DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Який порядок призначення субсидій, якщо у квартирі проживають тільки пенсіонери?

Який порядок призначення субсидій, якщо у квартирі проживають тільки пенсіонери?


15 июня 2010. Разместил: andrew

altВідповідно до ст. 27 Закону України «Про основи житлової політики України у сфері регулювання плати за утримання житла та надання комунальних послуг» власникам житлових приміщень можуть надаватися субсидії на оплату житла і комунальних послуг.

Субсидія надається у випадку, якщо розмір плати за житло і комунальні послуги, визначений у межах соціальної норми площі житла та нормативу користування житлово-комунальними послугами, перевищує 20 % витрат сукупного прибутку родини.

Якщо у житловому приміщенні (будинку) проживають тільки пенсіонери та інші непрацездатні громадяни, середньомісячний сукупний дохід на 1 мешканця у житловому приміщенні (будинку) не перевищує 40 % прожиткового мінімуму на 1 особу в розрахунку на місяць, розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми площі житла та нормативу користування житлово-комунальними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 15 % їх середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 15 % їх річного сукупного доходу.

Згідно зі ст. 28 цього Закону визначено порядок призначення та надання субсидій на оплату житла і комунальних послуг, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Органи місцевого самоврядування забезпечують надання громадянам субсидій на оплату житла і комунальних послуг.

Рішення органів місцевого самоврядування про збільшення ставок і тарифів оплати житла і комунальних послуг не можуть обмежувати права громадян на надання субсидій. Неурегульованість фінансових взаємовідносин між організаціями, що надають житлово-комунальні послуги, і власниками (власником) домоволодінь не може бути підставою для відмови або затримки надання громадянам субсидій.

Відповідно до ст. 29 цього Закону обов'язок подання документів для оформлення субсидії на оплату житла і комунальних послуг і здійснення своєчасної оплати житлово-комунальних послуг з урахуванням наданої субсидії покладається на громадян.

 

Вернуться назад