DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Право на користування земельною ділянкою

Право на користування земельною ділянкою


17 сентября 2010. Разместил: Ansin
altЯ купив жилий будинок, розміщений на земельній ділянці, що перебуває у власності продавця будинку. Чи маю я право на користування цією земельною ділянкою? 
Відповідно до ст. 120 Земельного кодексу України «Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду» (з останніми змінами, внесеними Законом № 1702 від 05.11.2009 р.) у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на Якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому-ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
Тобто якщо особа придбала на праві власності жилий будинок, до неї переходить і та площа земельної ділянки під цим будинком (на праві власності або праві користування) згідно з документами (договором тощо) на придбання цієї нерухомості.
Усі неврегульовані питання вирішуються у судовому порядку.

Вернуться назад