DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Відмова від договору купівлі-продажу

Відмова від договору купівлі-продажу


6 сентября 2010. Разместил: Ansin
altМіж нашим підприємством та приватним підприємцем було укладено договір поставки меблів. Приватний підприємець поставив меблі, і ми повністю оплатили їх згідно з платіжним дорученням. При прийманні нами продукції за участю приватного підприємця було встановлено істотні порушення вимог щодо якості поставлених меблів, що і було зафіксовано в акті приймання-передачі. Ми вимагали провести безкоштовну заміну меблів. Приватний підприємець відмовився це зробити.
Чи маємо ми право відмовитися від договору купівлі-продажу й вимагати повернення сплаченої за меблі грошової суми або замінити їх?
 
Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Якість товарів, що поставляється, повинна відповідати стандартам, технічним умовам, іншій технічній документації, яка встановлює вимоги до їх якості.
Продавець (постачальник) повинен передати покупцеві товар, якість якого відповідає умовам договору купівлі-продажу.
Якщо виявлено такі недоліки якості товару, які не можна усунути, то покупець має право за своїм вибором: відмовитися від договору й вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми або ж вимагати заміни товару.
Вибір варіанта залежить від покупця та обставин, які склалися.
Покупець має право на стягнення з постачальника штрафу в разі поставки товарів неналежної якості, що передбачено ч. 7 ст. 269 Господарського кодексу України.
Ви можете звернутися до господарського суду за місцем знаходження відповідача.
Ст. 681 Цивільного кодексу України передбачено, що до вимог у зв'язку з недоліками проданого товару застосовується позовна давність в один рік, яка обчислюється від дня виявлення недоліків у межах строків, встановлених ст. 680 цього Кодексу, а якщо на товар встановлено гарантійний строк,— від дня виявлення недоліків у межах гарантійного строку.

Вернуться назад