Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Демографія України: Схід і Північ вимирають, Захід і Київ оживають
Категория: Дела житейские

У 2012 році населення в Україні збільшилося тільки в п'яти західних областях і в столиці. Тільки за офіційною статистикою, торік до Києва приїхали 35 тис. іноземців і 52 тис. українців з усієї країни. Всі інші регіони країни вимирають.

Кількість українців за роки незалежності скоротилася з 52 до 45,5 млн осіб. Щорічно населення України скорочується на 500 тис. чоловік. За даними Державної служби статистики, на 1 травня 2013 чисельність населення України складала 45 млн 495 тис, а вже на 1 червня – 45 млн 480 тис.

З 1993 року в Україні був тільки один випадок, коли населення країни збільшилося – у вересні 2012 року був зафіксований приріст населення на 0,0002%, або на 1 тис. осіб порівняно з попереднім місяцем.

демографическая карта УкраиныКолаж: Надія Ничипоренко.

Різке падіння народжуваності в Україні почалося на початку 90-х років і тривало більше десятиліття. З 2005 року стрімке скорочення народжуваності дещо сповільнилося, а в деяких областях виник навіть невеликий «плюс», коли народжуваність нарешті перевищила показники смертності.

Експерти кажуть, що в останні роки народжуваність піднялася до середньоєвропейського рівня і стабілізувалася, і пояснюють це тим, що в середині 2000-х у дітородний вік увійшло покоління 80-х, коли в Українській СРСР народжуваність була одна з найвищих за всі роки існування. Однак демографічна ситуація як і раніше залишається дуже складною.

«Погіршуються показники не тільки кількості, але і якості населення: здоров'я, рівень освіти, ступінь активності життєвої позиції і задоволеності життям», – вважає заввідділом досліджень демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Ірина Курило.

«Здоров'я і тривалість життя зв’язані з оптимізмом і активною життєвою позицією. За прогнозами економістів, період стагнації в Україні може затягнутися на десятиліття. Це досить трагічно для нас, оскільки українці традиційно дуже песимістично оцінюють своє життя та можливості», – сказала в коментарі НБН заввідділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Людмила Черенько.

Відродження західних областей

Повільне, але впевнене збільшення населення в Україні на кінець 2012 року державна служба статистики зафіксувала в п'яти областях: Закарпатській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській та Чернівецькій. За даними Державного комітету статистики України, в 2012 році в Закарпатській області народилося на 4,1 тис. осіб більше, ніж померло, в Рівненській – на 4 тис., у Волинській – на 1,5 тис., в Івано-Франківській – на 300 осіб , а в Чернівецькій – на 217 осіб.

«На Заході України дійсно вища народжуваність. По-перше, за рахунок сільського населення. Тут грають роль не стільки економічні чинники, адже на Заході рівень безробіття набагато вищий, а зарплати – нижчий, стільки фактори ментального характеру. Високий рівень релігійної активності формує більш здоровий спосіб життя, орієнтований на сімейні цінності», – пояснила в інтерв'ю НБН науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Наталія Левчук.

Демограф зазначила, що ментальний фактор разом з екологічним і соціально-економічним зумовлюють також велику тривалість життя на Заході України: «У західних областях живуть на 4-5 років довше і показники смертності серед чоловіків працездатного віку набагато нижчі, ніж на Сході».

Таким чином, у 2012 році найкращою виявилася демографічна ситуація в Рівненській області, коефіцієнт приросту населення в якій склав 3,5 на 1000 чоловік.

Найбільш депресивні регіони

Найбільш гострою демографічна ситуація є в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Харківській, Чернігівській та Полтавській областях. Рівень смертності в цих регіонах перевищує рівень народжуваності в середньому вдвічі. За даними Державного комітету статистики, в 2012 році населення Донецької області скоротилося більш ніж на 27 тис. осіб, Дніпропетровської і Луганської – більш ніж на 14 тис., Харківської – майже на 13 тис., а Чернігівської та Полтавської областей – майже на 10 тис . чоловік.

Критичне зниження кількості населення в Східних областях країни експерти частково пояснюють специфікою регіону: міста Донбасу виникли завдяки активному розвитку промисловості, і тепер, коли шахти і заводи масово закриваються, люди їдуть звідти.

«Вимирає навіть таке велике місто як Луганськ, обласний центр. Під час робочої поїздки минулого року ми побачили там жахливу картину – напівпорожні вулиці й будинки. Хоча Луганськ навіть не монофункціональне місто, тобто, там розвинена промисловість і багато підприємств», – сказала в інтерв'ю НБН Людмила Черенько.

«Демографічна ситуація обумовлена також несприятливою екологічною ситуацією, важкими умовами роботи (наприклад, шахтарів), що негативно позначається на здоров'ї та тривалості життя. До того ж рівень інфекційних захворювань, зокрема ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, кількості вбивств, смертей від травм і отруєнь у Східних областях значно вищий, ніж у Західних», – пояснила Наталія Левчук.

Низький рівень народжуваності на сході України обумовлений також тим, що населення регіону – в основному міські жителі, які через низку соціально-економічних причин традиційно народжують менше дітей, ніж сільські.

Окреме місце займає Чернігівська область. Торік коефіцієнт приросту населення в ній склав мінус 9,2 на 1000 чоловік і опинився найнижчим у країні.

«З північних областей України багато людей мігрує в Київ, користуючись територіальною близькістю до столиці. У селах залишаються тільки старі, інфраструктура занепадає. У результаті – сільське населення фактично не отримує задоволення базових потреб в освіті, медицині, соціальному захисті, виявляється в стані соціальної ізольованості та міграція посилюється», – вважає Людмила Черенько.

Переселення до столиці

Згідно з результатами звіту ООН про стан міст світу за 2012 – 2013 рік, оприлюдненому в жовтні 2012 року, Київ – єдине українське місто з позитивним показником динаміки зростання населення. Тільки за офіційною статистикою, в 2012 році до Києва приїхали 35 тис. іноземців і 52 тис. українців з усієї країни.

Дніпропетровськ посів перше місце в світі в рейтингу міст, у яких найшвидше зменшується кількість населення. ООН прогнозує, що кількість жителів української столиці зросте майже на 100 тис. до 2025 року і складе 2,920 млн чоловік, а населення Дніпропетровська вже до 2025 року скоротитися майже на 17% і складе 967 тисяч чоловік (зараз 1,16 млн). Крім того, у топ-28 міст світу з найбільшим темпом вимирання потрапили ще чотири українських міста: Донецьк, Запоріжжя, Харків та Одеса.

Спільна біда СНД

Прогнози ООН щодо всієї України також невтішні. Відділ економічних і соціальних досліджень організації прогнозує скорочення населення в Україні до 2050 року до 33 мільйонів, а українські експерти – до 36 мільйонів чоловік.

Однак скорочення населення – не тільки українська проблема.«Тенденція до депопуляції характерна більшості країн СНД і багатьом європейським країнам. Вона є частиною об'єктивного процесу, глобального явища», – пояснив директор інституту філософії, соціології та права Республіки Вірменія Геворг Погосян під час відео конференції «Демографічна ситуація в країнах СНД. Спільні виклики й приватні проблеми».

«У нас у всіх одне демографічне минуле. Величезні людські втрати, які поніс Радянський Союз у Другій світовій війні стали причиною низької народжуваності в 60-х, що в свою чергу визначило низьку народжуваність у 90-ті роки», – вважає керівник Центру з вивчення проблем народонаселення економічного факультету МДУ, професорВалерій Єлізаров.

«Водночас, у 1981-1983 роках була проведена успішна демографічна політика, завдяки якій сьогодні ми маємо зростання народжуваності. Однак коротенький «золотий вік» закінчується. Ми досягли піку хвилі – тепер нас чекає спад», – зазначив пан Єлізаров.

Світовий банк також висловив стурбованість з приводу демографічної ситуації в Україні. Згідно зі звітом СБ, який був опублікований у жовтні 2012 року, в Україні катастрофічно скорочується кількість платників податків і збільшується кількість пенсіонерів. Експерти банку відзначають, що, враховуючи втрату працездатного українського населення через низьку народжуваність, а також через масову еміграцію в інші країни, скоро нікому буде працювати. Світовий банк наводить дані про те, що з України щорічно виїжджають близько 80 тисяч осіб, авсередині України не вистачає робочої сили. Крім того, тривалість життя українців за десять років зросла майже на 2 роки і тривалість життя українських чоловіків становить близько 60-65 років, а жінок – 72-73 роки.

Експерти кажуть, що для запобігання демографічної кризи, необхідно, щоб українки народжували як мінімум по 2-3 дітей.

 

Незалежне Бюро Новин


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • У випадку бездіяльності слідчого суддя за клопотанням учасника провадження встановлює конкретний строк для проведення процесуальної дії, стаття 114 КПК України (Жовтневий районний суд м. Харкова від 18 березня 2016р., суддя Федюшин М.В)
 • Нетверезий “коп” дістав пiстoлeт та виcтpілив чоловіку у спину, за те що той зробив поліцейському зауваження
 • ВССУ: Узагальнення «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування» (станом на 12 січня 2017р.)
 • Партнерами Коломойского стали американцы, которые "кинули" украинскую оборонку на $8 млн – Bihus.Info
 • Сім'я нового голови НБУ Шевченка заборгувала за комуналку 1,2 млн гривень
 • На Харковщине сгорела иномарка. Возможен поджог (фото)
 • СБУ задержала на границе бывшего замдиректора завода имени Малышева c 55 медалями
 • На Одесской таможне трое руководителей погорели на взятках
 • В Харькове прошел рейд по ночным клубам, барам и ресторанам (видео, фото)
 • ГЛАВВРАЧА ХАРЬКОВСКОЙ БОЛЬНИЦЫ ПОДОЗРЕВАЮТ В ХАЛАТНОСТИ С УЩЕРБОМ ПОЧТИ НА 3 МИЛЛИОНА ГРИВЕН

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .