DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Призначення пенсіїу у зв'язку із втратою годувальника

Призначення пенсіїу у зв'язку із втратою годувальника


18 августа 2010. Разместил: Ansin

altУ лютому 2010 року помер мій чоловік. Маю 2 неповнолітніх дітей — 8 та 14 років. За призначенням пенсії у зв'язку із втратою годувальника звернулась нещодавно. З якого часу мені буде призначена пенсія?

 

Пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, згідно зі ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців із дня смерті годувальника.
Пенсію у зв'язку із втратою годувальника на 2 дітей вам буде призначено з дня, що настає за днем смерті вашого чоловіка.
Зазначена пенсія призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним.
Згідно із ч. 2 ст. 36 Закону непрацездатними членами сім'ї вважаються, зокрема, діти, які не досягли 18 років, діти, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І—IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах,— до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Отже, пенсію у зв'язку із втратою годувальника вам буде призначено на період до досягнення дітьми 18 років, а якщо діти продовжуватимуть навчання за денною формою у перелічених вище навчальних закладах виплату пенсії буде продовжено на термін закінчення дітьми навчальних закладів до 23 років.


Вернуться назад