 

"На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що наближені до міського голови м. Харкова ОСОБА_1 особи, за сприяння останнього, здійснюють розкрадання бюджетних коштів, використовуючи відкриті в Чехії підприємства-прокладки, які не будучи виробниками, постачають труби та інші товари афілійованим підприємствам, зокрема ТОВ "ВСС-Систем" та ТОВ "Трек лайн", які в свою чергу являються переможцям тендерів, штучно завищується вартість робіт та товарів, внаслідок чого бюджету завдано шкоду в особливо великих розмірах", - йдеться в ухвалі.

 

Повідомлення про підозру в даному провадженні нікому не оголошувалося.

 

Під час досудового розслідування оглянуто Інтернет ресурси публічних закупівель "Prozorro.gov.ua"; витребувані копії документів господарської діяльності ТОВ "ТРЕК ЛАЙН", ТОВ "Постулат ХХІ", ТОВ "ВСС-Систем", з офісу великих платників податків Державної фіскальної служби витребувані копії документів господарської діяльності ТОВ "Паркінг +", надано доручення для проведення слідчих дій задля встановлення шляхів заволодіння бюджетними коштами; встановлення фізичних, юридичних осіб та службових осіб, які причетні до вказаного злочину; направлено вимоги до КП "Харківводоканал", Департаменту будівництва та шляхового господарства ХМР; призначено судову будівельно-технічну експертизу тощо.

 

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо особливо тяжкого злочину становить 18 місяців та закінчується 23 листопада 2020 року. Слідчий зазначив, що на цей час неможливо завершити розслідування, оскільки не готова експертиза, не допитані всі свідки

 

Вивчивши матеріали справи, суддя ухвалив клопотання поліції про продовження строку досудового розслідування задовольнити та продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні на 12 місяців, тобто до 23 листопада 2021 року включно.

 

Як повідомляв Depo.Харків, чиновники харківської мерії та їх родичі активно почали реєструвати фірми у Чехії. Серед власників бізнесу є родичі чиновників Департаменту будівництва та шляхового господарства, голови цього Департаменту Володимира Чумакова та міського голови Геннадія Кернеса.

 

Зокрема, донька Чумакова та пасинок Кернеса Родіон Гайсинський є співвласниками фірми у Чехії. Мова йде про Inter Tech Praha s.r.o. Ця фірма створена у 2017 році, а Аліна Чумакова та Гайсинський зайшли в цю фірму у 2018 році. Першим ж засновником був Володимир Литвин. Він та члени його родини є фактично у всіх фірмах, які пов’язані з харків’янами.

 

Чеська фірма займається постачанням труб в Україну, зокрема, для ТОВ "ВСС-Сістем". Засновниками цієї фірми вказані Неллі Ушакова та Олександр Жовтобрюх. Останній був заступником начальника управління шляхового господарства департаменту Чумакова. А його дружина й досі там працює, як і ще кілька родичів співробітників цього департаменту.

 

"ВСС-Сістем" отримало на тендерах вже 21 млн грн в департаменту Чумакова й ще 5 млн грн у КП "Харківводоканал".

 

Ще одна чеська фірма - Parmus Nova s.r.o. - записана вже на самого Жовтобрюха. А партнером його у цій фірмі є дружина заступника директора департаменту Чумакова Інна Київська. Ще одна новостворена фірма - Prof Materials s.r.o. - записана на дружину директора департаменту Ольгу Чумакову.

 

За даними порталу Importgenius, ця фірма також поставляє товари до України. Її контрагентом є ТОВ "Трек лайн", що отримує підряди від харківських комунальних підприємств. Більше того, вони зараз очікують на підписання договору з КП "Шляхрембуд", яке підпорядковується Чумакову. Ці чеські фірми не є виробниками – вони лише "прокладки", за допомогою яких наганяють вартість на товари.

Джерело:https://kh.depo.ua


Вернуться назад