Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Про обов'язки банків при прийнятті ними платіжних доручень
Категория: Показательное дело

altКолегія суддів Вишош адміністративного суду України, розглянувши 4 листопада 2010 року в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 8 квітня 2008 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 серпня 2008 року в справі за позовом акціонерного комерційного інноваційного банку «У» до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона — про скасування рішення, встановила таке.
 
Позивач, акціонерний комерційний інноваційний банк «У», звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона від 14 січня 2008 року № * про застосування до позивача фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 38 845,24 грн за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне за-г рахування на банківські рахунки органів Пенсійного фонду України сум страхових внесків.
 
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 8 квітня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 серпня 2008 року, позовні вимоги задоволено.
 
У касаційній скарзі відповідач просить скасувати зазначені вище судові рішення як такі, що ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
 
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з такого.
 
Задовольняючи позовні вимоги, суди виходили з того, що відповідальність за правильність та повноту нарахованих і сплачених страхових внесків до Пенсійного фонду України покладено на платників (страхувальників), а не на Банк, тому рішення про застосування фінансових санкцій до позивача є неправомірним.
 
З таким висновком судів погодитися не можна, виходячи з такого.
 
Судами встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона в період з 16 липня 2007 року по 8 серпня 2007 року була проведена позапланова перевірка ВАТ «X», про що був складений акт від 13 серпня 2007 року № **.
 
Перевіркою встановлено, що ХФ АКІБ «У» були допущені порушення частини 12 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки згідно з наданими до перевірки відомостями розрахунків за період з 6 вересня 2006 року по 15 грудня 2006 року при видачі (перерахуванні) банком коштів для виплати заробітної плати ВАТ «X», на які відповідно до Закону нараховуються страхові внески з одночасним поданням платником платіжних документів про перерахування коштів до бюджету Пенсійного фонду встановлено факти несплати відповідних сум. Таким чином, одночасно з видачею коштів на виплату заробітної плати підприємству банк не забезпечив перерахування відповідних сум страхових внесків до Пенсійного фонду.
 
Рішенням відповідача від 14 січня 2008 року № * на АКІБ «У» накладений штраф у розмірі 38 845,24 грн.
 
Відповідно до абзаца 2 частини 12 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення та інші платіжні документи на видачу (перерахування) коштів для виплат заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником платіжних документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум. У разі невиконання банками цієї вимоги вони за рахунок власних коштів у порядку, встановленому Національним банком України, сплачують відповідному територіальному органу Пенсійного фонду суму, що дорівнює сумі несплаче-них страхових внесків, з правом зворотної вимоги до страхувальників щодо відшкодування цієї суми.
 
Згідно з пунктом 2 частини 10 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за порушення вимог, передбачених частиною 12 статті 20 цього Закону, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до банків фінансові санкції у розмірі суми страхових внесків, яка підлягає сплаті страхувальником.
 
Аналіз зазначених норм дає підстави вважати, що Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на банки покладено обов'язок перевіряти повноту сплати страхових внесків на загальнообов'язкове.
 
Відповідно до абзаца 2 частини 12 стані 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення та інші платіжні документи на видачу (перерахування) коштів для виплат заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та» здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником платіжних документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум. Аналіз норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» дає підстави вважати, що на банки покладено обов'язок перевіряти повноту сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при прийнятті ними платіжних доручень. У протилежному випадку банк буде зобов'язаний сам відшкодувати недоплачену суму державне пенсійне страхування при прийнятті ними платіжних доручень. У протилежному випадку банк буде зобов'язаний сам відшкодувати недоплачену суму.
 
Як убачається з матеріалів перевірки, одночасно з платіжними дорученнями на виплату заробітної плати ВАТ «X» подавало платіжні документи про перерахування коштів для сплати страхових внесків, проте зазначені суми коштів не відповідали сумі, що підлягала сплаті.
 
За наведених вище обставин рішення Фонду про стягнення штрафу є правомірним.
 
Згідно зі статтею 229 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України, суд касаційної інстанції має право скасувати судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове рішення, якщо обставини справи встановлені повно і правильно, але суди першої та апеляційної інстанцій порушили норми матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного судового рішення.
 
Оскільки обставини справи встановлені повно і правильно, але суди порушили норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення незаконних судових рішень, тому судові рішення підлягають скасуванню із ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
 
Керуючись статтями 222, 223, 229, 232 КАС України, колегія судців постановила:
 
касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона задовольнити;
 
скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 8 квітня 2008 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 серпня 2008 року та ухвалити нове рішення;
 
в задоволенні позовних вимог акціонерного комерційного інноваційного банку «У» до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона про скасування рішення від 14 січня 2008 року № * відмовити.
 
Постанова набуває чинності через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України з,підстав, у строки та в порядку, встановленими статтями 237, 238, 239і КАС України.
 
(Постанова Вищого адміністративного суду України від 4 листопада 2010 року. Справа № К-17320/08. Головуючий — Бим М.Є. Судді — Гончар Л.Я., Гордійчук М.П., Чалий С.Я., Черпіцька Л.Т.)
 
 

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 forex broker, 1 апреля 2011 15:52
А кто для вас является примерами для подражания и что в них больше всего нравится?
 
 
 vildika, 20 апреля 2011 16:28
Предлагаю открыть клуб по теме! Я могу сделать сайтик с форумом, галлерей и т.п. нужно будет только скинуться на хостинг, ну что думаете?
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Справа № 643/16243/21
 • Справа № 638/16800/19
 • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
 • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
 • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
 • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
 • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
 • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
 • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
 • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .