DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Як визначається страховий стаж працівника?

Як визначається страховий стаж працівника?


30 июля 2010. Разместил: andrew
alt

Як визначається страховий стаж працівника?

Страховий стаж - це період, упродовж якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок.

З 1 січня 2004 року порядок визначення страхового стажу регулюється ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 р.

Пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи, які працюють на підприємствах, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Мінімальний страховий внесок - це сума коштів, що визначається як добуток мінімальної зарплати та розміру страхового внеску, встановлених законом на день отримання зарплати (доходу).

Отже, найголовнішою умовою для врахування періоду до страхового стажу є сплата пенсійних внесків за період трудової діяльності.

Крім того, до страхового стажу також зараховуються періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до 01.01.2004 р. у порядку й на умовах раніше чинного законодавства.

 Вернуться назад