DataLife Engine 9.2 > Разное > Стосовно продажу закладу оздоровлення в с. Рай-Оленівка Харківського району Харківської області та земельної ділянки рекреаційного значення Пісочинською сільською радою

Стосовно продажу закладу оздоровлення в с. Рай-Оленівка Харківського району Харківської області та земельної ділянки рекреаційного значення Пісочинською сільською радою


8 ноября 2010. Разместил: Ansin
altМіністерство України у справах сім!ї, молоді та спорту розглянуло Ваш лист стосовно продажу закладу оздоровлення в с. Рай-Оленівка Харківського району Харківської області та земельної ділянки рекреаційного значення Пісочинською сільською радою і в межах компетенції інформує.
Як зазначається у Вашому листі, об'єкти дитячого оздоровчого закладу Акціонерного товариства "Харківська перспектива" були продані у 2000 році (вул. Нагірна, 11 в с. Рай-Оленівка Харківського району Харківської області).
На той час діяло законодавство, що передбачало здійснення заходів зі збереження, розвитку та максимального використання існуючої мережі дитячих оздоровчих закладів, а саме: постанова Кабінету Міністрів України від
14.04.1997 № 323 "Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні" та постанова Кабінету Міністрів України від
30.04.1998 № 591 "Про розвиток Міжнародного дитячого центру "Артек" та дитячих оздоровчих закладів".
На сьогоднішній день питання охорони, збереження та ефективного використання закладів оздоровлення та відпочинку дітей регулюється нормами Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", який прийнятий у 2008 році та Законом України "Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року", постановою Верховної Ради України "Про запровадження мораторію на ліквідацію, відчуження, перепрофілювання' оздоровчих закладів (дитячих, професійних тощо)".
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" реорганізація або ліквідація дитячих закладів оздоровлення та відпочинку державної чи комунальної форми власності допускається лише за згодою   відповідного   органу   виконавчої   влади   та   органу місцевого самоврядування та за погодженням із центральним органом виконавчої влади у справах сім'ї, молоді та спорту.
Відповідно до стаття 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
З огляду на те, що продаж дитячого оздоровчого закладу Акціонерного товариства "Харківська перспектива" був здійснений у 2000 році, такий продаж не міг погоджуватися з Мінсім'ямолодьспортом, оскільки чинним на той час законодавством такого не передбачалося, а також зазначений заклад не перебував ні в комунальній, ні в державній власності.
Водночас основним завданням Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року є збереження, розвиток та ефективне використання мережі відповідних дитячих оздоровчих закладів- Повернення дитячих закладів оздоровлення та відпочинку даним Законом не передбачено.
Що стосується земельної ділянки, проданої відповідно до рішення Пісочинської сільської ради, то регулювання даного питання знаходиться поза компетенцією Мінсім'ямолодьспорту.
Регулювання в галузі охорони земель здійснюють Верховна Рада України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, а також спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади в межах повноважень, установлених Законом України "Про охорону земель".
Водночас інформуємо, що Мінсім'ямолодьспортом спільно з органами виконавчої влади здійснюються заходи, спрямовані на подолання негативних тенденцій зменшення кількості закладів оздоровлення та відпочинку, забезпечення належного функціонування стаціонарних оздоровчих закладів.
З цією метою Мінсім!ямолодьспортом запроваджено Державний реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, ведення якого передбачає запобігання ліквідації, передачі під заставу, перепрофілювання, використання не за призначенням вищезазначених закладів. Про це листом № К-1506/13 від 30.09.2010 р. повідомив МГ Адвокат Консалтінг Заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту С.В. Толстоухова.
 
alt
alt

Вернуться назад