DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Пенсія при неофіційній праці за кордоном

Пенсія при неофіційній праці за кордоном


18 августа 2010. Разместил: Ansin
altМій чоловік уже багато років неофіційно працює в Чехії будівельником. Чи може він розраховувати на пенсію?

Щоб претендувати на пенсію, будь-хто із громадян згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» має право добровільно застрахуватися і сплачувати за себе відповідні внески до Пенсійного фонду України. Страховий стаж має становити не менш як 5 років. Інакше особа не матиме права на пенсійне забезпечення.
Поняття трудового стажу не існує з моменту набрання чинності цього Закону 1 січня 2004 року. Трудовий стаж замінено на страховий, що передбачає обов'язкову сплату страхових внесків. Якщо особа працює за кордоном навіть нелегально, проте в Україні сплачує пенсійні внески, вона може розраховувати на пенсію. Мінімальний внесок становить 33,2 % від рівня мінімальної заробітної плати, яку на даний час встановлено в країні.
Якщо працівник не матиме 5-річного страхового стажу, він не матиме пенсії і по старості. Якщо працівник став інвалідом і не сплачував страхові внески, він не має права на інвалідну пенсію, а в разі його смерті сім'я не має права на допомогу із втрати годувальника.
Якщо особа не працювала, але внески до Пенсійного фонду України сплачувала, вона може розраховувати на пенсію.


Вернуться назад