Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


ПОСТАНОВА Про деякі питання діяльності територіальних виборчих комісій як юридичних осіб під час підготовки та проведення чергових місцевих виборів 31 жовтня 2010 року
Категория: Важно знать

altЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
 
ПОСТАНОВА
 
Про деякі питання діяльності територіальних виборчих комісій як юридичних осіб під час підготовки та проведення чергових місцевих виборів 31 жовтня 2010 року
 
від 20. 09. 2010 р. № 358 (витяг)
 
Відповідно до частини третьої статті 20 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів. Члени територіальної виборчої комісії здійснюють свої повноваження до сформування на чергових виборах у порядку, передбаченому Законом, нового складу відповідної територіальної виборчої комісії. Відповідно до статті 22 Закону для організації підготовки та проведення чергових місцевих виборів 31 жовтня 2010 року формується лише новий склад територіальних виборчих комісій. Натомість статтею 23 Закону передбачено порядок утворення дільничних виборчих комісій.
 
Таким чином, Закон розмежовує утворення виборчих комісій (стаття 23 Закону) та формування нового складу раніше утворених виборчих комісій (стаття 22 Закону).
 
На Центральну виборчу комісію та територіальні виборчі комісії статтею 22 Закону покладено обов'язок щодо формування нового складу відповідних територіальних виборчих комісій.
 
Пунктом 5-2 Розділу XIV Закону встановлено, що повноваження членів територіальних виборчих комісій, сформованих для організації та проведення чергових місцевих виборів 2006 року, припиняються з моменту прийняття у порядку та строки, визначені Законом, рішення про сформування складу відповідної територіальної виборчої комісії для організації та проведення чергових місцевих виборів 31 жовтня 2010 року.
 
Тим самим Закон не передбачає припинення територіальних виборчих комісій, які забезпечували організацію підготовки та проведення чергових місцевих виборів 2006 року, як юридичних осіб у зв'язку з формуванням їх нового складу. Відтак, формування нового складу територіальних виборчих комісій не є підставою для припинення цих виборчих комісій як юридичних осіб.
 
Згідно з частиною третьою статті 24 Закону України 'Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
 
Проте на порушення зазначених норм законів окремі місцеві ради прийняли рішення про припинення територіальних виборчих комісій як юридичних осіб.
 
Відповідно до частини першої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада у межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Положенню частини першої цієї статті Закону Конституційним Судом України дано офіційне тлумачення (Рішення Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 у справі про скасування актів органів місцевого самоврядування). Цим Рішенням Конституційний Суд України сформулював правову позицію стосовно права органу місцевого самоврядування скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни: орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
 
Постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року № 355 сформовано склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя), районних у місті Севастополі виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року. Рішенням виборчої комісії Автономної Республіки Крим від 15 вересня 2010 року № 3 сформовано склад міських та районних виборчих комісій по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
 
Відповідними рішеннями районних територіальних виборчих комісій сформовано склад міських (крім міст обласного значення, міст Києва та Севастополя, міст республіканського в Автономній Республіці Крим, міст, до складу яких входить інше місто, селище, село), сільських, селищних територіальних виборчих комісій у відповідному районні. Рішеннями міських територіальних виборчих комісій (у містах, де утворені районні у місті ради, крім міст Києва та Севастополя) формується склад районних у місті територіальних виборчих комісій, рішеннями міських територіальних виборчих комісій міст, до складу яких входить інше місто, селище, село, формується склад відповідних міських, селищних, сільських територіальних виборчих комісій.
 
Крім того, відповідно до пункту 4 частини першої статті 24 Закону постановою Центральної виборчої комісії від 10 вересня 2010 року № 344 затверджено зразки та описи печаток територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
 
Таким чином, зазначеними постановами Комісії встановлено єдиний підхід щодо визначення найменувань виборчих комісій, що обумовлює необхідність приведення назв усіх територіальних виборчих комісій у відповідність до зазначеного рішення Комісії.
 
Також за інформацією, наданою місцевими державними адміністраціями та місцевими радами згідно з частиною першою статті 65 Закону місцезнаходження деяких територіальних виборчих комісій на сьогодні змінилося.
 
Відповідно до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) містяться відомості щодо юридичної особи, зокрема: повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності; місцезнаходження юридичної особи; прізвище, ім'я, по батькові; дата обрання (призначення) та ідентифікаційні номери фізичних осіб - платників податків, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, в тому числі підписувати договори.
 
Таким чином, формування нового складу територіальної виборчої комісії, зміна її місцезнаходження або назви є підставою для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
 
Із внесенням до Єдиного державного реєстру запису про зміну місцезнаходження юридичної особи та у разі проведення державної реєстрації змін до установчих документів, які пов'язані зі зміною найменування юридичної особи, державний реєстратор повинен видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) заявнику нове свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та замінене свідоцтво з відміткою про видачу нового.
 
Відповідно до частини четвертої статті 19 Закону рішення Центральної виборчої комісії є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами виборчого процесу, в тому числі територіальними, дільничними виборчими комісіями, а також органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями.
 
Голова Центральної виборчої комісії В. ШАПОВАЛ

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Ноябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Популярное
 • Китай, коронавирус, Китайгородская и карантин
 • ШОК! Беспредел и угрозы со стороны судьи Цвира Шевченковський суд Харькова
 • 35 предприятий в Харьковской области могут оштрафовать за нелегальных сотрудников
 • АМКУ наклав копійчаний штраф на аеропорт Коломойського за отримання контролю над «Розою вітрів» без дозволу
 • У Порошенко говорят, что ГБР заинтересовалась бывшим президентом после совещания у Зеленского
 • Голова ХОДА Олексій Кучер живе у будинку за 13 млн грн, ринкова вартість його оренди перевищує розмір зарплати чиновника
 • Юрий Витренко: У Коболева есть договоренности с Коломойским с 2014 года
 • "Большая стройка" или большие долгострои?
 • Суд зобов’язав екс-замголови ДУСі та помічника Грановського таки отримати дозволи Мінкульту на забудову на Подолі
 • Держгеонадра залишили газове родовище сімейній фірмі з групи «Фактор» Тищенка

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .