DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Я купив меблі у магазині приватного підприємця, але він привіз мені неповну комплекцію, у шафі відсутні дверцята.

Я купив меблі у магазині приватного підприємця, але він привіз мені неповну комплекцію, у шафі відсутні дверцята.


29 июля 2010. Разместил: andrew
alt
Я неодноразово звертався до продавця, але він дверцята так і не довіз. Як я можу домогтися того, щоб мені доставили дверцята?
При отриманні товару покупець має право пред'явити продавцю претензії щодо цього товару. Згідно з п. 1 ст. 688 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний повідомляти продавця про порушення умов договору купівлі-продажу, зокрема щодо кількості, асортименту, якості, комплектності товару у строк, встановлений договором або актами цивільного законодавства. У даному випадку доказом придбання меблів відповідно до укладеного договору є касовий або товарний чек, гарантійний талон тощо. Якщо в договорі такий строк не встановлено, то претензії мають бути пред'явлені у розумний строк після того, як порушення могло бути виявлене відповідно до характеру і призначення товару.

Згідно зі ст. 684 цього Кодексу у разі передання продавцем некомплектного товару покупець має право письмово вимагати від продавця доукомплектування товару у розумний строк. Якщо продавець не доукомплектував товар у зазначений строк, то у покупця виникає право або замінити товар на інший - комплектний, або взагалі відмовитися від договору і вимагати повернення сплачених грошей у випадку істотного недоліку товару. Разом з тим, відповідно до п. 9 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» при пред'явленні споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом 14 днів з дати її пред'явлення або за згодою сторін в інший строк. Це стосується і випадку, коли укладено договір роздрібної купівлі-продажу з умовою доставити товар покупцеві за вказаною ним адресою, але конкретний строк доставки товару в повній комплектації покупцеві не встановлено.

У разі невиконання цих вимог продавцем ви маєте право звернутись з необхідними документами, які підтверджують факт придбання гарнітуру та його некомплектність, до місцевого органу у справах захисту прав споживачів при обласній державній адміністрації, де ви можете одержати допомогу й щодо оформлення документів для звернення до суду. Ви можете написати скаргу чи заяву або звернутись в усній формі. Зазначений орган наділений повноваженнями подавати до суду позови про захист прав споживачів. Звернутись громадянин може і безпосередньо до суду.


 

Вернуться назад