DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Призначення пенсії державним службовцям

Призначення пенсії державним службовцям


30 августа 2010. Разместил: Ansin
alt

Я 10 років пропрацювала державним службовцем, але тривалий час потім не працювала, Мій загальний трудовий стаж 27 років. Після виповнення 56-річного віку я пішла на державну службу. Коли мій стаж роботи становив 10 років та 2 місяці, я звернулася до відділення Пенсійного фонду щодо призначення пенсії державного службовця. Однак мені відмовили, посилаючись на те, що з таким стажем я не маю права на таку пенсію. Чи правомірна така відмова?

Відповідно до ст. 37 "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723 на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків — не менше 25 років, для жінок — не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби — не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, — незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — у розмірі 80 відсотків
заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками — 55 років та наявності страхового стажу не менше п'яти років.
Таким чином, право на отримання пенсій державного службовця при досягненні 55~річного віку мають особи, які саме на день настання пенсійного віку мали стаж державної служби не менше 10 років. За умови, що особа на день настання пенсійного віку не перебувала на державній службі, пенсія буде призначатись виключно при наявності не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.


Вернуться назад