Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Земельна спокуса
Категория: Власть ONLINE

altНа крайньому заході України розташований один із наймальовничих регіонів України — Львівщина. Через її територію пролягають міжнародні комунікації, які з'єднують Україну з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією. По території області проходить державний кордон з Республікою Польща довжиною понад 278 кілометрів.

Проте основне її багатство — земля. Відтак зрозуміло, що саме ці питання й стали темою нашої розмови з прокурором області, державним радником юстиції 2 класу Олексієм БАГАНЦЕМ.

 

— Олексію Васильовичу, проблеми розбазарювання земельного фонду, незаконного відчуження землі та незаконної забудови виникли не сьогодні. І попри всі заявлені державою заходи вони залишаються. Що робиться на Львівщині для протидії земельним аферам?

— Можу запевнити, що ці питання були й залишаються пріоритетними в діяльності прокуратури області. І розпочинаючи рік тому свою роботу в прокуратурі Львівщини, я, найперше, видав розпорядження про створення 4 оперативних робочих груп, завданням яких стало проведення перевірок додержання вимог законодавства у сфері охорони земельних ресурсів, зокрема в зонах, що мають рекреаційне призначення та є привабливими для здійснення підприємницької діяльності.

До складу даних робочих груп увійшли, окрім оперативних працівників апарату прокуратури області, Львівської міжрайонної природоохоронної прокуратури, резервістів на заміщення посад в обласному апараті, найбільш досвідчені співробітники міжміських та райпрокуратур, які здійснюють нагляд за додержанням природоохоронного законодавства. Перевірки проводилися із залученням фахівців органів податкової служби, міліції, СБУ, контрольно-ревізійної служби, Державної екологічної інспекції в Львівській області, обласного управління з контролю за використанням та охороною земель.

Зазначу, що проведена робота дала позитивні результати: протягом 9 місяців 2008 року органами прокуратури області за наслідками перевірок стану додержання земельного законодавства порушено 18 кримінальних справ, із яких до суду направлено — 6, пред'явлено 289 позовних заяв, складено 7 адміністративних протоколів про вчинення корупційних діянь, принесено 448 протестів, внесено 263 приписи та подання, до різного виду відповідальності притягнуто 242 посадові особи. Окрім того, за прокурорського втручання відшкодовано понад 2 млн 878 тис. грн, у державну власність повернуто 274,86 га земель.

 

— Це, так би мовити, статистика. Ви могли б назвати причини виникнення цих порушень, конкретні факти…

— Як засвідчили перевірки, у переважній більшості порушення земельного законодавства допускаються внаслідок прийняття органами виконавчої влади та місцевого самоврядування незаконних рішень. Тільки за протестами прокурорів у 2008 році скасовано 448 таких незаконних актів. Зокрема, Дрогобицьким міжрайонним прокурором опротестовано рішення Новокропивницької сільської ради №236 від 01.04.2008 р., яким, всупереч вимогам ст.174 Земельного кодексу України, погоджено проект землеустрою щодо зміни межі селища міського типу Східниця та передано Східницькій селищній раді 376,99 га земель, у той час, як прийняття такого рішення є виключно у компетенції Верховної Ради України.

У кінці червня цього ж року прокурором Кам'янка-Бузького району порушено кримінальну справу за ч.3 ст.365 КК України щодо колишнього голови Кам'янка-Бузької районної ради, котра, за відсутності рішення районної ради, склала і видала розпорядження про надання громадянину Л. із земель запасу Старояричівської сільської ради в урочищі "За млином" у постійне користування для ведення селянського (фермерського) господарства земельну ділянку площею 22,5 га, загальною вартістю 322445,2 грн. У подальшому, на підставі цього рішення, ця особа незаконно отримала державний акт на право постійного користування землею.

Узагалі слід зазначити, що подібні факти так званого одноособового прийняття головами органів місцевого самоврядування рішень про виділення земельних ділянок набули розповсюдженого характеру. Зокрема, Львівським міжрайонним природоохоронним прокурором при здійсненні перевірки в Яворівському районі виявлено, що голова Терновецької сільської ради склав завідомо неправдиве рішення (№ 83 від 16.01.2007 р.) про надання 4 громадянам земельних ділянок у власність для будівництва житлових будинків загальною площею 0,89 га, хоча насправді таке рішення сільською радою не розглядалося і не приймалося. За даним фактом 05.08.2008 р. порушено кримінальну справу за ч.3 ст.365, ч.2 ст.366 КК України. У ході її розслідування з'ясувалося, що сільська рада лише один раз у січні 2007 р. на своїй сесії розглядала питання місцевого бюджету. Більше жодного разу протягом 2007 року засідань сесії не проводилося. Натомість сільським головою одноособово видано понад 100 рішень ради з різних питань, більшість із яких — про виділення земельних ділянок. На сьогодні досудове слідство у справі триває.

 

— Як мені відомо, прокурорами виявлено непоодинокі порушення вимог Земельного кодексу при вилученні та зміні цільового призначення земель…

— Таких порушень багато Так, 14 та 21 грудня 2007 р. головою Львівської обласної державної адміністрації прийнято без погодження з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Львівській області та без проектів відведення, що є порушенням вимог ст.18 Лісового та статей 19,20,118,123 Земельного кодексів України, розпорядження №№1370 та 1415 про виділення в довгострокове тимчасове користування фізичним та юридичним особам із земель постійного користування державних лісогосподарських підприємств та підприємств ОКЛГП "Галсільліс" лісові ділянки загальною площею 66,24 га. 19.02.2008 р. прокуратурою області зазначені розпорядження опротестовано. Оскільки Львівською облдержадміністрацією протести задоволено частково, прокуратура звернулася до господарського суду області про визнання їх нечинними.

Розпорядженням голови Сколівської райдержадміністрації №492 від 23.08.2007 р., у порушення вимог п.9 ст.149 Земельного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 15.12.1997 р. № 1391 "Про внесення змін до переліку населених пунктів, віднесених до курортних" (село Корчин Сколівського району віднесено до категорії курортних), холдинговій компанії "Юпітер" надано дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки площею 19 га в урочищі "Побук" для будівництва й облаштування готельного комплексу на території Корчинської сільської ради. Львівським міжрайонним природоохоронним прокурором з даного приводу заявлено позов до суду. Цей же прокурор звернувся до суду з позовом про скасування рішення Вовківської сільської ради про передачу ТОВ "Мисливське господарство "Зубр" для довгострокового тимчасового користування лісових земель загальною площею 140 га.

 

— Актуальною проблемою для України є і стан додержання законодавства щодо земель природно-заповідного фонду.

— На жаль, Львівщина тут не виняток. Так, галузевим підрозділом прокуратури області при обстеженні регіонального ландшафтного парку "Знесіння", розташованого у Львові, виявлено самовільне будівництво 3-секційної постійної споруди, що є порушенням вимог статей 23,24,39,40 Закону "Про природно-заповідний фонд України". Відповідно до проведеного на вимогу прокуратури області Державною екологічною інспекцією в Львівській області розрахунку природному комплексу заповідника заподіяно шкоду на суму 150,15 тис.грн. За даним фактом 30.05.2008 р. прокуратурою області за ч.1 ст. 252 КК України порушено кримінальну справу, досудове слідство в якій на сьогодні триває. Окрім цього прокуратура області звернулася з позовною заявою до Сихівського районного суду Львова в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області про стягнення збитків на суму 150,15 тис.грн, завданих порушенням вимог Закону "Про природно-заповідний фонд України".

Саме бездіяльність місцевих органів контролю на території Пасіки-Зубрицької сільської ради, що в Пустомитівському районі, дозволила директору ТОВ "Львівзахідтрансбуд" у 2007 р. самовільно зайняти земельну ділянку площею 1,4868 га, зняти з неї родючий шар грунту (за висновками земельної експертизи спричинені збитки становлять понад 25 тис.грн) та збудувати на ній бетонно-розчинний вузол. І лише робочою групою в квітні 2008 р. протиправні дії горе-підприємця отримали належну правову оцінку: Львівським міжрайонним природоохоронним прокурором стосовно нього порушено кримінальну справу за ч.3 ст.365, ч.3 ст.1971 КК України, яку 06.11.2008 р. розглянуто Пустомитівським районним судом і постановлено обвинувальний вирок. Окрім того, судом задоволено позов прокурора про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та демонтажу зазначеного бетонно-розчинного вузла, а спричинені збитки повністю відшкодовано винною особою в ході розслідування кримінальної справи.

 

— Досить часто підприємці, оформивши відповідні папери, просто не платять за землю.

— Ця проблема є актуальною і для Львівщини. Так, здійснюючи перевірку у Східницькій селищній раді, Львівський міжрайонний природоохоронний прокурор виявив факт несплати з квітня 2006 року ТОВ '' Східничанка-Сервіс'' 79177 грн за викуплену земельну ділянку загальною площею 0,19 га і лише після його втручання вказані кошти надійшли до бюджету. За реагуванням прокурора Трускавця ТОВ ''Альфа Плюс'' сплачено 315500 грн до бюджету за оренду земельної ділянки. На сьогодні за приписом прокурора Львова ЛМКП ''Львівводоканал'' здійснює погашення заборгованості зі сплати податку за землю, яка складає 3228,6 тис.грн.

Паралельно із здійсненням перевірок робочими групами проаналізовано наявні судові рішення стосовно спорів щодо земель, які мають рекреаційне, природоохоронне та оздоровче призначення і є привабливими для здійснення підприємницької діяльності.

Навколо міста Львова розташовано землі Пустомитівського району, серед них і землі державного підприємства дослідного господарства " Оброшино'' Інституту землеробства і тваринництва західного регіону Української академії аграрних наук, які віднесено до категорії особливо цінних, у зв'язку із чим, зрозуміло, вони викликають підвищений інтерес у різних суб'єктів господарювання, у тому числі і ділків, нечистих на руку. Так, всупереч вимогам ст.150 Земельного кодексу України розпорядженням голови Пустомитівської райдержадміністрації № 587 від 06.09.2006 р. припинено право ДПДГ '' Оброшино'' постійно користуватися виділеними йому землями загальною площею 365,8 га ( у т.ч.346,3 га ріллі, 17 га пасовищ, 2,5 га сінокосів) та передано ці площі у землі запасу Годовицько-Басівської сільської ради. І хоча дане розпорядження за протестом прокурора Пустомитівського району 20 січня 2007 р. було скасовано, проте, як з'ясувалося, сільська рада своїм рішенням № 117 від 03.11.2006 р. надала згоду на розробку проекту відведення земельних ділянок 158 громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства відповідно до їх заяв і розмірів ( у межах 1,5-2 га), погоджених наведеним рішенням на території ради, за межами населеного пункту.

Наведене дало підставу зазначеним громадянам звернутися до Пустомитівського районного суду з позовом про усунення перешкод Пустомитівською райдержадміністрацією у набутті ними права власності на згадані землі та зобов'язання Годовицько-Басівської сільської ради не чинити перешкод у набутті права власності на дані земельні ділянки, який 28.04.2007 р. судом задоволено. 30.05.2007 р. прокуратурою області на вказану постанову суду внесено апеляційне подання з одночасним клопотанням про поновлення строків на апеляційне оскарження. Проте головуючий у справі голова Пустомитівського районного суду (він же одночасно є і головою ради суддів Львівської області) Н., незважаючи на неодноразові письмові нагадування, навмисно тривалий час не направляв до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційне подання прокуратури області, і лише завдяки нашій принциповій позиції справа надійшла до апеляційного адміністративного суду, який своїм рішенням від 03.06.2008 р. строки оскарження поновив, справу прийняв до розгляду (рішення у справі на сьогодні не постановлено).

Виявлені порушення закону та комплекс пов'язаних із ними проблем спонукав провести за участю керівництва місцевих органів державного управління та самоврядування, правоохоронних та контролюючих органів розширену колегію прокуратури області, на якій, поряд з оцінкою стану законності на даному напрямі та ефективності роботи самих прокурорів, окреслено подальші спільні дії, основним завданням яких є унеможливлення порушень закону в галузі земельних відносин.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 stelazas, 30 марта 2011 06:24
Да, жаль, что обновления на блоге происходят не так часто, как хотелось бы.
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Популярное
 • Справа № 922/3242/20
 • "Судьи говорят про справки СБУ - там же ничего нет". Как власть саботирует суды по санкциям СНБО
 • Повестка в военкомат: виды повесток, правила и порядок вручения и ответственность за неявку
 • Сын убитого лидера джамахирии Муамара Каддафи решил баллотироваться в президенты в Ливии
 • ПОЛИЦИЯ ЗАДЕРЖАЛА ПОДОЗРЕВАЕМОГО В УБИЙСТВЕ ЖЕНЩИНЫ НА МОСКОВСКОМ ПРОСПЕКТЕ
 • Справа № 752/17832/14-ц
 • Силовики разоблачили схему вывоза из Украины сотни тонн драгоценных металлов
 • Колонизация мира за 16-19 век , что это было на самом деле ?
 • ГДЕ ОНИ СЕЙЧАС? Динамо Киев - полуфиналист Кубка УЕФА 2009. Динамо - Шахтер! От миллионера до бомжа
 • Добкин РАССКАЗАЛ ПРАВДУ о Коломойском и Зеленском.

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .