Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Про розмежування спорів щодо права власності на акції і корпоративних спорів
Категория: Показательное дело

altСпори про визнання права власності на акції, укладення, розірвання, зміну, виконання, а також визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій та спори щодо інших правочинів з акціями, крім спорів, пов'язаних з порушенням переважного права на придбання акцій, не є такими, що виникають з корпоративних відносин, і залежно від суб'єктного складу сторін підлягають розгляду господарськими або загальними судами
 
Вищий господарський суд України, розглянувши 13 вересня 2010 року касаційну скаргу гр-на К. на постанову Київського апеляційного господарського суду від 21 квітня 2010 року у справі за позовом гр-на К. до відкритого акціонерного товариства «Холдингова компанія «У», Фонду державного майна України — про визнання недійсним правочину, встановив таке.
 
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 22 лютого 2010 року відмовлено у прийнятті позовної заяви гр-на К. до відкритого акціонерного товариства «Холдингова компанія «У» та до Фонду державного майна України про визнання недійсним правочину, згідно з яким Фонд державного майна України прийняв від відкритого акціонерного товариства «Холдингова компанія «У» пакет акцій відкритого акціонерного товариства «О» у кількості 47 767 штук, номінальною вартістю 1 акції 0,25 грн, загальною вартістю пакета акцій — 11 691,75 грн.
 
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 21 квітня 2010 року вказану ухвалу суду залишено без змін.
 
Не погоджуючись з прийнятими судовими актами, позивач звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просить їх скасувати.
 
Відповідачі — відкрите акціонерне товариство «Холдингова компанія «У» та Фонд державного майна України — не скористалися правом, наданим статтею 1112 Господарського процесуального кодексу (ГПК) України, не надіслали відзиви на касаційну скаргу, що в силу положень статті 1112 ГПК України не перешкоджає перегляду судового акта, який оскаржується.
 
Позивач та відкрите акціонерне товариство «Холдингова компанія «У» не реалізували процесуальне право на участь у судовому засіданні суду касаційної інстанції, хоча про час та місце його проведення були повідомлені належним чином.
 
Перевіривши доводи касаційної скарги, юридичну оцінку встановлених фактичних обставин, проаналізувавши правильність застосування господарськими судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
 
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 12 ГПК України, господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
 
Зміст корпоративних прав та корпоративних відносин визначається у статті 167 Господарського кодексу (ГК) України. Корпоративні права — це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Володіння корпоративними правами не вважається підприємництвом. Законом можуть бути встановлені обмеження певним особам щодо володіння корпоративними правами та/або їх здійснення. Піл корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
 
Отже, виходячи з аналізу пункту 4 частини 1 статті 12 ГПК України, до підвідомчості господарського суду віднесено дві категорії спорів:
 
а) будь-які справи, що виникають із корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонерами), у тому числі учасником, який вибув;
 
б) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, проте лише ті, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства.
 
Натомість, суди попередніх судових інстанцій дійшли правильного висновку, що даний спір не ґрунтується на порушенні корпоративних прав позивача, а відтак, не може вважатися корпоративним.
 
Колегія суддів Вищого господарського суду України погоджується з висновками суду першої інстанції та апеляційної інстанції, оскільки згідно з Рекомендаціями президії Вищого господарського суду України від 28 грудня 2007 року № 04-5/14 «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин» спори про визнання права власності на акції, укладення, розірвання, зміну, виконання, а також визнання недійсними договорів купівлі — продажу акцій та спори щодо інших правочинів з акціями, крім спорів, пов'язаних з порушенням переважного права на придбання акцій, не є такими, що виникають з корпоративних відносин і залежно від суб'єктного складу сторін підлягають розгляду господарськими або загальними судами.
 
З огляду на викладене, колегія суддів Вищого господарського суду України не вбачає підстав для скасування оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції, оскільки вона прийнята відповідно до норм матеріального та процесуального права.
 
Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:
 
— касаційну скаргу гр-на К. залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду від 21 квітня 2010 року у справі № 05-6-6/69 залишити без змін.
 
(Постанова Вищого господарського суду України від 13 вересня 2010 року. Справа № 05-6-6/69. Головуючий — Шевчук С.Р. Судді — Демидова А. М., Кролевець О.А.)
 
 

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 forex broker, 1 апреля 2011 14:22
Вы всегда найдете чем порадовать и удивить!
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Популярное
 • Тайна совещательной комнаты, судья Цвира
 • Эпидемия коронавируса в Дзержинском районном суде города Харькова, осторожно!
 • КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО, ЯКЕ НАДАЄ В ОРЕНДУ КІОСКИ В МЕТРО, ОТРИМАЛО ЗБИТОК В 856 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ 2020 РОКУ
 • Русскоязычные издания захватывают рынок. Как украинской книге выиграть борьбу?
 • Харьковским студентам расскажут, как сделать карьеру в Европе
 • В ХАРЬКОВЕ ГРАЖДАНИН ВЬЕТНАМА ПОПАЛСЯ НА ПОДДЕЛКЕ ПРОДУКЦИИ ИЗВЕСТНЫХ СПОРТИВНЫХ БРЕНДОВ
 • В ХАРЬКОВЕ БУДУТ СУДИТЬ ИНТЕРНЕТ-МОШЕННИКА
 • Ограбление у банкомата: рецидивист выхватил деньги, скрылся, но был пойман (МВД)
 • В Харькове в ДТП пострадали маленькие дети (фото)
 • Суд обрав запобіжний захід підозрюваному у справі про продаж асфальту

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .