Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


На шляху до верховного рішення
Категория: Правовой ликбез

altПро судову практику вищих спеціалізованих судів з допуску рішень до перегляду Верховним Судом України
 
Ірина ГОНЧАР «Судовий випуск»
 
Практика доводить, що випробування нових процесуальних норм завжди породжує безліч спірних ситуацій. Особливо, якщо новели вводилися в законодавство поспіхом. От і сьогодні застосування положень процесуальних кодексів щодо допуску рішень до перегляду Верховним Судом України не є однозначним. Різні судді, колегії суддів вищих спеціалізованих судів по-різному застосовують відповідно норми цивільного, господарського, адміністративного та кримінального процесуальних кодексів, якими регулюються питання про розгляд заяв про допуск.
 
Одні визначають лише, чи відповідає заява про перегляд та про надання допуску вимогам відповідного процесуального кодексу щодо строків звернення та належного оформлення, інші — ледь не розглядають, в якому з випадків норма матеріального права застосована правильно. З одних ухвал зрозуміло, з яких причин судді допускають справу до перегляду Верховним Судом України і щодо однаковості застосування якої норми виникають сумніви, в інших — судді обмежуються твердженням, що ними вбачається неоднаковість застосування і обгрунтованість заяви. Мовляв, вірте на слово...
 
Сьогодні вже є певна практика судів з таких справ, відтак, публікуємо нижче зразки ухвал Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо надання або відмови в допуску рішень касаційних судів до Верховного Суду України.
 
Також варто зауважити, що оскільки неоднаковість застосування норм процесуального права судами касаційної інстанції не може бути підставою для перегляду рішення Верховним Судом України, пленум Вищого господарського суду України (ВГСУ), аби уніфікувати власну практику, 11 жовтня 2010 року прийняв постанову № 2 «Про деякі питання практики застосування розділу XII2 Господарського процесуального кодексу України».
 
Цією постановою, зокрема, пленум ВГСУ роз'яснив, що заява про перегляд Верховним Судом України (ВСУ) судових рішень господарських судів може бути У справі і якщо судом (судами) касаційної інстанції неоднаково застосовано одні і ті самі норми матеріального права. Така заява не може стосуватися хвал про надання допуску до перегляду рішення ВСУ або про відмову в такому.
 
Заяву можуть подати сторони, треті особи і Генеральний прокурор України.
 
Пленум ВГСУ підкреслює, що ухвалення різних за змістом судових рішень матиме місце в разі, коли суд (суди) касаційної інстанції у розгляді двох чи більше справ за подібних предмета спору, підстав позову, змісту позовних вимог та встановлених судом фактичних обставин й однакового матеріально-правового регулювання спірних правовідносин дійшов (дійшли) неоднакових правових висновків, покладених в основу цих судових рішень. Однак відомі рішення, де колегія суддів ВГСУ відмовляла в допуску, якщо в обгрунтування заявник наводив (окрім оскаржуваного) тільки одне рішення ВГСУ.
 
Також ВГСУ наголошує, що встановлений строк звернення із заявою про перегляд рішення ВСУ — один місяць з дня ухвалення оспорюваного рішення або рішення, на яке посилається заявник, може бути поновлено судами за клопотанням заявника в разі пропуску цього строку з поважних причин. Однак строк в один рік від дня прийняття оспорюваного рішення є імперативним і не може бути поновлений. Не залежно від причин.
 
При цьому інститут перегляду рішення ВГСУ Верховним Судом України не унеможливлює повторне звернення із заявою, якщо дотримано вимоги щодо строків такого звернення. ВГСУ наголошує, що рішення про відповідність заяви вимогам процесуального кодексу та ухвала про надання строку для усунення недоліків приймаються суддею — доповідачем одноосібно, а ухвала про допуск чи недопуск рішення до ВСУ — колегією у складі п'ятьох суддів.
 
Також у постанові пояснюється, що ані державне мито (судовий збір), ані витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду господарської справи, відповідно до чинного законодавства, за подачу таких заяв не справляються.
 
Аналогічну постанову — «про судову практику застосування статей 235—240 Кодексу адміністративного судочинства України» — прийняв нещодавно, а саме: 13 грудня 2010 року, і пленум Вищого адміністративного суду України. 

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Очевидное невероятное. Красота судей не всегда спасет мир. Харьковский окружной административный суд. Смотрим на очевидное, поражаемся, что оно невероятное. "Все пучком".
 • "Хроники судьи Марокко, Харьковский окружной административный суд. Начало"
 • Считай свои беды благом
 • Очевидное невероятное. Красота судей не всегда спасет мир. Харьковский окружной административный суд. Смотрим на очевидное, поражаемся, что оно невероятное. "Все пучком".
 • щодо незаконно­го відчуження земельної ділянки, на думку заявника, дитячого табору «Чайка»
 • "Хроники судьи Марокко, Харьковский окружной административный суд. Начало"
 • Хроники судьи Марокко. Часть3 бабушки старушки
 • Щодо розміщення ресторану по вул. Алчевських, 118/22.
 • Первые дыры в #Cетке. Что происходит вокруг скандала с подкупом избирателей штабом Порошенко
 • Юристы горсовета назвали действующие тарифы правомерными

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .