DataLife Engine 9.2 > C места событий > МІНДОВКІЛЛЯ ВИРІШИЛО ЧЕРЕЗ СУД СКАСУВАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ДЛЯ ХАРКІВСЬКОГО КОКСОХІМУ

МІНДОВКІЛЛЯ ВИРІШИЛО ЧЕРЕЗ СУД СКАСУВАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ДЛЯ ХАРКІВСЬКОГО КОКСОХІМУ


17 августа 2021. Разместил: inna
Возможно, это изображение (огонь и на открытом воздухе)
СУДДЯ СПІРІДОНОВ НЕ ПОБАЧИВ СУСПІЛЬНИЙ ІНТЕРЕС У «СПРАВІ КОКСОХІМУ»
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України звернувся до суду щодо скасування дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, яке було видане ТОВ «Коксовий завод «Новомет».
Про це стало відомо з ухвали суду від 11 серпня.
Суддя Михайло Спірідонов вирішив слухати цю справу в порядку спрощеного провадження, адже «ознак того, що розгляд справи становить значний суспільний інтерес суддею не виявлено».
Тож відкритих засідань у цій справі не буде.
Нагадаємо, що 05 березня 2021 року ТОВ "Коксовий завод "Новомет" отримав дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а питання до викидів залишаються й менше їх не стало. Його підписав заступник міністра довкілля Руслаан Стрілець.
Нагадаємо, що про негативний вплив роботи коксового заводу у Харкові говоряь роками. Вже понад 5 років розслідується кримінальне провадження.
Нагадаємо, що у вересні 2020 року, діючий на той момент голова ХОДА, Олексій Кучер, вважав, що “коксохім” треба закрити.
Керівництво заводу намагалось пояснити, що вони не забруднюють повітря шкідливими викидами більше, ніж дозволено нормативами, і працюють згідно чинного законодавства. Також на заводі зазначали, що ставити нові фільтри поки потреби не бачать
Державна екологічна інспекція у вересні 2020 року провела позапланову перевірку ТОВ "Коксовий завод "Новомет" та виявила низку порушень. Екологи нарахували 3,6 млн. грн. шкоди від діяльності ТОВ "Коксовий завод «НОВОМЕТ», яке на той час не мало дозволу на шкідливі викиди.
Також Державна екоінспекція подала позов до Харківського окружного адміністративного суду з вимогою призупинити роботу заводу, до того часу як той не отримає дозволи на викиди. В грудні 2020 року, суд задовольнив вимоги держекоінспекції.
В ці ж часи, петиція на сайті Президента щодо зупинки діяльності “Коксохиму” збирає 25 000 підписів. Звісно, що Президент не може своїм Указом закрити завод. Але петиція в черговий раз довела, що це питання важливе для харків’ян.
Також в лютому 2021 року, прокуратура вручила підозру директору ТОВ “Коксовий завод ”Новомет", Максиму Бондареву, за статтею 241 КК України ("забруднення атмосферного повітря").
Розслідування цієї справи триває.
На початку березня 2021 року, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила звернутися до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з проханням зупинити діяльність «Коксохіму». Як вказали у міськраді, це останній крок в їх компетенції щодо спроб вирішити питання “Коксохіму”.
Щодо нового дозволу на викиди, яке ТОВ «Коксовий завод «Новомет» отримало 5 березня, то ХАЦ його проаналізував та знайшов, що новий дозвіл збільшує кількість викидів по різнім джерелам на підприємстві
У серпні 2021 року керівництво коксового заводу "Новомет" завило, що уклало договір з німецькою компанією BWF Group і української Техноком центр про модернізації аспіраційної установки коксосортіровочного відділення. Нові фільтри мають зменшити викиди.

Вернуться назад