Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Особливості надання допомоги по вагітності та пологам
Категория: Горячая линия

altЯкі особливості надання допомоги по вагітності та пологам працюючим жінкам, жінкам підприємцям і незастрахованим жінкам?
 
Порядок отримання і розмір допомоги по вагітності та пологам залежить від статусу жінки. Зокрема, є особливості надання зазначеної допомоги: 1) для працюючих жінок; 2) для жінок підприємців і добровільно застрахованих; 3) для незастрахованих жінок.
 
Листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами видається за місцем спостереження за вагітною жінкою відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України № 455 від 13. 11. 2001 р.
 
Допомогу по вагітності та пологам працюючим жінкам мають виплатити за місцем роботи. Для виплати допомоги необхідно надати листок непрацездатності у зв'язку із вагітністю і пологами. Крім того, необхідно написати заяву, де вказати з якого дня ви маєте намір піти у відпустку (але не раніше дня, яким відкритий лікарняний).
 
Розмір допомоги розраховує бухгалтерія підприємства, і спочатку визначає середньоденний заробіток жінки за останні б місяців перед місяцем виходу у декретну відпустку. Для цього ділять сумарну нараховану заробітну плату на загальну кількість календарних днів у цьому періоді. Потім середньоденний заробіток множать на кількість днів відпустки (за вказаний у заяві період відпустки).
 
Допомога по вагітності і пологах застрахованій особі надається за весь період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, тривалість якої залежить від особливостей протікання вагітності та інших факторів. У випадку якщо народилось 2 і більше дітей або були передчасні або ускладнені пологи, надаються додаткові 14 днів відпустки. Для оплати додаткової відпустки необхідно отримати ще один листок непрацездатності, який виписується лікарем. Цей лист непрацездатності необхідно надати адміністрації підприємства, де ви працюєте. Це не стосується жінок — чорнобильців — їм відразу ж виплачують допомогу за 180 днів і лист непрацездатності не подовжують.
 
Жінка має право вирішувати, коли йти у відпустку, а працедавець не має права примусити піти жінку у декретну відпустку. Допомогу мають виплачувати в найближчий після її призначення строк, встановлений для виплати заробітної плати. Якщо вагітна жінка має бажання приєднати щорічну відпустку до декретної (використавши її до або після пологів), то працедавець не має права відмовити їй у цьому.
 
Жінка — підприємець може отримати допомогу від Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності (далі — Фонд), якщо вона:
 
платник єдиного податку;
 
добровільно зареєструвалась у Фонді платником страхових внесків.
 
Щоб отримати статус страховика і претендувати на виплату допомоги, необхідно подати у відділ Фонду за місцем проживання заяву по формі, затвердженій постановою правління Фонду №16 від 26. 06. 2001 р.
 
Особа, що сплачує єдиний податок, має надати копію свідоцтва про сплату єдиного податку або довідку податкової або Держказначейства про сплату єдиного податку і свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
 
Особа, що перебуває на загальній системі оподаткування або інша особа, яка бажає добровільно застрахуватись, має посвідчити в органі Фонду копії:
 
довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
паспорту;
трудової книжки;
цивільно-правового договору — для осіб, які працюють за такими договорами;
свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або іншого документа, який засвідчує відповідну діяльність.
 
Якщо є лист непрацездатності, то можна звернутись за отриманням допомоги в регіональне відділення Фонду за місцем проживання. Для призначення допомоги необхідно подати такі документи:
 
1) платникам єдиного податку:
 
заяву на ім'я директора робочого органу Фонду про надання допомоги по вагітності та пологам з вказівкою на реєстраційний номер страховика;
лист непрацездатності по вагітності та пологам, який видається лікарем;
довідку з податкової про суму єдиного податку, сплаченого за розрахунковий період;
 
2) особам, ідо добровільно застрахувались: страхове свідоцтво і повідомлення про взяття на облік; заяву про виплату допомоги по вагітності та пологам; лист непрацездатності по вагітності та пологам. Суму допомоги розраховують спеціалісти відділення Фонду, для цього множать середньоденний дохід жінки за розрахунковий період (в загальному випадку — б місяців перед місяцем, в якому був відкритий лікарняний) на кількість календарних днів, які підлягають оплаті згідно із листом непрацездатності — 126 календарних днів в загальному випадку, для чорнобильців — 180 календарних днів. На прийняття рішення про призначення допомоги у державного органу є 10 днів, з дати, коли надані всі документи. Виплатити допомогу мають протягом 10 днів після прийняття рішення про її призначення.
 
Гроші перераховують на банківський рахунок або поштовим переказом (бажаний спосіб оплати і реквізити особа вказує в заяві на виплату). Жінка, яка не застрахована в системі соцстрахування, може звернутися за допомогою по вагітності та пологам у регіональне відділення праці та соціального захисту за місцем реєстрації.
 
Незастрахованим особам необхідно надати медичну довідку встановленого зразка і написати заяву про надання допомоги. В залежності від категорії незастрахованої особи можуть бути необхідними додаткові документи, а саме:
 
аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам вузів І—IV рівня акредитації і професійно-технічних учбових закладів — довідка про те, що ця особа навчається;
зареєстрованим безробітним — довідка з центру зайнятості про таку реєстрацію.
 
Жінкам, які служать, навчаються або зареєстровані як безробітні, допомога розраховується множенням їх середньоденного доходу (грошового забезпечення, стипендії, мінімальної допомоги по безробіттю відповідно) на кількість календарних днів відпустки. Жінки звільнені у результаті ліквідації підприємства мають право на допомогу виходячи із середнього заробітку, який вони мали до ліквідації підприємства. У будь-якому випадку в розрахунок на місяць допомога буде складати не менше 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Водночас ті, хто не працює, не служить, не навчається і не зареєстрований безробітним, допомога по вагітності та пологам буде виплачуватись у розмірі 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на місяць.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • Чиновники Терехова витратять ще 44 мільйона на капітальний ремонт Новобаварського скверу, який відкрили в жовтні цього року
 • Черниговский депутат насмерть сбил велосипедиста и пытался скрыться
 • Ускользающий гетьман. Как Порошенко с русским матом убегал от повестки и объявят ли ему подозрение
 • Жена Тищенко устроила вечеринку в доме правительственных приемов, где проходят светские рауты и ВИП-похороны
 • В ДТП на Клочковской пострадал пешеход
 • Одежду нашли возле вольера лося. В Харькове неделю разыскивают пропавшего без вести работника "Экопарка"
 • Путин еще не принял решения о вторжении в Украину – чиновник из Белого дома
 • Дорогой газ, инфляция и продовольственный кризис: какие угрозы несет в себе 2022-й год для мировой экономики
 • Зеленский ответил, почему Илья Павлюк тайно заезжает в Офис президента
 • В России заявили, что хотят обсуждать "гарантии безопасности" только с США

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .