Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Керівник Служби внутрішньої безпеки Василь Слободяник: "Ми маємо повну підтримку Міністра, який вимагає від усіх керівників жорстких заходів реагування щодо міліціонерів-порушників"
Категория: C места событий

alt Сьогодні в Міністерстві внутрішніх справ відбувся брифінг, на якому йшлося про заходи МВС щодо реагування на скарги громадян з приводу протиправних дій працівників органів внутрішніх справ України. Відповідну інформацію для журналістів озвучили перший заступник начальника Головного управління боротьби з організованою злочинністю - начальник Служби внутрішньої безпеки Василь Слободяник, заступник начальника Департаменту кадрового забезпечення - начальник інспекції з особового складу Михайло Дивак та помічник Міністра - начальник Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Олег Мартиненко.

Зокрема, Василь Слободяник повідомив про те, що для підрозділів внутрішньої безпеки реагування на звернення громадян, інформацію представників громадських організацій та засобів масової інформації є одним з пріоритетних напрямків службової діяльності. Ця робота  допомагає не лише отримувати інформацію про різні протиправні дії серед особового складу, а й своєчасно реагувати на негативні зміни та процеси, що, на жаль, ще трапляються  в органах внутрішніх справ. 

Так, за словами начальника Служби внутрішньої безпеки, протягом минулого року до СВБ надійшло близько десяти з половиною тисяч звернень та скарг громадян, з яких 1200 - у тій чи іншій мірі знайшли своє підтвердження. За результатами службових розслідувань до дисциплінарної відповідальності притягнуто 828 працівників, у тому числі 104 – звільнено з ОВС. Органами прокуратури порушено 145 кримінальних справ. Судами визнано винними у скоєнні корупційних діянь 374 працівники міліції.

alt

- Служба принципово реагує на кожний виявлений випадок порушень дисципліни і законності серед особового складу, - зазначив Василь Слободяник. - У цих питаннях ми маємо повну підтримку Міністра внутрішніх справ, який вимагає від всіх керівників Міністерства жорстких заходів реагування щодо міліціонерів-порушників.

Начальник Служби внутрішньої безпеки також зазначив, що до роботи з виявлення та попередження порушень з боку особового складу залучається  і громадськість. "У цьому році до проведення відпрацювань окремих регіонів країни ми залучали представників Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Представники громадськості залучаються нами і до проведення практичних відпрацювань, направлених на документування порушень з боку працівників Державтоінспекції та цивільних осіб, які давали їм хабарі за уникнення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху", - підкреслив Василь Слободяник.

Так, під час проведення цих заходів лише у березні цього року до органів прокуратури направлено 59 матеріалів за фактами порушень з боку працівників ДАІ, за якими порушено десять кримінальних справ, складено 19 протоколів про порушення антикорупційного законодавства, 12 осіб визнано винними, на них накладено штрафи.

Також стосовно цивільних осіб до прокуратури направлено понад 1400 матеріалів за фактами дачі хабара, однак лише по восьми таких матеріалах порушено кримінальні справи, а по 999 – відмовлено, у зв’язку з незначними сумами (від 50 до 400 гривень).

alt

- За допомогою представників Всеукраїнської Спеціальної Колегії ми вивчали думку населення про ефективність діяльності органів внутрішніх справ, зокрема, і підрозділів внутрішньої безпеки, - повідомив Василь Слободяник. - Не останню роль у нашій роботі відіграє інформація, що висвітлюється на шпальтах газет та журналів, на телебаченні та в Інтернет-виданнях.

Також начальник Служби внутрішньої безпеки розповів і про роботу "телефонів довіри», які працюють як у центральному апараті Служби (256-16-75), так і в кожному підрозділі внутрішньої безпеки на місцях. Зокрема, визначено конкретні дні особистих прийомів громадян керівниками підрозділів, а також проводиться постійний прийом працівниками Служби, у тому числі з виїздами до окремих районних центрів.  

 - Служба внутрішньої безпеки відчуває, що громадяни починають більше довіряти працівникам наших підрозділів, - підкреслив Василь Слободяник. - Саме довіра та принциповий підхід Служби до перевірки їх інформації призвів до загального збільшення кількості звернень, що безпосередньо надходять до внутрішньої безпеки (з 3400 до 3600). Збільшилася і кількість інформації, що знаходить своє підтвердження (з 10% до 13%).

alt

Так, у цьому році громадяни акцентують свою увагу на правопорушеннях з боку працівників Державтоінспекції, карного розшуку, дільничних інспекторів міліції та слідства. Спектр питань, що висвітлюють в скаргах громадянах, доволі широкий. Це і побиття та спричинення тілесних ушкоджень, порушення обліково-реєстраційної дисципліни, вимагання грошової чи іншої винагороди, незаконні затримання та інші.

За наслідками проведення службових розслідувань до органів прокуратури для прийняття рішення згідно з чинним законодавством направлено 1025 матеріалів.

Наприклад, у березні цього року в місті Харкові до підрозділу внутрішньої безпеки звернувся громадянин  із заявою про те, що декілька працівників карного розшуку та служби дільничних інспекторів міліції одного з райвідділів вимагають гроші від  незаконно затриманої особи. У результаті проведених заходів вказана інформація підтвердилась. Винні працівники звільнені з органів внутрішніх справ, стосовно них порушено кримінальну справу.

Зазначимо, що упродовж чотирьох місяців цього року до дисциплінарної відповідальності за  матеріалами СВБ притягнуто 297 працівників міліції, у тому числі 36 – звільнено з органів внутрішніх справ.

Також на брифінгу начальник інспекції з особового складу Михайло Дивак повідомив громадськість про роботу свого підрозділу. Так, інспекція з особового складу є структурним підрозділом апаратів кадрового забезпечення і, в свою чергу, не є оперативним підрозділом, як, наприклад, Служба внутрішньої безпеки.

За словами Михайла Дивака, основними завданнями інспекції є зміцнення законності діяльності підрозділів органів внутрішніх справ, забезпечення повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин надзвичайних подій за участю особового складу, проведення профілактичної допомоги, надання дидактичної літератури органам та підрозділам внутрішніх справ. Основними функціями інспекції є проведення службових розслідувань за фактами злочинів, вчинених працівниками органів внутрішніх справ, за фактами поранення або загибелі працівників, застосування табельної вогнепальної зброї, якщо є загиблі або поранені, тощо.

- Цього року проведено більше трьох тисяч службових розслідувань, - зазначив Михайло Дивак. -Зокрема, 300 розслідувань -  за надзвичайними подіями, за зверненнями громадян - майже 2000. Також реагуємо на подання органів прокуратури та ухвали судів, перевіряємо відомості, які наводять журналісти у своїх публікаціях.

 - Позиція Міністерства однозначна - якщо випадок порушення з боку працівника міліції задокументовано, то він звільняється із займаної посади, - підкреслив начальник інспекції з особового складу.

Олег Мартиненко як представник Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Апарату Міністра повідомив, що основний акцент його діяльності - поширення взаємодії міліції з громадськістю. Також одним із завдань Управління є зробити діяльність працівників міліції більш прозорою.

Також Олег Мартиненко, зокрема, навів статистику, за якою у Сполучених Штатах Америки та у Великій Британії щорічно подається щонайменше одна скарга на кожного четвертого поліцейського. При цьому відсоток тих скарг, які підтвердилися (щодо неправомірних дій поліцейського) у Великій Британії складає 6 відсотків, у США - 8-9 відсотків, а в нашій країні - 8-12 відсотків. Отже, за його словами, процент підтвердження скарг в Україні  на міліціонера майже відповідає і Європейській практиці, і Американському досвіду. Як підкреслив Олег Мартиненко, ця статистика не для того, аби заспокоїтися, а для того, аби порівняти нашу діяльність з аналогічною діяльністю наших колег.

 

ДЗГтаМД МВС України

(фото Андрія Новицького)


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
 • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
 • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
 • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
 • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
 • Звільнили під час карантину: як оскаржити
 • У Харкові показали проекти нового міськового торгового ринку та нової дороги. Ексклюзив
 • Названа дата окончания эпидемии COVID-19 в Украине: ждать уже недолго
 • В Lufthansa сообщили о 1,2 миллиарда евро убытков за первый квартал 2020
 • ООН ОЗВУЧИЛА СУММУ УБЫТКОВ, ПРИЧИНОЙ КОТОРЫХ СТАЛ КОРОНАВИРУС

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .