DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Який порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних будинків садибного типу з господарськими спорудами та будівлями?

Який порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних будинків садибного типу з господарськими спорудами та будівлями?


15 июня 2010. Разместил: andrew

altЗгідно з Тимчасовим порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних і садових будинків з господарськими спорудами та будівлями, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1035 від 09.09.2009 р., передбачено спрощену процедуру видачі забудовникам сертифіката відповідності - документа, що підтверджує прийом в експлуатацію приватного будинку.

Дозвіл, прийняття в експлуатацію та видача сертифікату необхідні для того, щоб, побудувавши без дозволу влади на своїй землі будинок, ви не стали його власником. Це передбачено ч. 2 ст. 376 Цивільного кодексу України. Тобто передати у спадок або продати чи подарувати будинок не можна. Згідно з Законом України «Про планування і забудову територій» підставою для оформлення права власності на завершені будівництвом об'єкти нерухомості є сертифікат відповідності (раніше документ називався свідоцтвом), який можна отримати в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (ст. 30-1 цього Закону). Відповідно до зазначеного вище Тимчасового порядку, подавши до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за місцем знаходження будинку заяву про прийняття його в експлуатацію, додавши до нього деякі документи і сплативши невеликий штраф за ст.97 Кодексу про адміністративні правопорушення України, можна отримати сертифікат відповідності. Треба додати ще вартість самого сертифіката. Узаконити можна лише будинки, побудовані в період з 5 серпня 1992 по 1 січня 2008 рр., а заяву треба встигнути подати до кінця 2010 року.

До районної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю необхідно подати:

довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконкому місцевої ради (форма довідки наводиться в додатку до цього Тимчасового порядку);

техпаспорт приватного будинку, виданий Бюро технічної інвентаризації для узаконення приватних будинків загальною площею до 200 м2 і не більше ніж двоповерхових, з господарськими спорудами та будівлями загальною площею до 100 м2. Якщо особа має будинок та споруди вказаних вище квадратних метрів, то додатково до інспекції потрібно представити:

документ, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розміщено будинок;

звіт про проведення технічного огляду (обстеження) на предмет відповідності приватного будинку державним стандартам, будівельним нормам і правилам, нормативним актам з пожежної безпеки, санітарного законодавства, що діяло на момент завершення будівництва, складений організацією, яка має на це відповідну ліцензію. Цей звіт має бути узгоджений з місцевим органом державного пожежного нагляду та державною санітарно-епідеміологічною службою.

Обов'язковими умовами для легалізації забудови повинні бути наявність права власності на земельну ділянку, на якій розміщено будинок, дотримання будівельних норм і правил, а також відсутність порушень прав інших осіб.

 


Вернуться назад