DataLife Engine 9.2 > C места событий > Міськрада задовольнила протест прокурора Харкова внесений у зв’язку з порушенням вимог земельного законодавства при вирішенні питання щодо 148 гектарів землі у Данілівському лісхозі

Міськрада задовольнила протест прокурора Харкова внесений у зв’язку з порушенням вимог земельного законодавства при вирішенні питання щодо 148 гектарів землі у Данілівському лісхозі


6 октября 2010. Разместил: Ansin
alt   Депутати Харківської міської ради на пленарному засіданні сесії 22 вересня задовольнили протест прокурора Харкова на пункт 10 додатку до рішення 39 сесії міськради від 23 грудня 2009 року «Про надання юридичним особам дозволу на розроблення проектів відведення земельних ділянок та згоди на розробку містобудівних обґрунтовань розміщення об’єктів». 
   Цим пунктом рішення міськрада надала згоду обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Олексіївський»» розробляти проект відведення земельної ділянки площею, орієнтовно, 148 гектарів, для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови на «пробивці» проспекту Перемоги, ріг вулиці Гацева.
   Прокуратурою міста Харкова проведено перевірку щодо законності прийняття даного рішення. Під час перевірки прокуратурою Харкова встановлено, що ділянка, виділена кооперативу «Олексіївський», знаходиться у постійному користуванні Данилівського дослідного держлісгоспу УкрНДЛІГА та віднесена до земель лісогосподарського призначення.
   Згідно з вимогами Земельного кодексу України органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування можуть виділяти ділянки лісогосподарського призначення тільки для ведення лісового господарства. Зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, проводиться з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства. 
   Проте, вищевказаним пунктом рішенням  сесії Харківської міської ради Обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Олексіївський» надано дозвіл на розроблення проекту відведення земельної ділянки для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови на землях лісогосподарського призначення без зміни їх цільового призначення, що є порушенням вимог ст.ст. 12, 20, 57 Земельного кодексу України.
   За наслідками перевірки прокурором міста Харкова 17.08.2010 до Харківської міської ради принесено протест про скасування пункту 10 рішення 39 сесії Харківської міської ради 5 скликання «Про надання юридичним особам дозволу на розроблення проектів відведення земельних ділянок та згоди на розробку містобудівних обґрунтувань розміщення об’єктів» № 323/09 від 23.12.2009, який розглянуто та задоволено.

Вернуться назад