DataLife Engine 9.2 > Дела житейские > 28 березня 1942 року в селі Бережниця народився Степан Миколайович Соколовський, останній мер Харкова в радянському періоді.

28 березня 1942 року в селі Бережниця народився Степан Миколайович Соколовський, останній мер Харкова в радянському періоді.


28 марта 2021. Разместил: inna

May be an image of 1 особа

28 березня 1942 року в селі Бережниця народився Степан Миколайович Соколовський, останній мер Харкова в радянському періоді.
Пройшов трудовий шлях від робочої геодезичної групи до мера міста з населенням понад 1,5 млн. чоловік. Соколовський керував містом лише чотири роки, але цей період ознаменувався масштабним будівництвом об ' єктів житла та інфраструктури. У 1988-1990 році рівень будівництва житла вперше у Харкові досяг 700 тис. кв. м житла на рік, що дозволило практично відсторонити мешканців підвалів та аварійних будинків. Крім того, щорічно будується 7-8 дошкільних закладів, 4 шкіл, 3-5 лікувально-побутових закладів. Будь ласка, врахуйте, що тоді були видані гарантії на квартиру безкоштовно. Саме під його керівництвом введено в експлуатацію другу чергу лінії метро Салтова, завершено будівництво Харківського театру опери та балету.
Генплан розвитку Харкова затверджено при Соколовському до 2005 року - населення міста очікувало до 2005 млн осіб; планувалося завершити розвиток Алексіївського, Салтовського, Роганського житлового та Південного П ' ятихаток, потім їхати в Дергачі, реконструювати Леваду, Журавлівку, Павлівку, Холодну гору; очікувалась кількість станцій метро до 35; виділили кошти на будівництво народного театру на 900 місць, театр сатири для 1000 місць, філармонія по вул. Суми; планувалося створити історико-музейний центр та етнографічний музей, зоопарк та ВДНХ на горі Курочкіна, північ від населеного пункту Жуковського. Але....
Помер Степан Миколайович 19 липня 2012 року. Нагороджений Орденом Дружби народів. Почесний громадянин міста Харкова.
Я уявляю, як важко йому було дивитись на все це...

Вернуться назад