DataLife Engine 9.2 > Важно знать > Нагляд за додержанням прав і свобод громадян під час прийняття рішень Харківською міською радою

Нагляд за додержанням прав і свобод громадян під час прийняття рішень Харківською міською радою


23 февраля 2010. Разместил: Ansin
alt   Прокуратурою міста з метою забезпечення конституційних прав громадян постійно проводяться перевірки додержання вимог законодавства службовими особами Харківської міської ради.
    Так, перевіркою, проведеною прокуратурою міста Харкова, встановлено, що підпунктом 3.1. «Положення про порядок передачі у власність та (або) надання в оренду громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, обслуговування індивідуальних капітальних гаражів та ведення садівництва», затвердженого, рішенням 29 сесії Харківської міської ради 5 скликання від № 364/08 24.12.2008 (надалі Положення), встановлено, що лише громадянин України, зареєстрований для проживання в місті Харкові, зацікавлений в одержанні у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності, звертається до Харківської міської ради із заявою (клопотанням) про вибір місця розташування земельної ділянки.
   Водночас, частиною 2 ст. 14 Конституції України громадянам гарантується право власності на землю.
   Право громадян України на отримання земельних ділянок у власність та на умовах оренди також передбачено ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України, відповідно до якої громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
   Крім того, право громадян без будь-яких додатково встановлених обмежень у вигляді реєстрації на території адміністративно-територіальної одиниці виступати суб'єктами земельних відносин та їх право на отримання земельних ділянок у власність та на умовах оренди встановлено ч. 2 ст. 2, ч. 1 ст. 81 та ч. 2 ст. 93 Земельного кодексу України.
   Реалізація цього права громадян законодавчо покладена на Харківську міську раду, яка відповідно до положень ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
   В зв'язку з викладеним, прокуратурою міста Харкова 21.01.2010 відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про прокуратуру» до Харківської міської ради принесено протест № 140вих/10 щодо приведення у відповідність п.п. 3.1. «Положення про порядок передачі у власність та (або) надання в оренду громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, обслуговування індивідуальних капітальних гаражів та ведення садівництва», затвердженого рішенням 29 сесії Харківської міської ради 5 скликання № 364/08 від 24.12.2008, виключивши з нього положення про необхідність реєстрації громадянина для проживання в місті Харкові, як умову отримання у власність або в оренду земельних ділянок.

Помічник прокурора міста
юрист 1 класу     
Є. Терпелюк  

Вернуться назад