Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Демографія України: Схід і Північ вимирають, Захід і Київ оживають
Категория: Дела житейские

У 2012 році населення в Україні збільшилося тільки в п'яти західних областях і в столиці. Тільки за офіційною статистикою, торік до Києва приїхали 35 тис. іноземців і 52 тис. українців з усієї країни. Всі інші регіони країни вимирають.

Кількість українців за роки незалежності скоротилася з 52 до 45,5 млн осіб. Щорічно населення України скорочується на 500 тис. чоловік. За даними Державної служби статистики, на 1 травня 2013 чисельність населення України складала 45 млн 495 тис, а вже на 1 червня – 45 млн 480 тис.

З 1993 року в Україні був тільки один випадок, коли населення країни збільшилося – у вересні 2012 року був зафіксований приріст населення на 0,0002%, або на 1 тис. осіб порівняно з попереднім місяцем.

демографическая карта УкраиныКолаж: Надія Ничипоренко.

Різке падіння народжуваності в Україні почалося на початку 90-х років і тривало більше десятиліття. З 2005 року стрімке скорочення народжуваності дещо сповільнилося, а в деяких областях виник навіть невеликий «плюс», коли народжуваність нарешті перевищила показники смертності.

Експерти кажуть, що в останні роки народжуваність піднялася до середньоєвропейського рівня і стабілізувалася, і пояснюють це тим, що в середині 2000-х у дітородний вік увійшло покоління 80-х, коли в Українській СРСР народжуваність була одна з найвищих за всі роки існування. Однак демографічна ситуація як і раніше залишається дуже складною.

«Погіршуються показники не тільки кількості, але і якості населення: здоров'я, рівень освіти, ступінь активності життєвої позиції і задоволеності життям», – вважає заввідділом досліджень демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Ірина Курило.

«Здоров'я і тривалість життя зв’язані з оптимізмом і активною життєвою позицією. За прогнозами економістів, період стагнації в Україні може затягнутися на десятиліття. Це досить трагічно для нас, оскільки українці традиційно дуже песимістично оцінюють своє життя та можливості», – сказала в коментарі НБН заввідділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Людмила Черенько.

Відродження західних областей

Повільне, але впевнене збільшення населення в Україні на кінець 2012 року державна служба статистики зафіксувала в п'яти областях: Закарпатській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській та Чернівецькій. За даними Державного комітету статистики України, в 2012 році в Закарпатській області народилося на 4,1 тис. осіб більше, ніж померло, в Рівненській – на 4 тис., у Волинській – на 1,5 тис., в Івано-Франківській – на 300 осіб , а в Чернівецькій – на 217 осіб.

«На Заході України дійсно вища народжуваність. По-перше, за рахунок сільського населення. Тут грають роль не стільки економічні чинники, адже на Заході рівень безробіття набагато вищий, а зарплати – нижчий, стільки фактори ментального характеру. Високий рівень релігійної активності формує більш здоровий спосіб життя, орієнтований на сімейні цінності», – пояснила в інтерв'ю НБН науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Наталія Левчук.

Демограф зазначила, що ментальний фактор разом з екологічним і соціально-економічним зумовлюють також велику тривалість життя на Заході України: «У західних областях живуть на 4-5 років довше і показники смертності серед чоловіків працездатного віку набагато нижчі, ніж на Сході».

Таким чином, у 2012 році найкращою виявилася демографічна ситуація в Рівненській області, коефіцієнт приросту населення в якій склав 3,5 на 1000 чоловік.

Найбільш депресивні регіони

Найбільш гострою демографічна ситуація є в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Харківській, Чернігівській та Полтавській областях. Рівень смертності в цих регіонах перевищує рівень народжуваності в середньому вдвічі. За даними Державного комітету статистики, в 2012 році населення Донецької області скоротилося більш ніж на 27 тис. осіб, Дніпропетровської і Луганської – більш ніж на 14 тис., Харківської – майже на 13 тис., а Чернігівської та Полтавської областей – майже на 10 тис . чоловік.

Критичне зниження кількості населення в Східних областях країни експерти частково пояснюють специфікою регіону: міста Донбасу виникли завдяки активному розвитку промисловості, і тепер, коли шахти і заводи масово закриваються, люди їдуть звідти.

«Вимирає навіть таке велике місто як Луганськ, обласний центр. Під час робочої поїздки минулого року ми побачили там жахливу картину – напівпорожні вулиці й будинки. Хоча Луганськ навіть не монофункціональне місто, тобто, там розвинена промисловість і багато підприємств», – сказала в інтерв'ю НБН Людмила Черенько.

«Демографічна ситуація обумовлена також несприятливою екологічною ситуацією, важкими умовами роботи (наприклад, шахтарів), що негативно позначається на здоров'ї та тривалості життя. До того ж рівень інфекційних захворювань, зокрема ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, кількості вбивств, смертей від травм і отруєнь у Східних областях значно вищий, ніж у Західних», – пояснила Наталія Левчук.

Низький рівень народжуваності на сході України обумовлений також тим, що населення регіону – в основному міські жителі, які через низку соціально-економічних причин традиційно народжують менше дітей, ніж сільські.

Окреме місце займає Чернігівська область. Торік коефіцієнт приросту населення в ній склав мінус 9,2 на 1000 чоловік і опинився найнижчим у країні.

«З північних областей України багато людей мігрує в Київ, користуючись територіальною близькістю до столиці. У селах залишаються тільки старі, інфраструктура занепадає. У результаті – сільське населення фактично не отримує задоволення базових потреб в освіті, медицині, соціальному захисті, виявляється в стані соціальної ізольованості та міграція посилюється», – вважає Людмила Черенько.

Переселення до столиці

Згідно з результатами звіту ООН про стан міст світу за 2012 – 2013 рік, оприлюдненому в жовтні 2012 року, Київ – єдине українське місто з позитивним показником динаміки зростання населення. Тільки за офіційною статистикою, в 2012 році до Києва приїхали 35 тис. іноземців і 52 тис. українців з усієї країни.

Дніпропетровськ посів перше місце в світі в рейтингу міст, у яких найшвидше зменшується кількість населення. ООН прогнозує, що кількість жителів української столиці зросте майже на 100 тис. до 2025 року і складе 2,920 млн чоловік, а населення Дніпропетровська вже до 2025 року скоротитися майже на 17% і складе 967 тисяч чоловік (зараз 1,16 млн). Крім того, у топ-28 міст світу з найбільшим темпом вимирання потрапили ще чотири українських міста: Донецьк, Запоріжжя, Харків та Одеса.

Спільна біда СНД

Прогнози ООН щодо всієї України також невтішні. Відділ економічних і соціальних досліджень організації прогнозує скорочення населення в Україні до 2050 року до 33 мільйонів, а українські експерти – до 36 мільйонів чоловік.

Однак скорочення населення – не тільки українська проблема.«Тенденція до депопуляції характерна більшості країн СНД і багатьом європейським країнам. Вона є частиною об'єктивного процесу, глобального явища», – пояснив директор інституту філософії, соціології та права Республіки Вірменія Геворг Погосян під час відео конференції «Демографічна ситуація в країнах СНД. Спільні виклики й приватні проблеми».

«У нас у всіх одне демографічне минуле. Величезні людські втрати, які поніс Радянський Союз у Другій світовій війні стали причиною низької народжуваності в 60-х, що в свою чергу визначило низьку народжуваність у 90-ті роки», – вважає керівник Центру з вивчення проблем народонаселення економічного факультету МДУ, професорВалерій Єлізаров.

«Водночас, у 1981-1983 роках була проведена успішна демографічна політика, завдяки якій сьогодні ми маємо зростання народжуваності. Однак коротенький «золотий вік» закінчується. Ми досягли піку хвилі – тепер нас чекає спад», – зазначив пан Єлізаров.

Світовий банк також висловив стурбованість з приводу демографічної ситуації в Україні. Згідно зі звітом СБ, який був опублікований у жовтні 2012 року, в Україні катастрофічно скорочується кількість платників податків і збільшується кількість пенсіонерів. Експерти банку відзначають, що, враховуючи втрату працездатного українського населення через низьку народжуваність, а також через масову еміграцію в інші країни, скоро нікому буде працювати. Світовий банк наводить дані про те, що з України щорічно виїжджають близько 80 тисяч осіб, авсередині України не вистачає робочої сили. Крім того, тривалість життя українців за десять років зросла майже на 2 роки і тривалість життя українських чоловіків становить близько 60-65 років, а жінок – 72-73 роки.

Експерти кажуть, що для запобігання демографічної кризи, необхідно, щоб українки народжували як мінімум по 2-3 дітей.

 

Незалежне Бюро Новин


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Март 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярное
 • Теперь будет настоящая гражданская война... власти и богатых против нищего народа..., - Михаил Чаплыга
 • Прокурор из Киевской области, он же родственник Эльбруса Тедеева, спас водителя упавшего в Русановский канал авто - журналист (видео)
 • Приметы, привлекающие богатство
 • Забув про бізнес, доходи, нерухомість та навіть про власну дружину - що приховує від декларування новий голова Лозівської районної державної адміністрації?
 • "К пятнице может быть 25,5-26". Гривна падает из-за коронавируса и обвала ВВП. Что будет на следующей неделе
 • Нефть, солнце, пан Зиновий и Ротшильд. Кто на самом деле помогает делать карьеру Денису Шмыгалю
 • Украинец пытался ввезти из Польши более полумиллиона евро
 • Экс-премьер Гончарук улетел из Украины. Фото
 • ПОДКАСТ: Як часто у зайвих кілограмах винні наші гормони? Пояснює ендокринолог
 • Цена золота превысила семилетний максимум

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .