Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Спірне майно після розірвання шлюбу
Категория: Горячая линия

altМи з чоловіком розлучаємось. Раніше ми придбали квартиру за рахунок банківського кредиту. Хочу знати, кому належить спірне майно після розірвання шлюбу? Чи звільнюсь я від зобов'язань за кредитом, якщо кредит оформлений на чоловіка?
 
Ст. 61 Сімейного кодексу України (далі — СК) передбачено, якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Отже майно, придбане подружжям у кредит, є спільною власністю чоловіка та дружини.
 
Згідно зі ст. 70 СК в разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. Якщо ж майно придбане частково за рахунок отриманого подружжям кредиту, частково за спільні кошти подружжя, а частково за рахунок грошових коштів, належних одному з подружжя, то спільною сумісною власністю буде лише та частка майна, що придбана за рахунок кредиту, отриманого подружжям, та за спільні кошти подружжя. Інша ж частка майна, придбана за рахунок грошових коштів, що належали одному з подружжя, буде особистою приватною власністю того з подружжя, за чиї особисті кошти вона придбана, а ст. 57 СК визначено: якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка в цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.
 
Отже, розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу.
 
Згідно зі ст. 65 СК договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї. Це означає, що дружина та чоловік незалежно від припинення шлюбу мають рівні права та обов'язки щодо спільно нажитого у шлюбі майна, адже розірвання шлюбу не звільняє подружжя від зобов'язань за кредитом.
 
Виходячи з норм ст. ст. 57, 61, 70 СК спільною сумісною власністю чоловіка і дружини є виключно та частка квартири, кредит за яку був сплачений подружжям за час перебування у шлюбі.
 
Частка квартири, кредит за яку був сплачений дружиною чи чоловіком після розлучення за рахунок її особистих коштів, є приватною власністю дружини або чоловіка і не підлягає розподілу між подружжям.
 
Крім того, одним з чинників, що впливають на поділ майна подружжя та розмір часток кожного з подружжя у спільному майні, є стан погашення кредиту. Якщо на дату поділу майна кредит повністю погашений, спільне сумісне майно подружжя підлягає поділу між чоловіком та дружиною за загальним правилом рівності часток. Якщо ж станом на дату поділу майна кредит погашений частково, то необхідно буде вирішити питання щодо подальшого погашення кредиту, бо згідно зі ст. 65 СК при укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя.
 
Отже, в результаті придбання квартири в кредит боргові зобов'язання перед банком-кредитором несете ви і чоловік, а не тільки той із подружжя, хто підписав кредитний договір. Якщо поряд з кредитним договором укладався договір іпотеки нерухомості, то це означає, що до повного погашення кредиту квартира перебуватиме в заставі банку, і в разі неплатоспроможності боржника банк матиме право звернути стягнення на заставлену нерухомість для погашення заборгованості за кредитом.
 
При вирішенні спору про право власності на квартиру, обов'язок виплатити заборгованість за позичкою за згодою позикодавця (у даному випадку банку) може бути покладено на іншого з подружжя.
 
Згідно зі ст. 71 СК майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі, а коли об'єктом права спільної власності є квартира, вона може бути поділена в натурі, якщо сторонам можна виділити ізольовані житлові та інші приміщення із самостійними виходами.
 
У разі якщо можливість поділу квартири в натурі відсутня, відповідно до ч. 2 ст. 71 СК неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначене домовленістю між ними. У такому випадку згідно з ч. 4 ст. 71 СК іншому з подружжя присуджується грошова компенсація замість його частки у праві спільної сумісної власності на квартиру, але така грошова компенсація допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.
 
У разі поділу між подружжям, наприклад, однокімнатної квартири, єдиним можливим варіантом є виділення квартири у власність одному з подружжя з виплатою іншому грошової компенсації вартості його частки, бо поділ однокімнатної квартири в натурі неможливий, адже неможливо виділити кожній зі сторін ізольовані житлові та інші приміщення із самостійними виходами. Визначення розміру компенсації вартості частки має здійснюватись експертним шляхом, виходячи з дійсної (ринкової) вартості нерухомого майна.
 
Відповідно до ч. 5 ст. 71 СК та ч. 2 ст. 365 Цивільного кодексу України суд приймає рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду. Отже розмір часток чоловіка та дружини у спільному майні та спосіб його поділу залежать і від джерела та часу придбання майна, і від стану погашення кредиту за придбане майно, і від можливості поділу майна в натурі.

Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Ноябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Популярное
  • Новогодняя распродажа закончилась для сети супермаркетов 10 миллионным штрафом за "левых" дедов морозов и снегурочек
  • ФОПам приготовиться. 16 главных инноваций в законах про кассовые аппараты (РРО) и "кэшбек"
  • Декларация о доходах Григория Суркиса должна насчитывать как минимум 130 оффшоров и 6 авто
  • Недвижимость и земельное право: обзор последних изменений законодательства
  • Таблиця строків позовної давності адвоката Олександра Бодашко
  • Порядок бесплатной передачи земли под многоэтажками их совладельцам – официально
  • В Австралию пытались ввезти наркотики на $200 млн под видом острого соуса
  • Пограничники предотвратили контрабанду золотых монет (фото)
  • Не попадись: по каким схемам работают телефонные мошенники в Харькове
  • ЗАЯВА про примусове виконання (відкриття виконавчого провадження)

  • Наш опрос

    Погода в Харькове

    Погода в Харькове

    Курс валют (НБУ)

    Курсы НБУ на сегодня

    Курс валют (средний)

    Курсы наличного обмена на сегодня











    Аудиоролики - Рекламная Студия

    Студия звукозаписи

















    Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

    © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
    .