DataLife Engine 9.2 > --- > Як правильно скласти і подати Декларацію про доходи, отримані у 2009 році?

Як правильно скласти і подати Декларацію про доходи, отримані у 2009 році?


23 июня 2010. Разместил: andrew

alt
До 1 квітня 2010 року усі громадяни, які отримали минулого року доходи, із яких не сплачувався податок при їх нарахуванні, були зобов'язані подати Декларацію про доходи до Державної податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації) фізичної особи.
Не подають Декларацію про доходи особи, які протягом 2009 року отримували доходи тільки від податкових агентів, наприклад, ті працівники, які за звітний рік одержували доходи лише від роботодавця за основним місцем роботи чи за сумісництвом.

Спроба задекларувати доходи і скористатися правом на податковий кредит, тобто зменшити свій оподаткований дохід за попередній звітний рік, наприклад, за рахунок оплати навчання (свого чи родичів 1 ступеня споріднення), та задекларувати відсотки за іпотечним кредитом дає право повернути частину зайве сплаченого податку з доходів.

Декларацію складає платник податку самостійно, в окремих випадках батьки, опікуни та піклувальники подають Декларацію за своїх дітей або це робить інша особа, нотаріально уповноважена платником.

У Декларації треба відобразити всі доходи, оподатковані податковими агентами, а також ті, податок із яких ще не сплачено (за трудовими, цивільно-правовими договорами, від підприємницької діяльності, від продажу майна).

Особи, які одержали дохід у вигляді спадщини або подарунки від членів сім'ї 1 ступеня споріднення (батьки фізичної особи та батьки чоловіка або дружини, чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у т. ч. всиновлені ними діти), можуть не подавати Декларацію про доходи. Такі подарунки (спадщина) обкладаються податком із доходів за ставкою 0 %.

Якщо за результатами розрахунків вийшла сума податку до повернення, то протягом 60 календарних днів від дня отримання Декларації про доходи, кошти підлягають поверненню платнику податку і зараховуються на його банківський рахунок.

Неподання або несвоєчасне подання Декларації про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн.).

 


Вернуться назад