Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Про правила нарахування штрафу за порушення правил користування електроенергією
Категория: Показательное дело

altКолегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України, розглянувши 8 вересня 2010 року в судовому засіданні справу за позовом акціонерної компанії «X» (АК «X») до гр-на Ц. — про стягнення збитків за касаційною скаргою АК «X» на рішення колегії суддів Судової палати у цивільних  справах Апеляційного суду Харківської області від 26 грудня 2007 року, встановила таке.
 
У жовтні 2006 року позивач звернувся до суду з позовом, який у подальшому уточнив та просив стягнути з відповідача суму матеріального збитку в розмірі 1 666 гривень 62 копійок, обгрунтувавши свої вимоги тим, що працівниками АК «X» 4 вересня 2004 року під час перевірки виявлено безоблікове споживання електричної енергії в с. Донець Зміївського району Харківської області, в належному відповідачу будинку за адресою *, а саме: встановлено факт монтажу прихованої відпайки поза приладом обліку, при відключенні лічильника електрична енергія споживається, електролічильником не враховується, що є порушенням пункту 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357. Про вказані порушення складений акт від 4 вересня 2004 року №**
 
Рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 19 жовтня 2007 року позовні вимоги задоволено частково. Стягнуто із гр-на Ц. на користь АК «X» 1 666 гривень 62 копійки в рахунок відшкодування шкоди за безоблікове користування електричною енергією. Вирішено питання про судові витрати.
 
Рішенням колегії суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Харківської області від 26 грудня 2007 року рішення суду першої інстанції змінено. Стягнуто із гр-на Ц. на користь АК «X» 260 гривень 28 копійок. У решті — рішення суду першої інстанції залишено без змін.
 
У касаційній скарзі АК «X» просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, і залишити в силі рішення суду першої інстанції.
 
Колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
 
Змінюючи рішення суду першої інстанції, апеляційний суд виходив з того, що контрольне знімання показань приладу в належному відповідачу будинку проводилося 30 березня 2004 року та контролером зафіксовані відповід
 
ні дані приладу обліку, а тому розмір завданих збитків повинен розраховуватися за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з 30 березня 2004 року до моменту усунення порушення 4 вересня 2004 року.
 
Проте з таким висновком суду погодитися не можна, оскільки він не ґрунтується на законі.
 
Судом першої інстанції встановлено, що 4 вересня 2004 року під час перевірки виявлено безоблікове споживання електричної енергії в с. Донець Зміївського району Харківської області, в належному відповідачу будинку за адресою * встановлений факт монтажу прихованої відпайки поза приладом обліку, що є порушенням пунктів 42, 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357. За фактом виявленого порушення складено акт.
 
На підставі складеного акта за порушення Правил користування електричною енергією для населення енергопостачальником визначено розмір завданих збитків у сумі 1 666 гривень 62 копійки за три роки, що передували дню виявлення порушення, виходячи з добової величини розрахункового споживання електричної енергії.
 
Пунктом 53 Правил користування електроенергією для населення (Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 (зі змінами та доповненнями), передбачено, що величина збитків, завданих енергопостачальнику протиправними діями споживача, визначається на підставі Складеного акта про виявлення порушення згідно з Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженою постановою Національної "комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 року № 1416 (зі змінами та доповненнями).
 
Вищезазначеною Методикою, пунктами 5, 6, передбачено, що розрахунок Пунктами 5, 6 Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 року № 1416, передбачено, що розрахунок збитків у разі виявлення представником енергопостачальника прихованої електропроводки обчислюється за кількістю днів з дня останньої технічної перевірки і до дня усунення порушення, але не більше терміну позовної давності. Відповідно до Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28, контрольний огляд засобу обліку та технічна перевірка - різні речі збитків у разі виявлення представником енергопостачальника прихованої електропроводки обчислюється за кількістю днів з дня останньої технічної перевірки і до дня усунення порушення, але не більше терміну позовної давності.
 
Відповідно до Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28, контрольний огляд засобу обліку — виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності засобу обліку (корпусу, скла, кріплення тощо), цілісності вста
 
новлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показів засобів обліку, а технічна перевірка — виконання комплексу робіт з метою визначення відповідності стану засобу обліку електричної енергії та схеми його підключення, а також відповідності стану електропроводки та електроустановок від межі балансової належності до точки обліку «Правилам устройства електроустановок» та іншим нормативно-технічним документам.
 
Як убачається з цих визначень, контрольне знімання показань та технічна перевірка — зовсім різні речі.
 
Як було встановлено судом першої інстанції, технічна перевірка за адресою від
 
повідача не провадилася більш ніж три роки, а тому відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, розрахунок повинен проводитися саме за три роки.
 
Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про стягнення збитків за безоблікове користування електричною енергією в розмірі 1 666 гривень 62 копійок за три роки, що передували дню виявлення порушення, виходячи з добової величини розрахункового споживання електричної енергії.
 
Оскільки апеляційним судом скасовано судове рішення, ухвалене згідно із законом, суд касаційної інстанції відповідно до правил статті 339 Цивільно правового кодексу (ЦПК) України скасовує судове рішення суду апеляційної інстан
 
ції й залишає в силі судове рішення суду першої інстанції. 
 
Керуючись статтями 336, 339 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України ухвалила:
 
касаційну скаргу АК «X» задовольнити;
 
рішення колегії суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Харківської області від 26 грудня 2007 року скасувати, залишити в силі рішення Зміївського районного суду Харківської області від 19 жовтня 2007 року.
 
Ухвала оскарженню не підлягає.
 
(Ухвала Верховного Суду України від 8 вересня 2010 року. Справа № 6-5465св08. Головуючий — Гнатенко А. В. Судді — Григор'єва Л. І., Гуменюк В. І., Данчук В. Г., Костенко А. В. )
 
 

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Популярное
 • Справа № 922/3242/20
 • "Судьи говорят про справки СБУ - там же ничего нет". Как власть саботирует суды по санкциям СНБО
 • Осторожно, дети! Как завершились самые громкие "мажорные" аварии и что с ними делать
 • Рахунковий лист за січень 2021
 • Повестка в военкомат: виды повесток, правила и порядок вручения и ответственность за неявку
 • Сын убитого лидера джамахирии Муамара Каддафи решил баллотироваться в президенты в Ливии
 • ПОЛИЦИЯ ЗАДЕРЖАЛА ПОДОЗРЕВАЕМОГО В УБИЙСТВЕ ЖЕНЩИНЫ НА МОСКОВСКОМ ПРОСПЕКТЕ
 • Справа № 752/17832/14-ц
 • Силовики разоблачили схему вывоза из Украины сотни тонн драгоценных металлов
 • Колонизация мира за 16-19 век , что это было на самом деле ?

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .