Наказ Генерального прокурора України № 9гн-2005 “Про організацію роботи з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України” (пункт 1.3) зобов’язує прокурорів усіх рівнів вживати вичерпних заходів щодо задоволення обґрунтованих звернень і реального поновлення порушених прав, застосовуючи у повному обсязі надані законом повноваження.
В лютому 2010 року слідчим відділом прокуратури Київської області закінчено досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням депутатів Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області та Київської обласної ради у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Посадовцям інкримінується вимагання хабара в сумі 2,9 млн. доларів США з яких вони отримали частину в сумі 450 тис. доларів США за вирішення питання щодо передачі у власність та в оренду земельних ділянок та об’єктів нерухомості на території м. Переяслав-Хмельницький 2 комерційним структурам. Відносно обвинувачених обрано запобіжний захід тримання під вартою.
В ході проведеної перевірки органами прокуратури області встановлено, що на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації від 16.11.04 ПП "Норд" згідно договору від 19.11.04 передано в оренду земельну ділянку площею 48 га для ведення підсобного сільського господарства, що знаходиться біля автодороги, яка веде безпосередньо до ДМА «Бориспіль» та Терміналу «Б» на території Гірської сільської ради. В подальшому, за згодою ПП "Норд" розпорядженням Бориспільської районної державної адміністрації від 29.05.06, вищевказану земельну ділянку надано у приватну власність 25 громадянам в основному не жителям м. Борисполя та району начебто для ведення особистого селянського господарства.
Прокуратура та органи державного контролю стоять на захисті природоохоронного та містобудівного законодавства на території області. Так, міжрайонною природоохоронною прокуратурою Київської області на виконання доручення прокуратури Київської області проведено перевірку законності будівництва та експлуатації підприємств громадського харчування, готельних закладів, АЗС, розташованих на території Васильківського району уздовж автотраси «Київ-Одеса» в ході якої виявлено численні порушення вимог містобудівного законодавства, Водного кодексу України, Законів України «Про відходи», «Про атмосферне повітря» та «Про охорону навколишнього природного середовища».
Прокурором міста Біла Церква 29.01.10 складено протокол про правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» відносно заступника начальника управління – начальника відділу по соціальному обслуговуванню пенсіонерів, інвалідів та малозабезпечених громадян управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради. Так, указаний державний службовець ігноруючи облік осіб, яким рекомендовано курортне лікування, позачергово надавав громадянам путівки на санаторно-курортне лікування. Унаслідок протиправних дій три учасники Великої вітчизняної війни, які мають серцево-судинні захворювання не одержали путівок на оздоровлення. Постановою судді міськрайонного суду від 03.02.10 на правопорушника накладено штраф.
Так, перевіркою законності розпоряджень Обухівської райдержадміністрації встановлено, що 16.04.08, після вступу в дію розпорядження Кабінету міністрів України від 10.04.08, яким заборонено вилучення земель лісового фонду, розпорядженням голови райдержадміністрації надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо припинення права постійного користування земельною ділянкою площею 0,7 га ДП «Київський лісгосп» в м. Обухів, переведення зазначеної земельної ділянки із земель лісогосподарського призначення до категорії земель промисловості та подальшої передачі її до земель запасу комунальної власності Обухівської міської ради.
Прокуратурою області в порядку контролю перевірено додержання вимог Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища" та іншого природоохоронного законодавства в діяльності Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області та Державної екологічної інспекції в Київській області, якою виявлені непоодинокі випадки його порушення, що мають систематичний характер. Зокрема, перевіркою в діяльності Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області встановлено порушення законів України „Про охорону навколишнього природного середовища", „Про охорону атмосферного повітря", „Про відходи", Водного кодексу України та інших нормативних актів в цій галузі щодо порядку та строків розгляду документів, які надходять для отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, утворення та розміщення відходів, здійснення спеціального водокористування.
Прокуратурою області із залученням інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Київській області проведено перевірку законності будівництва ДП ГШ "С.С. і Компанія "Рокитнянський гранкар'єр" залізничної колії з перевантажувальним комплексом щебеню протяжністю 2,4 км в смт. Рокитне та встановлено, що таке будівництво здійснено всупереч вимог ст.ст. 28, 29 Закону України "Про планування і забудову територій" - без отримання в установленому порядку дозволу на виконання будівельних робіт та затвердженої проектної документації. За результатами перевірки інспекцією ДАБК, до правопорушника застосовано штрафні санкції у розмірі понад 26 млн. гривень. Однак, ці кошти "Рокитнянський гранкар'єр" не поспішає сплачувати до Державного бюджету України та звернулось до суду із везевного заявою про скасування постанови інспекції ДАБК про застосування санкцій. З метою захисту інтересів держави прокуратура області приймає участь у розгляді справи на стороні відповідача.
Прокуратурою області за дорученням Президента України, Генерального прокурора України, перевірено підстави, на яких базувалась процедура вилучення з постійного користування ДП „Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин та генетики НАН України" земельної ділянки площею 387,19 га на території смт. Глеваха Васильківського району Київської області. Установлено, що такими підставами стали акти проведених у 2007-2008 роках управлінням з контролю за використанням та охороною земель у м. Києві та Київській області перевірок та видані приписи, складені з порушенням вимог ст.ст. 10, 11 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель", „Порядку планування та проведення перевірок з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель", затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах №312 від 12.12.03. У зв'язку з цим, 19.03.10 прокуратурою області їх опротестовано. 22.03.10 Головним управлінням Держкомзему у Київській області протести задоволено, складені всупереч вимог закону акти Управління визнано не чинними, а приписи - скасовано.
Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80