Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Про визнання дій інспектора ДАІ протиправними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення (порушення правил обгону - в умовах обмеженої оглядовості 2)
Категория: Показательное дело

altСправа № 2-а-233/10р. /19
 
ПОСТАНОВА
 
Суд, розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Донецькій області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
 
встановив:
 
24 листопада 2009 року позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління ОСОБА_2 України в АР Крим про скасування постанови від 23. 10. 2009 року серії АК № 033289 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 2 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виг-
 
ляді штрафу в розмірі 510 гривень за здійснення обгону транспортного засобу, що рухався в попутному напрямку на ділянці дороги з обмеженою видимістю. Просить скасувати зазначену постанову, оскільки в матеріалах справи відсутні докази вчинення ним правопорушення.
 
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, зазначивши, що 23. 10. 2009 року він керував автомобілем "ВАЗ-2101" державний номер ДОФ 61 - 72 в м. Ялта по вул. ЮБШ-12, однак при цьому вказав, що правила дорожнього руху під час керування транспортним засобом не порушував. При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 неодноразово повідомляв інспектора ДАІ про наявність у нього заперечень щодо ствердження інспектора ДАІ про порушення ним правил дорожнього руху, однак інспектор ДАІ їх проігнорував, не надав йому протокол для викладення письмових пояснень, зазначивши в протоколі, що останній від них відмовився, що не відповідає дійсності. Оскільки протокол складено з порушенням ст. 256 КУпАП, а саме: при складенні протоколу йому не були роз'яснені його права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, вважає постанову по справі про адміністративне правопорушення незаконною та необгрунтованою.
 
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи і суд визнав можливим розглянути справу за відсутності суб'єкту владних повноважень.
 
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позовну заяву підлягаючою задоволенню.
 
Судом встановлено, що 23. 10. 2009 року інспектором Ялтинської роти ВДАІ при УДАІ ГУМВС України в АР Крим ОСОБА_3, відносно ОСОБА_1 складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 2 КУпАП, від-
 
повідно до змісту якого вбачається, що ОСОБА 1 23. 10. 2009 року о 11. 10 год. в м. Ялта по вул. ЮБШ-12 керуючи належним йому автомобілем "ВАЗ-210Г державний номер ДОФ 61-72, був зупинений працівниками ДАІ за здійснення обгону транспортного засобу, що рухався в попутному напрямку на ділянці дороги з обмеженою видимістю, чим порушив п. 14. 6 "г" Правил дорожнього руху України.
 
Цього ж дня відповідачем винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення Серії АК № 033289 відносно ОСОБА_ 1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 2 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.
 
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкту владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача.
 
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
 
Як вбачається з протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, від дачі пояснень в протоколі ОСОБА_1 відмовився, про що інспектором ДАІ зроблено відповідну відмітку, при цьому свідками даного факту зазначені ОСОБА_4 та ОСОБА_5
 
В порушення вимог ст. 251 КУпАП інспектором ДПС ДАІ не перевірені та не спростовані пояснення позивача, які останній надав усно та намагався викласти письмово в протоколі по суті інкримінованого йому проступку, а саме, не додані письмові пояснення свідків, які могли б підтвердити факт вчинення ним правопорушення, правопорушення не було зафіксоване технічними приладами та засобами.
 
За таких обставин усі сумніви трактуються на користь позивача, тому постанова, складена інспектором ДПС ДАІ про притягнення позивача до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню, а справа - закриттю у зв'язку з відсутністю в діях позивача складу адміністративного правопорушення.
 
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 14-1, 280 КУпАП, ст. ст. 10, 69-71, 158-163, 167 КАС України, -постановив:
 
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Донецькій області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності задовольнити.
 
Постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АК № 033289 від 23. 10. 2009 року, винесену інспектором Ялтинської роти ВДАІ при УДАІ ГУМВС України в АР Крим ОСОБА_3, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122 ч. 2 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 510 гривень - скасувати, провадження у справі закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Справа № 643/16243/21
 • Справа № 638/16800/19
 • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
 • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
 • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
 • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
 • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
 • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
 • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
 • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .