Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Про непоширення норми ч. 2 ст. 625 ЦК України щодо сплати боргу з урахуванням установленого індексу інфляції на випадки прострочення виконання грошового зобов'язання
Категория: Показательное дело

altПро непоширення норми ч. 2 ст. 625 ЦК України щодо сплати боргу з урахуванням установленого індексу інфляції на випадки прострочення виконання грошового зобов'язання, яке визначене договором у іноземній валюті
 
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
 
РІШЕННЯ від 20 квітня 2011 року
 
 Оскільки індекс інфляції (індекс споживчих цін) - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання, а ціни в Україні встановлюються в національній валюті - гривні, то норми ч. 2 ст. 625 ЦК України щодо сплати боргу з урахуванням установленого індексу інфляції поширюються лише на випадки прострочення виконання грошового зобов'язання, яке визначене договором у гривні.
 
Колегія суддів Верховного Суду України, розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСО-БА_3 до ОСОБА_4 про стягнення боргу за договором Позики, інфляційних втрат та трьох процентів річних, за касаційною скаргою ОСОБА_4 на рішення апеляційного суду Київської області від 29 червня 2010 року,
 
встановила:
 
У квітні 2009 року ОСОБА_3 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що 10 травня 2007 року між ним та відповідачем було укладено договір позики, відповідно до умов якого передав відповідачу 18 тис. доларів США (еквівалент 138 600 грн. ), а останній взяв їх і зобов'язувався повернути до 10 травня 2008 року надані йому кошти в повному обсязі. У зв'язку з тим, що ОСОБА_4 зазначених коштів не повернув і не виконує взятих на себе договірних зобов'язань, позивач просив суд стягнути на його користь із відповідача суму невиплаченого боргу в сумі 138 600 грн., 3% річних за прострочення виконання грошового зобов'язання в сумі 4 158 грн., 21 104 грн. 25 коп. - інфляційні втрати за весь час прострочення та судові витрати.
 
Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 12 лютого 2010 року в задоволенні позову ОСОБА_3 відмовлено.
 
Рішенням апеляційного суду Київської області від 29 червня 2010 року рішення суду першої інстанції скасовано й ухвалено нове рішення, яким стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 163 862 грн. 25 коп., вирішено питання про розподіл судових витрат.
 
У касаційній скарзі ОСОБА_4 просить скасувати рішення апеляційного суду про задоволення позовних вимог із залишенням у силі рішення суду першої
інстанції, посилаючись на порушення апеляційним судом норм матеріального та процесуального права.
 
У запереченнях на вказану касаційну скаргу ОСОБА_3 просить її відхилити з підстав додержання апеляційним судом норм матеріального та процесуального права.
 
Ураховуючи положення п. 2 розд. XIII "Перехідні положення" Закону України від 7 липня 2010 року № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів", справа розглядається за правилами ЦПК України від 18 березня 2004 року в редакції, чинній до введення в дію Закону від 7 липня 2010 року.
 
Касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
 
Ухвалюючи рішення про задоволення позову в частині стягнення суми інфляційних втрат за весь час прострочення його виконання, апеляційний суд виходив із того, що позичальник суму позики не повернув, а тому відповідно до положень ч. 2 ст. 625 ЦК України зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням установленого індексу інфляції за весь час прострочення.
 
Згідно із ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
 
Оскільки індекс інфляції (індекс споживчих цін) - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання, а ціни в Україні встановлюються в національній валюті - гривні, то норми ч. 2 ст. 625 ЦК України щодо сплати боргу з урахуванням установленого індексу інфляції поширюються лише на випадки прострочення виконання грошового зобов'язання, яке визначене договором у гривні.
 
Апеляційним судом установлено, що 10 травня 2007 року між сторонами було укладено договір позики, за яким позивач передав відповідачу 18 тис. доларів США, а останній зобов'язався повернути гроші до 10 травня 2008 року, однак свого зобов'язання не виконав.
 
Установивши, що між сторонами було укладено договір позики в іноземній валюті, апеляційний суд помилково застосував до цих правовідносин положення закону, який регулює порядок сплати боргу, визначеного договором у гривні.
 
Розглянувши справу відповідно до вимог ч. З ст. 335 ЦПК України колегія суддів вважає, що ухвалене рішення апеляційного суду не можна визнати законним і обґрунтованим, тому відповідно до вимог ст. 341, ч. 2 ст. 344 ЦПК України воно підлягає скасуванню в частині задоволення позовної вимоги про стягнення суми інфляційних втрат за весь час прострочення з ухваленням у цій частині нового рішення про відмову в позові.
 
В іншій частині судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводи касаційної скарги висновків судів у цій частині не спростовують, тому касаційну скаргу слід відхилити.
 
Керуючись ч. 2 ст. 625 ЦК України, ч. З ст. 335, пп. 1, 5 ч. 1 ст. 336, ст. 341, п. 1 ч. 1 та ч. 2 ст. 344 ЦПК України, колегія суддів Верховного Суду України
 
вирішила:
 
Касаційну скаргу ОСОБА_4 задовольнити частково.
 
Рішення апеляційного суду Київської області від 29 червня 2010 року в частині задоволення позовної вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення суми інфляційних втрат за весь час прострочення в розмірі 21 104 грн. 25 коп. (двадцять одна тисяча сто чотири гривні двадцять п'ять копійок) скасувати.
 
У задоволенні позовної вимоги ОСОБА_3 до ОСО-БА_4 про стягнення суми інфляційних втрат за весь час прострочення відмовити.
 
У іншій частині рішення апеляційного суду Київської області від 29 червня 2010 року залишити без змін.
 
Рішення оскарженню не підлягає.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Ноябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Популярное
 • Справа № 922/3242/20
 • "Судьи говорят про справки СБУ - там же ничего нет". Как власть саботирует суды по санкциям СНБО
 • Осторожно, дети! Как завершились самые громкие "мажорные" аварии и что с ними делать
 • Рахунковий лист за січень 2021
 • Повестка в военкомат: виды повесток, правила и порядок вручения и ответственность за неявку
 • Сын убитого лидера джамахирии Муамара Каддафи решил баллотироваться в президенты в Ливии
 • ПОЛИЦИЯ ЗАДЕРЖАЛА ПОДОЗРЕВАЕМОГО В УБИЙСТВЕ ЖЕНЩИНЫ НА МОСКОВСКОМ ПРОСПЕКТЕ
 • Справа № 752/17832/14-ц
 • Силовики разоблачили схему вывоза из Украины сотни тонн драгоценных металлов
 • Колонизация мира за 16-19 век , что это было на самом деле ?

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .