DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Мама подарувала мені житловий будинок, але земельна ділянка не була приватизована. Чи маю я право на передачу мені у власність земельної ділянки, необхідної для обслуговування будинку?

Мама подарувала мені житловий будинок, але земельна ділянка не була приватизована. Чи маю я право на передачу мені у власність земельної ділянки, необхідної для обслуговування будинку?


15 июня 2010. Разместил: andrew

altПриватизація земельних ділянок при переході права власності на житловий будинок, господарські будівлі і споруди на підставі договорів купівлі-продажу або дарування здійснюється шляхом розроблення місцевим земельним органом технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Громадянин, до якого на підставі договору купівлі-продажу або дарування перейшло право власності на житловий будинок, має право звернутися до місцевої ради для прийняття рішення про передачу їй у власність земельної ділянки, необхідної для обслуговування будинку в межах норм, визначених ст. 121 чинного Земельного кодексу України (для ведення особистого селянського господарства норма - не більше 2,0 га; для ведення садівництва - не більше 0,12 га; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га).

Після розроблення на загальних підставах технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку та прийняття на сесії рішення місцевою радою про передачу земельної ділянки у власність, можна скористатись правом на безоплатне оформлення та видачу державного акта на право власності на земельну ділянку за рахунок коштів державного бюджету (в міру надходження коштів до відповідного району) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 844 від 05.08.2009 р. «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році» та постанови Кабінету Міністрів України № 1112 від 21.10.2009 р. «Про додаткові заходи щодо безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки» (де зокрема передбачено продовження у 2010 році безоплатної видачі цих актів).

Радимо вам звернутись до місцевої ради з заявою та необхідними документами.


Вернуться назад