DataLife Engine 9.2 > Актуально > Земельна ділянка повернута у власність держави

Земельна ділянка повернута у власність держави


4 мая 2010. Разместил: andrew
altПроведеною прокуратурою Згурівського району перевіркою встановлено, що між Згурівською районною державною адміністрацією та ТОВ „Лукомщина” укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 176,3183 га під ставком (землі водного фонду) на території Жовтневої сільської ради Згурівського району Київської області.
Відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Згідно ст. 4 Закону України „Про оренду землі” орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є відповідні районні державні адміністрації в межах повноважень, визначених законом.
Між тим, всупереч вимогам чинного законодавства, при укладені договору оренди землі між Згурівською райдержадміністрацією та ТОВ „Лукомщина”, розпорядження, яке є підставою для укладення договору оренди зазначеної земельної ділянки, не видавалося.
На підставі ст. 36-1 Закону України „Про прокуратуру”, прокуратурою Згурівського району вжито заходів представницького характеру - 27.03.2009 року пред’явлено позовну заяву до Господарського суду Київської області в інтересах держави в особі Згурівської районної державної адміністрації до товариства з обмеженою відповідальністю „Лукомщина” про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки водного фонду загальною площею 176,3183 га грошовою оцінкою 1360669, 48 грн.
Вказаний позов розглянуто та задоволено, на даний час земельна ділянка повернута у власність держави.

Вернуться назад