Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Про визнання дій інспектора ДАІ протиправними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення (порушення швидкості руху, зафіксоване приладом БЕРКУТ 1)
Категория: Показательное дело

altСправа № 2а-121
 
ПОСТАНОВА
 
Суд, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Управлінні державної автоінспекції в Донецькій області про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
 
встановив:
 
Позивач ОСОБА 1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання незаконною та належної скасуванню постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
 
Позовні вимоги мотивовано тим, що на позивача, згідно постанови АН № 443997 від 12. 07. 2010 року накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. за порушення ч. 1 ст. 122 КУпАП України. Підставою для накладення штрафу стало порушення п. 12. 6 (г) Правил дорожнього руху, так як під час пересування на транспортному засобі "Шевроле" державний номерний знак НОМЕР_1 по автодорозі Одеса - Новоазовськ на 620 км траси перевищив допустиму швидкість руху на 23 км/год. Факт порушення був зафіксований працівником ДАІ Махсма О. І. за допомогою вимірювального пристрою "Беркут 06121211". Позивач не згоден з постановою та просить суд визнати її незаконною та скасувати.
 
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та пояснив, що в протоколі про адміністративне правопорушення АН № 443997 від 12. 07. 2010 року відсутні докази належності виміряної швидкості саме його автомобілю, так як поряд з його автомобілем з більшою швидкістю рухалися інші автомобілі. До протоколу, складеного відносно правопорушення, зафіксованого за допомогою технічних засобів, не надані фото, відео та інші матеріали, які б підтверджували факт правопорушення. Також із даного проколу не вбачається, яким чином зафіксовано порушення вимірювальним приладом "Беркут". Номер засобу вимірювальної техніки у постанові відсутній. Вимірювання швидкості відбувалось у "патрульному режимі", тобто "з руки". Вважає, що належних та зібраних без порушення закону доказів перевищення швидкості в справі не має.
 
Представник відповідача в судове засідання не з'явився з невідомих причин, про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином.
 
З'ясувавши позицію позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
 
Згідно зі ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою нате посадовою особою.
 
Відповідно до ст. 283 КУпАП, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
 
У відповідності до ч. З ст. 288 КУпАП, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган або у районний, районний у місті, міський чи міжміський суд, у порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями встановленими цим кодексом.
 
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
 
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
 
Відповідно ст. 280 КУпАП орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
 
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних заходів, що мають функцію фото і кіно зйомки, відеозапису чи записів фото і кінозйомки, відеозапису які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
 
В судовому засіданні встановлено, що факт порушення п. 12. 6 (г) Правил дорожнього руху ОСОБА_1 було встановлено працівником ДАІ Махсма О. І. за допомогою технічного засобу "Беркут 06121211", в наслідок чого складено протокол АН1 № 015737 від 12. 07. 2010 року та постанову № 443997 від 12. 07. 2010 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. за порушення ч. 1 ст. 122 КУпАП України.
 
Однак, суду не надано підтверджень, яким чином зафіксовано порушення вимірювальним приладом "Беркут 06121211", чи є цей прилад сертифікований, а особа, яка здійснювала вимірювання має свідоцтво на право користування технічним засобом, чи швидкість зазначена в постанові належить транспортному засобу яким керував позивач.
 
У відповідності до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
 
На підставі зазначеного суд приходить до висновку, що відповідачем не надано доказів порушення позивачем п. 12. 6 (г) Правил дорожнього руху, належним чином не підтверджена провина позивача у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 1 КУпАП, в зв'язку з чим суд вважає, що позов ОСОБА_1, підлягає задоволенню, а постанова по справі про адміністративне правопорушення - скасуванню, за відсутністю складу правопорушення.
 
На підставі викладеного, керуючись ст. 251, 254, 283, 288 КУпАП, ст. ст. 159, 160, 163 КАС України, суд -
 
постановив:
 
Позов ОСОБА_1 про визнання постанови про адміністративне правопорушення незаконною - задовольнити.
 
Постанову АН № 443997 від 12. 07. 2010 року по справі про адміністративне правопорушення скасувати.
 
Стягнути з Управління державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України в Донецькій області судовий збір в розмірі 3 (три) грн. 40 коп. на користь держави.
 
Апеляційна скарга на цю постанову може бути подана в Апеляційний адміністративний суд через Вугледарський місцевий адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Популярное
 • Цены на автогаз в сетях АЗС за месяц выросли на 17%
 • Генерал полиции рассказал как лично задерживал за двойное убийство в Севастополе в 1996 году Семена Семенченко
 • Чтобы получить повод для отвода, обвиняемый составил завещание, указав судью наследником
 • Жизнь моя жестянка "губит людей не пиво, губит людей вода"
 • "Корона не жмет". COVID-вспышка в Харькове и причем здесь и. о. мэра Терехов
 • Выдачу копий судебных решений упростили: ГСА внесла изменения в Инструкцию делопроизводства судов
 • В Харькове осудили охранника, который избил посетителя парка
 • Под Харьковом женщина выбросила младенца в туалет на вокзале, но он выжил
 • Facebook заблокировал страницу президента Венесуэлы, ибо тот советовал лечить COVID-19 препаратом на основе чабреца
 • "Держат как скот, платят едой". Как украинцы попадают в рабство на подпольных табачных фабриках в Европе

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .