DataLife Engine 9.2 > Новости > Мерія Терехова віддала Ярославському в оренду медобладнання для «ковідних» тестів на 14 мільйонів

Мерія Терехова віддала Ярославському в оренду медобладнання для «ковідних» тестів на 14 мільйонів


9 июня 2021. Разместил: inna

Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради 26 травня уклало договір з ТОВ «Астравір Текнолоджі» про передачу в оренду на 10 років медичного обладнання, у тому числі нової ПЛР-лабораторії, яке знаходилося на балансі КНП «Міська багатопрофільна лікарня №17».

Про це пише «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на дані «Прозорро. Продажі».

«Астравір Текнолоджі» було єдиним учасником аукціону, акт приймання-передачі обладнання від комунальної лікарні приватній фірмі підписний 26 травня. В оренду передано такі речі як геномний секвенатор NGS нового покоління lon GeneStudio S5 System, система автоматизованої пробопідготовки NGS lon Chef Instrument, тощо.

Вартість обладнання склала 14,34 млн грн. А сума орендної плати в місяць – 119 тис грн. Тобто місячна оренда складає менше 1% вартості майна. Фактично орендатор виплатить усю вартість обладнання за ті самі 10 років, на які його і орендує.

Все це медичне обладнання було передане на баланс лікарні у квітні 2020 року. Тодішній мер Харкова Геннадій Кернес обіцяв створення комунальної лабораторії для проведення тестів всіх видів, у тому числі на виявлення COVID-19.

«Астравір Текнолоджі» було засноване в березні 2020 року, бенефіціаром фірми вказаний мільярдер Олександр Ярославський (посідає девяте місце у рейтингу «Forbes»).  Співзасновниками є Олексій Ярославський, Наталія Гутовська, Вадим Ханенко.

Наталія Гутовська протягом двох років була директором ТОВ «Он Лаб», де серед засновників є мати Ігоря Терехова – нинішнього керівника Харкова.

«Астравір Текнолоджі» займається продажем мед продукції для виявлення короновірусу. За даними «Прозорро», фірма уклала угод на 146,87 млн грн., всі за неконкуретною процедурою.

Дострокові вибори мера Харкова заплановані на 31 жовтня. Нині обов’язки міського голови виконує секретар міськради Ігор Терехов, якого ЗМІ називають кандидатом на посаду мера. Терехов активно приймає участь в проекті Ярославського по відродженню футбольного клуба «Металіст».

Джерело: Наші гроші


Вернуться назад