Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Порушення вимог валютного законодавства.
Категория: Новости

25 лютого 2009 року в Державній податковій інспекції у Дзержинському районі м. Харкова відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з начальником відділу контролю за фінансовими установами та операціям  у сфері ЗЕД Грищенко Н.Л. на тему: “Спеціальні санкції за порушення вимог валютного законодавства”. Серед питань, які більш усього цікавили запитуючих, були:

Питання:

Які Спеціальні санкції  застосовуються за порушення  вимог  валютного законодавства?

Відповідь:

                    Відповідно до ст.37 Закону України від 16.04.91 №959 “Про ЗЕД” За порушення цього або пов'язаних з ним законів України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції:

        накладення штрафів у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності своїх обов'язків згідно з цим або пов'язаних з ним законів України. Розмір таких штрафів визначається відповідними положеннями законів України та/або рішеннями судових органів України;

       застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування у випадках порушення такими суб'єктами цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій;

        тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону або пов'язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

 Питання:

Ким застосовуються Спеціальні санкції   за порушення  вимог  валютного законодавства?

Відповідь:

Відповідно до ст.37 Закону України від 16.04.91 №959 “Про ЗЕД” санкції застосовуються центральним  органом виконавчої влади з питань економічної політики.

                    Відповідно до Порядку взаємодії Міністерства економіки України та Державної податкової адміністрації України з питань застосування спеціальних санкцій, затвердженого  наказом Міністерства економіки України, Державної податкової адміністрації України від 09.11.2006 N340/672 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 січня 2007 р. за N 30/13297 ): Спеціальні санкції, передбачені статтею 37 Закону України від 16.04.91 №959 "Про зовнішньоекономічну діяльність", застосовуються Мінекономіки до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності, що порушили цей Закон та пов'язані з ним закони України, зокрема в разі порушення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності або іноземними суб'єктами господарської діяльності валютного, митного, податкового, іншого законодавства, що встановлює певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій, та в разі проведення ними дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

 Питання:

На який строк застосовується індивідуальний режим ліцензування та тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності?

Відповідь:

Відповідно до Порядку взаємодії Міністерства економіки України та Державної податкової адміністрації України з питань застосування спеціальних санкцій, затвердженого  наказом Міністерства економіки України, Державної податкової адміністрації України від 09.11.2006 N340/672 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 січня 2007 р. за N 30/13297 ):

 Індивідуальний режим ліцензування діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, та скасовується Мінекономіки.

Тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати видання відповідного наказу Мінекономіки. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб'єкти господарської діяльності переводяться Мінекономіки на індивідуальний режим ліцензування.

 

Щодо податкових новацій та декларування доходів

26-го лютого 2009 року в Державній податковій інспекції у Дзержинському районі м. Харкова відбулася зустріч начальника відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Тарапата Оксани Миколаївни з представниками громадської організації “Спілка інвалідів м. Харкова” на тему: “Ознайомлення з Законом України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”. Декларуємо доходи за 2008 рік”. Це вже далеко не перша зустріч податківців з представниками цієї Спілки. На початку цього тижня, 24-го лютого 2009 року, голова цієї організації Копаниця Людмила Афанасіївна приймала участь у засідання Громадської Ради при ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова.

Мета проведення цього заходу – ознайомлення  широкого кола громадськості з податковими новаціями, які регламентує Закон України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” та роз’яснення необхідності і важливості декларування громадянами доходів, отриманих ними у 2008 році не за місцем основної роботи.

У ході зустрічі Оксана Миколаївна розповіла присутнім про законодавчі  підстави декларування доходів громадянами за календарний рік, розповіла про порядок оподаткування задекларованих доходів. Вона зупинилася на найбільш розповсюджених випадках, коли у звичайного громадянина (який не є підприємцем) виникає необхідність надати декларацію до податкової інспекції у разі отримання доходу:

- у вигляді спадщини та подарунків;

- від надання житла в оренду громадянином, що не є підприємцем ;

- від операцій з інвестиційними активами (цінними паперами, корпоративними правами та інше);

- від нерезидентів ( отриманих за кордоном);

- у випадках, коли отримувались доходи, але не оподатковувались податком з доходів фізичних осіб джерелом виплати тощо.

Оксана Миколаївна звернула увагу присутніх на право громадянина щодо подання декларації про доходи при наявності підстав для отримання податкового кредиту по податку з доходів фізичних осіб з метою повернення коштів у встановлених межах, сплачених за навчання, процентів по  іпотечному кредиту та інше.

Поряд із основною тематикою зустрічі Тарапата О.М. ознайомила присутніх з порядком проведення особистого прийому громадян в органах ДПС, а також з положеннями Закону України “Про звернення громадян” від 02.10.1996 року № 393/96-ВР, бо питання щодо розгляду звернень громадян є важливим напрямком роботи органів  ДПС. Також учасники зустрічі зацікавлено обговорили найбільш хвилюючі питання діяльності органів ДПС: боротьба по усуненню “податкових ям”, боротьба з випадками накопичення заборгованості по зарплаті та недопущення виплати заробітної плати “в конвертах”, боротьба з корупцією тощо.

Також у ході зустрічі Оксана Миколаївна відмітила, що останнім часом відбувається модернізація державної податкової служби, основною метою якої є побудова високоефективної податкової служби, що, в свою чергу, впливає на податкове законодавство та адаптує його під європейський стандарт. Тому сьогодні все більше уваги приділяється поданню податкової звітності в електронному вигляді засобами Інтернет.

Окремо учасникам зустрічі було нагадано, що інформацію щодо  діяльності органів ДПС та новини податкового законодавства завжди можна знайти на офіційних сайтах ДПА України та ДПА у Харківській області, а також на сторінках офіційних друкованих видань органів ДПС – журналі “Вісник податкової служби України” та газеті “Податковий вісник”. В цих виданнях платники податків можуть ознайомитися з найоперативнішими законодавчими та нормативними документами, і не тільки у податковій сфері, а й з питань бухгалтерського обліку, статистики, соціального страхування тощо.

Наприкінці зустрічі Оксана Миколаївна  відповіла на запитання присутніх.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • У випадку бездіяльності слідчого суддя за клопотанням учасника провадження встановлює конкретний строк для проведення процесуальної дії, стаття 114 КПК України (Жовтневий районний суд м. Харкова від 18 березня 2016р., суддя Федюшин М.В)
 • Нетверезий “коп” дістав пiстoлeт та виcтpілив чоловіку у спину, за те що той зробив поліцейському зауваження
 • ВССУ: Узагальнення «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування» (станом на 12 січня 2017р.)
 • Найден тайный склад табачных контрабандистов (ФОТО)
 • Сім'я нового голови НБУ Шевченка заборгувала за комуналку 1,2 млн гривень
 • СБУ задержала на границе бывшего замдиректора завода имени Малышева c 55 медалями
 • На Харковщине сгорела иномарка. Возможен поджог (фото)
 • На Одесской таможне трое руководителей погорели на взятках
 • В Харькове прошел рейд по ночным клубам, барам и ресторанам (видео, фото)
 • ГЛАВВРАЧА ХАРЬКОВСКОЙ БОЛЬНИЦЫ ПОДОЗРЕВАЮТ В ХАЛАТНОСТИ С УЩЕРБОМ ПОЧТИ НА 3 МИЛЛИОНА ГРИВЕН

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .